Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Грузинський гамбіт

10 серпня 2008, 17:40

Початок збройного протистояння Грузії та сепаратистського режиму в Південній Осетії спричинив повномасштабну збройну інтервенцію з боку Російської Федерації. Скориставшись елементом раптовості та спираючись на високу бойову підготовку своїх військ, Грузія в короткий строк зуміла суттєво зменшити контрольовану маріонетковим прокремлівським режимом територію, проте зіштовхнулася з регулярними російськими підрозділами. Енергія, з якою вели операції грузинські війська, пояснюється гостротою конфлікту та залученням всіх можливих резервів, тоді як російська військова машина кинула в бій лише частку своєї потуги. Сьогодні після перших успіхів та важких позиційних боїв грузинські сили почали відступати із завойованих позицій. Відлік часу йде на дні, і якщо Грузії не вдасться радикально переламати хід кампанії на свою користь, її існування як самостійної держави опиняється під загрозою.Якщо на цьому етапі завдання-максимум російських сил полягає у витісненні грузинських військ на позиції, які вони займали до початку операції 7 липня 2008 року, або у виході на адміністративний кордон Осетії з метою створення буферної зони, то стратегічна місія Росії в цьому конфлікті передбачає повалення влади М.Саакашвілі та встановлення проросійського режиму в Тбілісі. До початку активної фази операції російські війська користувалися статусом міжнародних миротворчих сил, проте сьогодні втратили будь-які юридичні та моральні підстави для цього, позаяк розгорнули потужне ударне угруповання на землі та провадили бомбові удари з повітря проти Грузії.

Відкриваючи другий фронт бойових дій з території Абхазії, російська сторона переслідуватиме мету анексії останньої поряд із Південною Осетією, паралельно ліквідовувати нафтотранспортну артерію Баку-Тбілісі-Джейхан, реалізуючи у такий спосіб сценарій імперського поневолення на Кавказі.

Загрозою для національних інтересів України є відкриття росіянами третього морського фронту бойових дій проти Грузії з використанням кораблів Чорноморського флоту, основні сили якого тимчасово дислоковано на території України, проте на даний час виведено в море для активних дій.

Згідно з міждержавною угодою про статус та умови перебування Чорноморського флоту на території України, російська сторона зобов'язана узгоджувати всі переміщення військових кораблів поза межі їхньої постійної дислокації з компетентними органами України. Вихід у відкрите море з Севастопольскої бухти флагману російського флоту ракетного крейсера "Москва" на чолі оперативної групи, що здійснюватиме блокування узбережжя Грузії та потенційно завдаватиме ракетно-артилерійських ударів по грузинській території, є прямим порушенням цієї угоди. Якщо ця операція відбувалася без узгодження з українською стороною, слід визнати зухвале порушення Великого договору та не допустити повернення російських військових кораблів до Севастополя через невиконання умов їх базування всіма наявними засобами ВМС України.

Проте, якщо українські органи влади були повідомлені про передислокацію російських кораблів, залишається визнати, що вище державне керівництво України допустило використання української території та територіальних вод для агресії проти Грузії. Таким чином було поставлено під загрозу національні інтереси нашої держави в регіоні та поставлено під сумнів можливості України контролювати ситуацію на власній території. Сьогоднішня заява українського МЗС з цього приводу є запізнілою, адже російські кораблі спокійно вийшли з бази та розпочали операцію.

Європейська бюрократія продемонструвала світові небажання чітко висловити свою позицію та стати на захист Грузії, яку тривалий час називали реалістичним претендентом на членство в НАТО та ЄС. Цей факт повинен стати жорстким уроком для інфантильно налаштованих євроатлантистів в Україні, які активно пропагували інтеграцію до міжнародних організацій як гарантію національної безпеки держави, підміняючи цим поняття розбудови власних збройних сил для відсічі будь-якому агресору. На разі ключові держави ЄС та НАТО "висловлюють співчуття з приводу конфлікту в Південній Осетії" та "надію на його швидке вирішення", що насправді означає декларацію нейтралітету в тому чи іншому вигляді і відмову від дієвої підтримки Грузії.

Лише президент Сполучених Штатів Америки, що перебуває на завершальному етапі політичної кар'єри і не впливає на довготерміновий зовнішньополітичний курс держави, закликав Росію припинити військові дії. До нього приєдналася низка лідерів малих держав Європи та Польщі, що не мають вирішального впливу на стуктури ЄС. Навіть "екстренна" нарада міністрів закордонних справ держав ЄС очікується..."на початку наступного тижня", що дає російським військам виграш як мінімум на три доби, аби залити Південну Осетію кров'ю без іноземного втручання. Це свідчить про фарисейство та боягузливість лідерів країн Європи, на чиї паперові "гарантії" так розраховує українська влада, сподіваючись на допомогу в разі конфлікту з Росією.

Можна передбачити відсутність будь-яких жорстких дипломатичних та економічних санкцій проти Російської Федерації з боку ключових держав, що входять до так званої "великої вісімки" та пов'язані з Росією стратегічними інтересами в енергетичній та фінансовій сферах. Поміж тим, лише активне та скоординоване втручання з боку США, НАТО та ООН могло б змусити російське керівництво до припинення вогню та початку мирних перемовин із наступним введенням до зони конфлікту справжніх, а не бутафорських миротворців під егідою ООН.

Національним інтересам України відповідає припинення вогню протиборчих сторін для мінімізації втрат цивільного населення та ймовірного потоку біженців і негайне введення до Південної Осетії нового миротворчого контингенту за масштабної участі українських підрозділів.

Єдиною гарантією безпеки та територіальної цілісності України та дружніх нам держав є українські збройні сили, українська авіація та український флот, а не паперові "гарантії"!

powered by lun.ua
Коментарі — 209
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 11.08.2008 02:02
IP: 195.95.139.---
Господа, а Милошевич незаконно был избран?
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:55
IP: 93.100.91.---
Der_Russe_aus_der_Ukraine

да, возможно это будет трагедия, а возможно самореализация геополитично-разных украинцев... западные будут жить хорошо с Западом, а восточные с Востоком
Ten _ 11.08.2008 01:53
IP: 92.113.18.---
На сайте "Грузия online" есть рассказ о ситуации на сегоднешнем заседании СБ ООН. Называется по моему "СБ ООН взорвало Россию". Там американский представитель напрямую обвинил РФ в том, что при разговоре Лаврова с Райс, Лавров (конечно от имени РФ) выставил условия отставки Саакашвили! Исходя из этого он выставил РФ обвинения, что она добивается свержения законно избранного президента Грузии, а не занимается миротворчеством! Заодно советую почитать стенограмму заседания СБ ООН в пятницу. Запустите в Гугле "СБ ООН" и найдете этот сайт, там русская версия текстов. Оччччень интересно! Там описано из первых уст развитие событий начиная с 1-го августа, сразу все становится понятным. Кокойта с руководством РФ специально провоцировал этот конфликт. Зная, что это Кавказ, он делал все, чтобы взорвать ситуацию, грузины еще неделю держались не поддавались на провокации!
Enki _ 11.08.2008 01:49
IP: 80.93.122.---
_10.08.2008 23:58___ Олег Тягнибок

Рад, что вы передумали. А то один бог знает что начал думать. А звонить в ВО "Свобода" по этому поводу я действительно звонил, и ничего вразумительного на тот момент ваши люди мне не ответили.
Думается, пикетировать надо не только российское посольство, но заодно и амбасады Германии и Франции, а также США.
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 11.08.2008 01:47
IP: 195.95.139.---
Шановний Ігор_з_Києва!
Якщо будемо діяти як Європа, то буде в нас Україна без українців! Я бачу, ви цього бажаєте. Ось тоді справді "африканські дикуни минулого століття" будуть жити на нашій землі і диктувати нам свої закони, чи це краще, ніж поряд з "москалями" жити.
В європі теж не все гаразд.

На скільки в нас щорічно скорочується кількість населення? Робіть висновки...
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:47
IP: 93.100.91.---
Андрей-с-Востока

только вы им не близки
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:46
IP: 93.100.91.---
Ariadna
по роду деятельности выезжаю... вижу все... все нормально...

и не надо дешевых прокламаций по поводу Африки. Если среди Вас есть экономисты... просмотрите рейтинги ведущих финагенств мира и сравните их... они все учитывают и нефть и газ и др. отрасли...
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 01:36
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 01:25___ ПареньСПБ
Ігор_з_Києва

будьте уверенны, у нее такая мысль была
Склоняюся перед Вашим генієм. Вперше в житті зустрічаю людину, що так легко читає чужі думки. Ну, якщо не рахувати Кашпіровського, який врешті-решт виявився звичайним шахраєм. Безумовно вірю, що якщо Ви так сказали, то безперечно Катерина Ющенко саме так і думала, жодних сумнівів. Також від цього моменту беззастережно вірю у все інше, що Ви тут написали.
Андрей-с-Востока _ 11.08.2008 01:33
IP: 77.52.77.---
ПареньСПБ, не знаю, как вам, а мне американцы ближе, чем китайцы.
wmw _ 11.08.2008 01:32
IP: 79.131.40.---
DER _RUSSE
Маєте рацію.Є українці,а є й хохли.Для "перевертнів" він,звичайно,не герой.
Kathie _ 11.08.2008 01:32
IP: 92.113.110.---
ПареньСПБ
не образливо! збираєм чудові врожаї, будуєм літаки, вирішуєм поточні проблеми. Кризи, якщо вона наквіть і є, на житті своєї сім'ї не відчуваєм – так само працюєм, їмо і спимояк і 8, або 4, або рік назад. Яущо вже вирішили платити податки в Росії, не лізьте зі співчуттями і повчаннями, бо це фе.))
-Ariadna- _ 11.08.2008 01:30
IP: 212.15.150.---
Парень СПб, вы за пределы Питера выезжали, хоть раз в российскую глубинку? Что-то я не видела, чтобы кто-то там занимался экономикой! Извините за резкость, в основном пьянь и рвань. Вот чего надо действительно стыдится и с чем бороться, но ведь России некогда, надо в других странах свои порядки наводить.
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 01:29
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 01:20___ ПареньСПБ
Россия ушла далеко вперед...
Ну, "впєрьод" Росія пішла чи може зовсім і не "впєрьод", це, знаєте, залежить, з якого боку дивитися, чи то пак, що брати за точку відліку. Бо як дивишся з Азії, то здається що ніби і справді "впєрьод" Росія пішла – нафти і зброї в неї неміряно, всі її бояться. А глянеш з Європи, так таке враження ніби скотилася Росія до рівня африканських дикунів минулого століття...
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 11.08.2008 01:28
IP: 195.95.139.---
Уважаемый gotohell!
Если кто-то готовится к вооруженному противостоянию с Россией, то должен быть готов к тому, что Украина расколется. С этим нельзя не согласиться.
Очень жаль, если кому-то хотелось бы жить в такой Украине
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:25
IP: 93.100.91.---
Ігор_з_Києва

будьте уверенны, у нее такая мысль была
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:24
IP: 93.100.91.---
gotohell
а что за приклонение перед сверх-державой? гос депом? Заниженная самооценка?
к тому же эпоха США, как сверх державы безвозвратно уходит... Мыслите шире... Китай...
Китай, дорогие мои
Ігор_з_Києва _ 11.08.2008 01:21
IP: 77.121.2.---
11.08.2008 01:05___ ПареньСПБ
не помню, чтоб я называл Украину- убогой...
Ну що ж, якщо "нє помнітє", то я нагадаю

11.08.2008 00:32___ ПареньСПБ
перша ледi, панi Катерина... смотрит на убогую страну и думает... куда меня привезли...
Тільки не кажіть, що ви вмієте читати чужі думки. "убогая страна" – то ваші слова.
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:20
IP: 93.100.91.---
да нет, Kathie родителей я не стесняюсь...
только вот никто не хочет вас видеть в Европе... Послушайте как Саркази отзывается об Украине! Обидно, что вы туда, а они вас никак не хотят видеть там... Вам не обидно??? тем временем пока вы топчетесь на месте с полит кризисами... Россия ушла далеко вперед... люди заняты не политикой-болтовней, а экономикой...
gotohell _ 11.08.2008 01:19
IP: 82.144.202.---
_Der Russe
Далеко не все французы считают Де Голля героем, и далеко не все немцы считают Адольфа антигероем – ну и что? Как это мешает Шухевичу быть тем, кем он был – героем освободительной войны? Мали кто и что считает, ведь речь шла о другом -о вооруженном противостоянии.
Вот это уже другой разговор
gotohell _ 11.08.2008 01:14
IP: 82.144.202.---
Парню от мужа- так почему работать в Госдепе сверхдержавы- это позорно?По-моему этим надо гордиться.Или у вас сверхвысокий IQ? и вы всех ниже 150 презираете? И ведь Катерина Ющ не Президент, а ЖЕНА През. – это две большие разницы.К чему этот пафос? Как сказал Хвилевой "майдани в бур"янах загрузли-не мітінгуйте мій патос!"
Считаю разочарованных чем-то вроде больных -т.е. надо лечиться самому, ведь никто не заставлял вас очаровываться и мечтать об исполнении всех мечт.
Отделять надо одно от другого
Свои мечты сами и осуществляете, а не Президент должен вам окна мыть, а его жена под окнами танцевать.
Объясните хотя бы себе-откуда эти завышенные претензии и поймете суть
Der_Russe_aus_der_Ukraine _ 11.08.2008 01:12
IP: 195.95.139.---
Шановний wmw!
Далеко не всі українці вважають Романа Шухевича героєм, велика кількість наших співгромадян має повністю протилежну думку.
Тому їм навряд чи потрібен Шухевич.
Kathie _ 11.08.2008 01:11
IP: 92.113.110.---
2ПареньСПБ
Ви соромиттесь своєї матері, чи батька... про яку бєзупрєчність може бути мова...
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:07
IP: 93.100.91.---
на счет поведения...
будьте спокойны... оно безупречно
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:05
IP: 93.100.91.---
не помню, чтоб я называл Украину- убогой... если ошибаюсь, дайте ссылку... Я на половину украинец... Но сейчас, к сожалению, стесняюсь этого. Это ответ на Ваш вопрос "А як ставляться до росіян?"
ПареньСПБ _ 11.08.2008 01:01
IP: 93.100.91.---
gotohell
не нужно цепляться к словам... в Чикаго она родилась, к Вашему сведению...
человек, не живший в Украине пускает не называет себя патриотом и т.д. она- Американка...
это еще ладно... в прибалтике еще смешней- практически все приезиденты были посланы Гос депом... они хоть свои языки знают? Абсурд...
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter