Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
Гоцман _ 25.03.2008 21:50
IP: 88.122.161.---
Suspiria

Вам просто нужно поставить памятник – и не только в Донецке, но и в Краматорске, и в Доброполье, и в Селидово. При такой нагрузке Вы еще и сражаетесь на форумах в Инете!

Я тоже нигде, даже в африканских странах не встречала такого отношения к КОРЕННОЙ нации страны. Нации, которая должна БОРОТЬСЯ за право использовать свой язык как государственный.
suspiria _ 25.03.2008 21:44
IP: 88.214.72.---
к Гоцман
Искренне рад за Вас и Ваш заграничный паспорт.
Но в отличие от Вашего брата, я сам себе плачу зарплату, и имею право сказать Вам следующее- мне плевать кем вы себя возомнили вместе с Тягнибоком. Я из Донецка и у меня работает десятки тысяч людей по всей стране. У меня недвижимость в Хорватии и Канаде, естественно и на Украине. Я считаю себя гражданином мира и разговариваю на нескольких языках. Я нигде, ни в одной стране, кроме африканских. не встечал такого отношения к трети населения своей страны! Такие как Зварич, Ключевский, Тягнибок и т.п. разорвали страну напополам. Гоцман, я вижу, у Вас остались зачатки ума, в отличие от других оппонентов- анализируйте это. Вам пример Косово, Абхазии ни о чем не шепчет?
Гоцман _ 25.03.2008 21:37
IP: 88.122.161.---
Suspiria

Ваш мессидж понятен – если идиот дважды вступает в одну и ту же кучу говна, то НЕ идиот всё время вступает в разные кучи. Кучи сугубо удалённые и разновекторные. Только не говорите, что я математик. Упаси Боже!
И софистикой я не занимаюсь. Вот антропология мне интересна. Экзистенциализм тоже занимает. А вот софистика и научные коммунизьм – нет.
suspiria _ 25.03.2008 21:32
IP: 88.214.72.---
К Гоцман
Я имел в виду грабли на которые наступает дважды идиот. Не занимайтесь ради бога софистикой, у Вас не получается. Или может быть для Вашего менталитета лучше привести пример с говном? Извольте- в одну и ту же кучу говна вступает только идиот.
Повторять те же решения, которые сами и критикуете- надо быть, ну я не знаю, наверное полными дебилами. При чем здесь Ваше мнение об Екатерине, хрен его знает.
Гоцман _ 25.03.2008 21:31
IP: 88.122.161.---
Suspiria

Мне очень не хочется Вас разочаровывать, но другого выхода нет. Нет, я не считаю себя европейцем. Я являюсь европейцем с заграничным паспортиной. Ну что тут поделаешь – каждому своё.
А вообще-то мне начихать на мою "европейскость", так как Украина – моя душа.
И не врач я, и не лекарь. И не мою старух в Европе. "Сидю" в бюре и клацаю на компьютере в буржуйской фирме за буржуйскую зарплату. Сугубо натовскую. Чаво и вам желаю.
suspiria _ 25.03.2008 21:25
IP: 88.214.72.---
К Гоцман
Спасибо, мой друг за цитату, я запишу. Вы наверное тоже считаете себя европейцем?
Судя по профессиональным комментариям, Вы очевидно врач? Не зря украинская медицина по убогости перегнала даже русскую
Карлик _ 25.03.2008 21:20
IP: 194.29.62.---
Росія вже диктує україні як їй треба ставитися до радянських та російських "героїв"Дожилися!Якщо уважно подивитися російські "правільні" фільми про війну,то можна побачити,що це була війна за визволення Росії – усі говорять на російській мові та нема жодного армянина,грузина,українця,білоруса – самі великороси.Сюжет фільма – зовсім не творчий чи документальний,а замовлений з кремля.Я не кажу про книги та інше.І це читають наші "хахли"!
Я буду голосувати за вашого кандидата в мери – покажемо рівень довіри до "Свободи" у Києві!.Тимошенко та Черновецький нас "предалі".
Гоцман _ 25.03.2008 21:17
IP: 88.122.161.---
Suspiria

Непонятно, о каких граблях Вы говорите. Если под граблями имеется в виду потаскуха императрица, то это, скорее, не грабли, а необъятная газоно-члено-косилка. Секс-комбайн. Куда там тем граблям!
Но грабли все-таки имеюся, двойные. С одной стороны это – украинский менталитет, позволяющий терпеть возложенное другими народами на украинскую голову говенцо. С другой же стороны эти грабли называются русская нахрапистость, которая до смерти старается сжать в "родственных" объятиях Украину.
suspiria _ 25.03.2008 21:17
IP: 88.214.72.---
К Deutsch
Если ты считаешь что европеец звучит гордо- я рад за тебя. Ах ты еще и украинец! Обалдеть. Но признайся хотя бы самому себе- была бы возможность рванул бы отсюда, из неньки-Украины, куда нибудь, мыть посуду или мести улицы. Но лишь бы стать полноценным эвропейцем.
suspiria _ 25.03.2008 21:08
IP: 88.214.72.---
к Гоцману.
Когда Украина проголосовала за свою независимость- я тоже был за. Никогда и никаким образом я не возражал против украинского языка. Но не замечать очевидных вещей в изменении отношения русскоязычного населения к украиноязычному...
Вы перегибаете палку, господа, вот о чем речь. Приводите исторические примеры с времен Екатерины о гноблении украинцев, а сами делаете то же самое. Только идиот способен наступать на грабли дважды.
Deutsch _ 25.03.2008 21:04
IP: 84.191.254.---
25.03.2008 20:45___ suspiria

"Во-первых я не европеец, и нигде этого не писал."

Поддерживаю вас в вашей правоте. А кто же вы? Россиянин?
Откровенность за откровенность: а я европеец, украинец.
suspiria _ 25.03.2008 20:58
IP: 88.214.72.---
25.03.2008 16:06___ suspiria
До речі чи пригодиться вам англійська не впевнений а от щодо китайської вчіть.Потрібна.
Адже вже не секрет що років через 20 -30 Україна буде мати спільний кордон з Китаєм.
не буде Росії (ну може там тільки назва).

В Китае говорят- застой крови приводит к болезни, застой в мыслях – к глупости. Ты сам хоть прочитал, что написал?
Гоцман _ 25.03.2008 20:55
IP: 88.122.161.---
Suspiria

"предвзятое отношение к всему русскому"...
Позвольте спросить, к чему "всему"? Или русское хамство и агрессивность – это и есть "всё русское"?
У меня тоже "предвзятое" отношение к русскому же предвзятому отношению ко всему, что имеет украинский характер. Вы не можете АДЕКВАТНО относится к идее самостийности Украины, полноценности украинского языка, неприятия вас другими в роли "старшего братана".
Вынь, братан, бревнягу из русского глаза, и не коси в сторону Украины "лиловым глазом". Надоело.
suspiria _ 25.03.2008 20:53
IP: 88.214.72.---
К Vujko_Schmajser
Не так смешно читать, что ты пишешь, как твои претензии к наставлениям. Аргументы безумно увлекательные и такие же глупые. Ты хоть школу закончил? Чем ты гордишься, своим коверканьем родного языка? Таких балбесов полно было на майдане.
zinik _ 25.03.2008 20:51
IP: 99.225.175.---
лузар ти з Лексусом під сракою!!!!

Лексус машина хорошая. Небось ещё и джипчик! Это Вам не Цушко с Тойота и моСаСыклом под сра-Х-ой.
crockOdile _ 25.03.2008 20:51
IP: 194.29.60.---
На війні,як на війні. Позаду у цій інформаційно-мовній війні для українців- тільки Сталінград.Тут сюсюканням вже не зарадиш.Треба вже бити прямо.Не словом,а ділом! Ми іноді допомагаєм нужденним людям.Кидаєм копійки,гривні. Пане Тягнибок! А чому б Вам не знайти хоча б одного доброго грошовитого справжнього українця, та й не вмовити його відщипнути для початку півмільончика на таку сяку студійку для першого разу.І зорганізувати без всяких там ющенків,шевченків,тимошенків,луценків, і прочіх маломощних хлєпаков НАШЕ, УКРАЇНСЬКЕ, ГРОМАДСЬКЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ?!!! А критична маса нас -справжніх українців зростає, і думаю кожен залюбки підкине хоч по копійці, хоч по гривні, хоч по тисячі, хоч півмільйона -хто скільки зможе-на це дуже вкрай важливе УКРАЇНСЬКЕ ДІЛО. І +, кращої реклами партії "СВОБОДА" не може ПРОСТО бути!!!
І чи не ПОРА вже почати збирати гроші, щоби викупити назад, поки їх кінцево не зганьбили, наші бувші національні футбольні клуби "Динамо", "Арсенал", а там і до Шахтаря черга дійде? Панове УКРАЇНЦІ, хіба ми гуртом це не зможемо?!!! НЕ захочуть по-доброму віддати, ласкаво попросимо! Нумо спробуймо,браття. Ми того кращого для себе все ж таки варті!
suspiria _ 25.03.2008 20:45
IP: 88.214.72.---
suspiria – а який ви сам європеець, якщо для вас навіть українська мова опонента спрацьовує як червона ганчірка для відомої тварини?:))) та й української ви не знаєте і не можете знати, то вам лише так здається. дайте самому собі чесну відповідь: написати відповідь мені ще втямите, а спілкуватись в розмові – ні. як і всі ви, "знавці" української.

відтак про що ми можемо дискутувати?
Во-первых я не европеец, и нигде этого не писал. Во-вторых знать украинский язык нетрудно, мы прекрасно понимаем друг друга, но я хочу разговаривать по-русски. В-третьих, судя по изысканному стилю письма, мову ты изучал недалеко от стойла с хорошо известным тебе животным. Как можно дискутировать с тобой, ты ведь считаешь что можно переучить 15 млн. думать по-украински. Если у тебя есть мозги-думай. Дремучая глупость и предвзятое отношение к всему русскому- вот главные составляющие вашей борьбы.
Deutsch _ 25.03.2008 20:44
IP: 84.191.254.---
25.03.2008 20:14___ Alex_N

"А тут, сам Палий, т.с. ассенизатор высокой квалификации и вроде бы не удел. Жалко."

О вас забыл пан Niхто. Ну ничего Аршик. Ваш коммент просто прелесть, просто образец того, чего порядочные и умные люди не делают никогда. Но вам можно. Аршик и асссенизатор – одно достойно другого. Если ещё раз прорвёт вас на умный коммент- то пожвлуйста, только не на клавиатуру.Жалко.
Deutsch _ 25.03.2008 20:34
IP: 84.191.254.---
25.03.2008 20:20___ Историчка
25.03.2008 20:14___ Alex_N

Какие люди почтили нас! Наше вам! Пани ___ Историчка собиралась на историческую родину. И что же до сих пор здесь, на блогах УП? Что помешало?Какое унижение вы должны терпеть, общаясь с нами! Но бабло не пахнет. Отрабатывать надо.Вы, я слышал, пишете диссертацию на тему: " Обмундирование воинов УПА. Провокаторско_Историческая перспектива". Поделитесь результатами исследования.
sveleba _ 25.03.2008 20:30
IP: 194.126.180.---
c Олежка ти сам каси дерибанив Свободи а тепер про ідеологію і патріотиз пиздиш!Тиж запроданець Ахметова і Нетудихати Льоні памятаєш такого в списках ВО Свобода????Людям поясни.лузар ти з Лексусом під сракою!!!!
Гоцман _ 25.03.2008 20:27
IP: 88.122.161.---
Историчка – Ваши комментарии Вас характеризуют не случшей стороны.
Мне кажется, Вы специально выставляете себя в роли полнейшего морального убожества. Или Вы действительно таковым являетесь?
Очень больно за Вас.
Историчка _ 25.03.2008 20:20
IP: 91.124.215.---
25.03.2008 19:29___ Paliy

Уважаемый Paliy, ты совершенно прав, москалів виселити, Україну спалити.
Україна тільки для паліїв!!!
Україноцентрист _ 25.03.2008 20:19
IP: 79.124.167.---
Тягнибок, як завжди, – в яблучко. Респект.

Не менше потішили коментарі. Особливо як іноземні туристи (які занадто довго зловживають українською гостинністю) тут піняться.
Alex_N _ 25.03.2008 20:14
IP: 92.113.212.---
25.03.2008 19:29___ Paliy
Alex_N и другим истинным патриотам России
Россия зовёт! Родина ждёт!

Русский человек, Родина тебя зовёт! Пришло время тебе и твоей семье возвращаться на свою благословенную историческую Родину – Российскую Федерацию. Ты нужен России! Возвращайся скорей!
Спасибо, любезный. Обязательно воспользуюсь. Я человек порядочный и на добро всегда отвечаю добром. Так, что когда перееду, обязательно о Вас вспомню. Надо же кому-то устанавливать мне сантехнику и строить баню. А тут, сам Палий, т.с. ассенизатор высокой квалификации и вроде бы не удел. Жалко.
moroshan _ 25.03.2008 20:12
IP: 24.79.203.---
А чому б деяким руськоязичним форумчанам не поїхати в расєю та й зайняться підйомом української мови в расєї посеред українського населення (насильницьки переселеного) десь на далекому сході. Для практікі. І щоб зуд поучітельства трохи угас.
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter