Теоретичні інтереси: фундаментальна філософія, структурна лінгвістика, комп’ютерознавство, штучний інтелект, Інтернет. Окремий напрямок — теоретизація цікавих проблем та створення нових теоретичних дисциплін (лімітологія, структуралістика, цивілізаційна антропологія, транзитологія, психоконструювання, версологія, трансетика).
Безліч непорозумінь існує навколо того, як можливо колективним чином створити майбутнє, яке би відрізнялось від теперішнього.
Причому колективності, як правило, є наперед заданими, бо світ поки що не...
В світі та в Україні відбуваються значні зміни, які пов'язані з корекцією стратегій основних геополітичних суб'єктів та корекцією стратегії суб'єктів внутрішньої політики України...
Текст выступления на XXVIII Экономическом Форуме в Крыница-Здруй (Польша) 6 сентября 2018 года на панели "Сдвигается ли политический вес Европы на Восток?"
Относительно названия панели сразу возникает...
На тлі фейкових змін до Конституції питання справжніх мотивів та орієнтацій щодо політичної системи постає дуже радикально і гостро.
Конституція країни описує політичну систему, щодо якої має бути зафіксовано:...
Не існує в соціальній філософії більше таких ідеологізованих і засадничо брехливих понять, як народ та влада.
Ідеологізація та засаднича брехливість цих понять зберігається в енциклопедіях і в повсякденному...
Давня ідея Вічного миру опиняється в зоні нашої уваги, оскільки такого масштабу ідеї час від часу варто переглядати, уточнювати і навіть розвивати.
Тим більше в контексті нинішнього Суспільного Договору...
Цей День Незалежності України приносить важливі усвідомлення.
Перш за все, ми більш точно визначили, з ким ми маємо справу, коли говоримо про лідерів країни.
Ланцюжок узагальнень в минулому був такий...
Позитив – дуже непевна річ. Всі його прагнуть, але мало хто хоче здійснювати його в повсякденній реальності, бо завжди є ризик наразитися на недовіру. Адже там, де немає дійсного позитиву, протягуваний...
Останнім часом надто багато експертів почали говорити, що народ неспроможний зробити країну кращою, бо він не дуже розумний.
Це звучить в доволі різних формах...
Короткі підсумовуючі тези за раніше написаним
Світова криза призвела до загострення протиріч у всьому світі. Світ балансує на межі війни, ймовірно ядерної.
Авторитаризм, фундаменталізм та націоналізм,...
Чи можна взагалі Україну зібрати в одне ціле? Чи можливо це зробити шляхом вільного договору громади, чи це можливо лише шляхом диктатури – державної чи навіть національно-групової? Чи можливо бути цілісним...
Незгодні в будь-якому суспільстві завжди є. Комусь не подобається влада, комусь – опозиція. Комусь в принципі не подобається країна. А комусь взагалі не подобається життя в такому світі, і кожен день життя...
В перехідні періоди, коли є передчуття змін, обов'язково виникає питання про те, на що ми можемо відважитися і що ми собі можемо дозволити.
На що ми можемо відважитися – це рівень наших спільних амбіцій...
Вже зараз проглядається суть наступних виборів – боротьба за фундаментальні зміни республіки Україна в ситуації опору цим змінам.
Вибір цей складний чи простий, в залежності від того, на якому боці...
Світ розпадається на фрагменти. Атомізація громад неминуча.
В контексті розробки нової Конституції далі буде запропонований радикальний погляд на права. Звичайно це опис не дуже близького майбутнього,...