Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
Poluhohol _ 09.04.2008 12:17
IP: 62.80.167.---
Голівудські блокбастери українською з саморобним недбалим переводом – то дуже смішно...:-))))
Якщо вірити психологам, то знакова система все одно залишається американською за нашаруванням українських мовних звичок. Нове покоління, що вибрало пепсі, вже таким і є – такі собі американці, що розмовляють українською...;- ((((

Дуже запальна та весела стаття. Зі свого боку пропоную один маленький, ну зовсім маленький захід – ввести законодавчу заборону на заснування українських масс-медіа іноземцям та особам без громадянства (юр.особам-нерезидентам, громадським організаціям без статусу юр. особи, та таким резидентам, що отримують фінансування з-за кордону або чий СФ сформовано за рахунок закордонних коштів)...
na5 _ 28.03.2008 21:57
IP: 77.122.146.---
Нещодавно до обговорення на блозі долучався дехто на nikname "sveleba". Вкотре, нахабно намагалися дезорієнтувати читача закидами щодо співпраці з олігархічно-клановими структурами, добірно пересипаючи лайкою свої висловлювання:
28.03.2008 10:09___ sveleba
Льоня Нетудихата 2006 року топ менеджер Ахмета шановний і в той же час радник Януковича а ви (...) пхали в список Свободи ЧОМУ ЦЕ ПИТАННЯ ДО ТАКИХ (...) -ПАТРІОТІВ ЯК ВИ!

Фактично, як і у випадку спрямування дискусій на рівень примітивної тваринної рефлексії – здійснено чергову спробу інформаційної провокації, яка вчасно призупинена адміном – за що йому велика шаноблива подяка!
Наразі, не вдалось мені відшукати зв'язку пана Нетудихата з СКМ, немає жодної інформації про такого "топ-менеджера Ахмета".
Додаю біографію пана Леоніда: http://www.vlada.kiev.ua/fcontent.php?pacode=327&topic=236551

Нетудихата Леонід Іванович, к.тех.н.; Мін-во транспорту та зв'язку України, заст. Міністра (з 08.2006).
Н. 15.05.1955 (с.Зяньківці, Немирівський р-н, Вінн. обл.); одружений; син Сергій та дочка Олена.
Осв.: Одес. електротех. ін-т зв'язку (1978), "Автоматичний електрозв'язок"; канд. дис. "Підвищення показників якості систем фазового автопідстроювання пристроїв синхронізації в телекомунікаціях" (Укр. НДІ зв'язку, 2004).
03.2006 кандидат в нар. деп. України від ВО "Свобода", N15 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, б/п.
З 1972 – вантажник на Гайсинській залізничній станції. 1973-78 – студент,
na5 _ 28.03.2008 18:15
IP: 77.239.176.---
Одес. електротех. ін-т зв'язку. 1978-82 – інженер, гол. інженер, Центр. телефонний вузол Донец. міської телефонної мережі. 1982-85 – гол. інженер, Макіївський міський вузол зв'язку. 1985-87 – ст. інженер, Донец. обл. виробничо-тех. управління зв'язку. 1987-91 – гол. інженер, Донец. міський виробничо-тех. вузол електрозв'язку. 1991-93 – гол. інженер, Донец. міська телефонна мережа. 1993-94 – заст. ґен. директора, Донец. обл. підприємство зв'язку. 12.1994-11.97 – ґен. директор, Донец. обл. підприємство електрозв'язку "Донецьктелеком". 11.1997-2000 – ґен. директор, Українське державне підприємство електрозв'язку "Укртелеком" (ВАТ "Укртелеком"). 2000-01 – радник Голови, Держ. ком-т зв'язку та інформатизації України. З 2001 – віце-президент, компанія "УТЕЛ". 2002 – віце-президент, СП "Цифровий стільниковий зв'язок України". 01.-06.2003 – радник Прем'єр-міністра України. 06.2003-08.04 – 1-й заст. Голови, Держ. ком-т зв'язку та інформатизації України.09.2004-04.05 – заст. Міністра транспорту та зв'язку України. Заст. голови спостережної ради ВАТ "Укртелеком" (з 05.2003); кер. Нац. програми інформатизації (з 05.2004).
Орден "За заслуги" III ст. (11.1998). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (2000).
Держ. службовець 4-го ранґу (01.2003), 3-го ранґу (10.2007).

Не варто злісно оббріхувати Олега й його побратимів...
na5 _ 28.03.2008 18:13
IP: 77.239.176.---
Нещодавно до обговорення на блозі долучався дехто на nikname "sveleba". Вкотре, нахабно намагалися дезорієнтувати читача закидами щодо співпраці з олігархічно-клановими структурами, добірно пересипаючи лайкою свої висловлювання:
28.03.2008 10:09___ sveleba
Льоня Нетудихата 2006 року топ менеджер Ахмета шановний і в той же час радник Януковича а ви (...) пхали в список Свободи ЧОМУ ЦЕ ПИТАННЯ ДО ТАКИХ (...) -ПАТРІОТІВ ЯК ВИ!

Фактично, як і у випадку спрямування дискусій на рівень примітивної тваринної рефлексії – здійснено чергову спробу інформаційної провокації, яка вчасно призупинена адміном – за що йому велика шаноблива подяка!
Наразі, не вдалось мені відшукати зв'язку пана Нетудихата з СКМ, немає жодної інформації про такого "топ-менеджера Ахмета".
Додаю біографію пана Леоніда: http://www.vlada.kiev.ua/fcontent.php?pacode=327&topic=236551

Нетудихата Леонід Іванович, к.тех.н.; Мін-во транспорту та зв'язку України, заст. Міністра (з 08.2006).
Н. 15.05.1955 (с.Зяньківці, Немирівський р-н, Вінн. обл.); одружений; син Сергій та дочка Олена.
Осв.: Одес. електротех. ін-т зв'язку (1978), "Автоматичний електрозв'язок"; канд. дис. "Підвищення показників якості систем фазового автопідстроювання пристроїв синхронізації в телекомунікаціях" (Укр. НДІ зв'язку, 2004).
03.2006 кандидат в нар. деп. України від ВО "Свобода", N15 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, б/п.
З 1972 – вантажник на Гайсинській залізничній станції. 1973-78 – студент,
Vujko_Schmajser _ 28.03.2008 12:37
IP: 77.242.168.---
до suspiria

Не хвилюйся аж так щодо того що твої дописи витирає модератор – мої от також витирають, і нічого страшного...
na5 _ 28.03.2008 10:46
IP: 77.239.176.---
до 28.03.2008 09:09___ suspiria

заспокойтесь суперіоус, все цілком демократично, логічно й справедливо.
СБ вже наша – ви не помітили? В арсеналі мають вони сорочки спеціальні, рукави зв'язуюють на грудях, колють психотропні ліки...

З нашого ж боку – жодних образ на вашу (особисто) адресу, включено максимальний рівень "толерантності", яка останнім часом замістила поняття ПОВАГИ у традиційному українському суспільстві. На превеликий жаль.
na5 _ 28.03.2008 00:41
IP: 77.122.146.---
типу до 27.03.2008 22:19___ suspiria

ну ось, нарешті деякі вже понялі!

Якісного результату в обговорені цього блогу буде досягуто, коли більшість типу "сусперіоус" спочатку відчують, потім усвідомлять, що вони не цікаві для нас у дискусії на висвітлену проблему – вони безумовно поза дужками нашої уваги.

Свята Боротьба наша, як і раніше – скерована проти матриці – чужої, змертвілої й понад 80 років поспіль повернутої задом до Українця системи, його сім'ї, дітей, школи виховання, цілющих, успадкованих із кров'ю предків традицій. Чого чекати від тієї купи гаддя, шо лазить по козацьких кістках від часів петра-катерини?
Є обрані. Перезавантаження починається. Хто відчув це в собі виразно, свідомо – приєднутесь цієї суботи
Арій _ 28.03.2008 00:24
IP: 77.123.137.---
25.03.2008 20:51___ crockOdile
"І чи не ПОРА вже почати збирати гроші, щоби викупити назад, поки їх кінцево не зганьбили, наші бувші національні футбольні клуби "Динамо", "Арсенал", а там і до Шахтаря черга дійде?"

Друже, я вважаю нелогічним викуповувати те, що було в нас вкрадено.
Потрібно просто повернути його (не тільки клуби, а й ВСЮ власність)
suspiria _ 27.03.2008 22:26
IP: 194.44.18.---
Vujko_Schmajser
Привіт Брате! Як я ся тішу, коли бачу, як кацапчєґі зі злості мало лікті собі не кусають! Миле серцю споглядання цих прекрасних картин... Ці тваринки такі забавні!:)))))

Я чувствую к тебе только жалость, мой убогий дружок-реготунчик. Ты хоть по сути вопроса что-нибудь написал? Чего на тебя злится?
suspiria _ 27.03.2008 22:19
IP: 194.44.18.---
na5
Запевняю іще раз: нам не треба щоб "умно", цей спосіб поведіки ми залишаємо "умнікам".

Это я уже понял. Зачем вам умно...
zinik _ 27.03.2008 22:03
IP: 99.225.175.---
Закрити б вас у одній кімнаті – цікаво, за скільки б часу ви перекусалися.
;-)
А автор блогу приєднається до пересічних?
Щось він носа не висовує з-під свого Lexus. What's up man? Боязно?
Наразі, я приїду в ту кімнату на Audiі під сраХою.;-)
Кусатися так кусатися.:-))
S_Lyana _ 27.03.2008 20:41
IP: 212.26.136.---
На злодію шапка горить
S_Lyana _ 27.03.2008 18:10
IP: 212.26.136.---
Прочитала усі сторінки коментарів. Висновок: переважна більшість учасників – потенційні пацієнти Глевахи. Пропоную ще раз перечитати статтю автора і, якщо обговорювати, то по суті теми, бо "начали за здравие..." А то одне бризгання слиною. Закрити б вас у одній кімнаті – цікаво, за скільки б часу ви перекусалися.
Kralya _ 27.03.2008 18:08
IP: 82.193.97.---
Реальність дійсно така, на жаль! Де-факто, ми окуповані московією по зав'язку. Терміново потрібен легкий рейд УПА по комуноНКВДістам!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!! ГЕРОЯМ УПА СЛАВА!!!
Kanada _ 27.03.2008 17:45
IP: 198.62.158.---
26.03.2008 23:23___ suspiria
к Kanada
Они высылали домой заработанные деньги, и уже через несколько лет на эти деньги экономика Турции начала расти. Турки возвращались на родину, везли марки, открывали фабрики и заводы.
Тобто Ви стверджуєте, що можна їхати в Німеччину, турків там не залишилось? Якщо пожартували, скажіть,будь ласка, зразу.
Тут два моменти, з України в кінці 80х поїхали наші "турки", головним чином в Ізраїль, слали грощі, а потім повернулись, але економіка щось ніяк...
Другий момент, багато "свідомих" та несвідомих їхали не за грошима (у багатьох був бізнес). а тікали від совковості, від хамства, від недолугості... від москальщини.
Як я розумію (інтернет+досвід мого товариша), зарплата в Київі зараз не меньше ніж у Канаді, але не повертаються з інших причин. Самі знаєте чи підказать?

кто вам мешает? велосипедисты.
Не чіпайте цю тему, а то моя політкоректність постраджає...
Историчка _ 27.03.2008 17:11
IP: 194.44.181.---
27.03.2008 16:04___ Vujko_Schmajser ----Як я ся тішу

Взаимно!
Vujko_Schmajser _ 27.03.2008 16:04
IP: 77.242.168.---
до na5

Привіт Брате! Як я ся тішу, коли бачу, як кацапчєґі зі злості мало лікті собі не кусають! Миле серцю споглядання цих прекрасних картин... Ці тваринки такі забавні!:)))))
na5 _ 27.03.2008 14:41
IP: 77.239.176.---
до 27.03.2008 14:04___ suspiria

гей, сусперіоус, чом так важко дихаєш? а як нещодавно ше огнє-дишав...

Запевняю іще раз: нам не треба щоб "умно", цей спосіб поведіки ми залишаємо "умнікам".
Нам, таким як автор і подібним – найперше потрібно, щоб дієво – така основна теза публікації. Нашо нам "умнічать" з москалем-окупантом – його поведінка для нас прогнозована, від переселнеця-"русина" у Закарпатті, до самого паріарха Алєксія в купі з ВВП; чого ж ми можемо "умніков-разумніков" навчить? включно ріжних писак, паразитуючих на наших форумних сторінках і блогах?
Наразі, бракує часу докопуватися, навіщо дискусію спрямовано до павловських рефлексів слюновиділення, але шоб волосся надалі дибки не ставало, можу троха витлумачити на рівні словничка-жартівничка
[ (с) 2002, Микола Середа з Сумщини]:

"Москаль – це людина будь якої національності (й українець також), що вважає
російське – найкращим, українське (польське, грузинське...) – меншовартим,
не поважає національну гідність неросіян й подає ці свої переконання в
жлобській манері, забруднюючи своєю непрошеною присутністю увесь ефірно-інформційний простір.

Утім, це не обов'язково Житель Ленінградської ОБласті, – просто коли стосується українського (etc.), у москаля слина з рота лізе, так він намагається своє москальське переконання донести. Особливо москаль ся нервує, коли йому дотепно опонують."
na5 _ 27.03.2008 08:24
IP: 77.122.146.---
26.03.2008 23:51___ suspiria
якого х... не спиться в ночь глу-хую – слинорускання Павлова у бік (периферійної) Окраины" вимучує у відповідь на кожен дотепний жарт українця?

: '...если уж попался среди них дурак – то это ужа ТАААкой дурак... правда, такий жахливий, з надто розвиненим периферичним зором і матюГальною енергетикою як Сусперіус. Сказкі Арінv не допомагають? то почитай Власюка
Alex_N _ 27.03.2008 07:00
IP: 92.113.30.---
27.03.2008 00:03___ Гоцман
Знаете что – чтобы успокоится и хорошо выспаться, попробуйте обмотаться на ночь рулончиком туалетной бумаги. Представьте наконец, что это уже использованная бумаженция.
Как все-таки благотворно на Вас повлияло общение с просвещенной Европой. Даже Вы уже начинаете понимать насколько велика роль использованной туалетной бумаги в формировании Украинской Национальной Идеи.
zinik _ 27.03.2008 01:57
IP: 99.225.175.---
Все одно ми переможемо!

Тільки скажіть поточніше, хто це МИ. Бо я вже це десь чула, і моя мама це чула, і бабуся...Мабуть галюники.
zinik _ 27.03.2008 01:54
IP: 99.225.175.---
Ваш сарказм.

На мій сарказм можна не звертати уваги. Плюньте та розітріть. Моя думка нічого не вирішує, та і до Х-анів, П-анів, я не маю ніякого відношення. Просто ви читаєте в укр.газетах одну інфу, а я в зап.зовсім іншу. От і вся різниця між нами.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 27.03.2008 01:35
IP: 92.49.198.---
zinik
Вельмишановна Пані! Не переймайтесь моїми хвостами. Бутьте чемними. Поганий настрій піде геть і все буде гаразд. Все одно ми переможемо!
З повагою В.БІлоцерківець.
zinik _ 27.03.2008 01:28
IP: 99.225.175.---
С какого будуна?

бедуна. Ты уже попостился?
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 27.03.2008 01:27
IP: 92.49.198.---
zinik
Розумію Ваш сарказм.Він має цілком реальне підгрунття. Згадую як на 13 річницю незалежності один з українськиї високопосадовців рванув до Москви "за порадами", прихопивши з собою "кучу подарунків". Коли повернувся мав взбучку. Йому пояснили, що Україна самостійна держава, що є МІС, що потрібно було б туди заїхати отримати відповідні інструкції і т.п. Висакопосадовиць відповів, що йому це не потрібно, бо в Москві він всіх особисто знає і владнає всі справи без дипломатів. Маразм. Орда виявляється не залишилась в минулому. Нажаль "подібним рогулям" мізки не заміниш. Воно, як і сотні років тому, так і сьогодні сприймає себе лише намісником одного із улусів. Де слово Хана визначає все. СУМНО, ДУЖЕ СУМНО.
Гіпотетично прогнозую і навіть бачу, що зразу ж після рішення про створення згаданих телерадіостанцій величезна кількість халуїв та підхалуйників рвануло б до головного улусу золотої Орди – Москви, щоб проїнформувати першими головного Хана. І все це з єдиною метою – отримати ярлик на своє господарювання в Україні. Тому не маю ілюзій стосовно реалізації своїх пропозицій. Вони провокаційні. Провокаційні навіть своєю присутністю на блогах. Передбачаю, що дехто навіть від постановки подібного питання "напудьорив повні штани". Роблю це, щоб всі ці нікчеми повиповзали зі свої нір. І небайдужі ще раз побачили: "ХТО є ХТО!?". Для молоді це корисна інформація...
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter