Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
крушнаціон _ 19.06.2010 09:11
IP: 91.124.63.---
Хіба не видно, що всі найвищі щабелі у владному олімпі займають не українці за походженням, вчора в додаток ще розвідника назначив ПроФФесор, також неукраїнця. Атмосфера у верху значить антиукраїнська. Комусь здається дивним, що я весь час про це нагадую, але це найбільша проблема влади, яка за походженням є не наша – не Українська.
крушнаціон _ 19.06.2010 09:00
IP: 91.124.63.---
Все те, що відбувається в нашій Країні,здається йде в нікуда – азійщину. Думаю, що не вдася ні Москві, ні її лакеям- резидентам, яку вона тут розтавила, добитись поставлених завдань. Світ зазнає змін і розючих, швидких, де основною вирішальною силою стає нарід кожної країни, ніщо не може зупинити ці маси, тому я вважаю, що діяння безбатченків тимчасові, правда вони і тимчасово зупиняють розвиток Української Держави. Не таке і не таких пережили.
civ000 _ 19.06.2010 08:35
IP: 95.135.252.---
Майдан:
civ000:
...Янукович – краще. Тому, наш вибір вірний...
Ну так веселись и наслаждайся... ПРдушня...
Убогі.Через таких як ви,які не бачать далі свого носа,бютелюбів,ми втратили шанс стати європейською країною.Смішно відмічати,що мене примазано до лику "святих"-ПР.Ні Янукович,ні Юлька від мене і моєї сім'ї не отримали ніколи жодного голосу і не отримають.Це однаково дві ворожі для України сили,які завжди борються за єдине-за своє бабло.Ось так потрібно назвати їх об'єднану партію.А Олег,недурний чоловік,на жаль, як і більшість,перебуває на службі у них,тому чекати від нього вільнодумства і об'єктивності годі...На відміну від Забужко,яка є вільною і сміливою людиною.Побільше б нам таких.
krabat-m _ 19.06.2010 07:41
IP: 93.73.92.---
Сергій_Трегубенко _ 19.06.2010 07:23
"...І колись Вас спитають, Ви, Олег Медведєв, в ті скрутні часи кому слугували – українському народу, його майбутньому? І що Ви скажете?..."

А пан Мєдвєдєв скаже словами свого "лютого" ворога: "ПШОЛ"...Що ця продажна тваринка може ще сказати.
Сергій_Трегубенко _ 19.06.2010 07:23
IP: 92.112.159.---
Олег Медведєв, всі Ваші аргументи зводяться до того, що Юля не така погана як Янукович. І Ви навіть не допускаєте думку, що українці можуть собі обрати щось гарне. Чому?
Чому Ви ніколи навіть не говорите про те, чим Вона була чи може бути корисна? Приміром корупція, чому Вона її не подолала?
І ось тут Ваша реакція як закоханого юнця – а навіщо нам те подолання корупції, навіщо нам держава – ми просто любимо Юлю. Хоче Вона бути президентом, давайте зробимо їй приємність!
От Вам, Олег Медведєв, здається, що заробити копійку у Тимошенко, це для Вас вигідно. Ви відстоюєте її особистий інтерес. Ви навіть не думаєте про те, що колись Вас спитають, Ви, Олег Медведєв, в ті скрутні часи кому слугували – українському народу, його майбутньому? І що Ви скажете? Та ні, я слугував пані Тимошенко, була колись така...
Хочете щоб Вона була президентом – не питання, зробіть БЮТ корисним людям. Спитайте у блозі, як реформувати? Народ допоможе порадами.
Абыр _ 19.06.2010 06:35
IP: 94.179.245.---
Флинт _ 18.06.2010 23:52

Ну что вы имеете вместо ПРиБЮТ? ПР, которое всех е.бет. Вам так нравится? Был бы баланс власти, а не чингиз-хамская орда. И почему вы забываете универсалы ПРНУНС? И обидно, что реальным могильщиком Украины выступил человек, декларирующий себя патриотом, которому поверили люди и он их обманул.

***

Батенька, да Вы больны на всю голову. И с этой головы пытаетесь всё куда-то перевалить.

Если бы эта днепропетровская мерзость, не дай боже, победила – у нас в стране был бы уже не "баланс власти", а стабильный политический конгломерат ПР + БЮТ, перекрывающий больше половины украинского электората (наиболее идиотскую его часть).

СКОЛЬКО дебилам, продолжающим заглядывать в пасть этой Дуре, нужно провести совместных голосований БЮТ и ПР в ВР? Сколько совместных конституций разработать? Сколько совместных законов принять? СКОЛЬКО ЭТИМ ШИЗОФРЕНИКАМ НУЖНО ФАКТАЖА? И они еще гавкают?

И КТО, получается, обманывал? А этим дурням хоть в рожу нассы – все одно.)
SimonPetlyura _ 19.06.2010 04:44
IP: 193.17.208.---
Олеже, Ви дуже правильно вдіяли відкривши дискусію!
1. Всім свідомим (краще "єдиним свідомим без яких і Україна – не Україна") ще станеться не одна нагода відчути "однаковість кремлівських проектів", все тільки починається нажаль.
2. Поки не віддамо Донбас (кордон р.Кальміус) та Крим (звичайно з виокремленням Бахчисараю) країну нормальну не побудуєм!
Причому тут аналогія дуже проста – це як скорочення працівників на підприємстві в умовах кризи.
Росія має це нам компенсувати, зараз не на часі казати як.

Не розв'язавши це питання ми приречені на віки вічні запалювати знов і знов згашену потворами свічу пам'яті.
Неюля _ 19.06.2010 01:25
IP: 77.52.58.---
Флинт:
Неюля:
Ми знаємо,що зараз в коаліції 20 депутатів з БЮТ,це стільки ж,як у фракції блоку Литвина.Не заперечую,що у випадку перемоги Тимошенко,в коаліцію могли ввійти до 70 депутатів з ПР бо,на відміну від решти провідних кандидатів в президенти,Юлія Володимирівна не передбачала розпуску ВР.А значить надія так само була на тушки.
Ну что вы имеете вместо ПРиБЮТ?ПР,которое всех е.бет. Вам так нравится? Был бы баланс власти,а не чингиз-хамская орда.И почему вы забываете универсалы ПРНУНС? Честно говоря, мне лично глубоко по барабану все эти пляски. Но я за справедливость.И обидно,что реальным могильщиком Украины выступил человек,декларирующий себя патриотом,которому поверили люди и он их обманул
История не знает сослагательного наклонения,но по действиям политиков и выполнении программ можно экстраполировать их будущие действия.Ющенко меморандумами и универсалами вытянул Януковича,в отношении которого не было иллюзий.Но Юля это тоже только иллюзии...
тимутин _ 19.06.2010 01:13
IP: 77.122.171.---
не можу зрозуміти, що за дивні алюзіїї у таких горе політолухів, що всі хто голосував проти всіх мали б галасувати за тімашенку. такого варіанту не існувало взагалі, було або проти всіх, або зовсім не йти голосувати. а ці всі стєнанія тільки аби оправдати свою неспроможність і ниці вчинки своєї лідерки
тимутин _ 19.06.2010 01:03
IP: 77.122.171.---
Мєдвєдєв, ти гамно а не самурай!
BIGartist _ 19.06.2010 00:39
IP: 95.132.212.---
Онисько:
Мєдвєдєв, Ви і Тимошенко програли тому, що ви нікчеми. Не шукайте винних. Ви гівняний політтехнолог і нікчемний медіа-менеджер в порівнянні з Забужко-письменницею.
_____
А что Забужко-письменница уже подалась в политтехнологи и медиа-менеджеры?
Онисько _ 19.06.2010 00:29
IP: 77.52.199.---
Мєдвєдєв, Ви і Тимошенко програли тому, що ви нікчеми. Не шукайте винних. Ви гівняний політтехнолог і нікчемний медіа-менеджер в порівнянні з Забужко-письменницею.
Тейсар-Озгович _ 19.06.2010 00:11
IP: 85.196.249.---
Кравчук з Медведчуком підтримали ініціативу Януковича
Понеділок, 02 січня 2006, 21:24 _ www.ПРАВДА.com.ua Версія для друку Коментарі 0 Опозиційний блок "Не так!" вимагає невідкладного проведення позачергового засідання Верховної Ради з приводу ситуації в газовій сфері.

Як говориться в розповсюдженій блоком заяві, на засіданні, згідно зі змінами до Конституції, що вступили в силу, уряд має бути відправлено у відставку

Турчинов знає, що Україну зрадили
Середа, 04 січня 2006, 15:44 _ www.ПРАВДА.com.ua Версія для друку Коментарі 0 Екс-голова СБУ, керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов вважає підписання угоди між "Нафтогазом України" та "Газпромом" відвертою зрадою національних інтересів України

Я навчилася вигризати горішки з цукерок "Рошен", а інше відправляти токсикологу13.01.2006 _ www.ПРАВДА.com.ua
Ющенко думає, що одна "великі леді" розпускає байки і порівняв Тимошенко і Януковича з халявою й дубом
BIGartist _ 18.06.2010 23:55
IP: 95.132.212.---
SIM5:
...На вокзал не хочет?
____
:-))))
Пусть уже пока сидит на даче.
А то потом и вокзала лишимся...
Флинт _ 18.06.2010 23:52
IP: 217.87.41.---
Неюля:
Якщо пошуковій системі задати запит "ПРіБЮТ",вона видасть десятки повідомлень за останні півтора роки.
Ми знаємо,що зараз в коаліції 20 депутатів з БЮТ,це стільки ж,як у всій фракції блоку Литвина.Не заперечую,що у випадку перемоги Тимошенко,в коаліцію могли ввійти до 70 депутатів з ПР бо, на відміну від решти провідних кандидатів в президенти,Юлія Володимирівна навіть не передбачала розпуску ВР.А значить надія так само була на тушки.
І ці люди когось можуть звинувачувати?.
Ну что вы имеете вместо ПРиБЮТ? ПР, которое всех е.бет. Вам так нравится? Был бы баланс власти, а не чингиз-хамская орда. И почему вы забываете универсалы ПРНУНС? Честно говоря, мне лично глубоко по барабану все эти пляски. Но я за справедливость. И обидно, что реальным могильщиком Украины выступил человек, декларирующий себя патриотом, которому поверили люди и он их обманул.
Тейсар-Озгович _ 18.06.2010 23:51
IP: 85.196.249.---
Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, УП, _ Середа, 14 травня 2008,
Я мав чітке відчуття, що сьогодні у мене буде можливість виконати свій конституційний обов'язок і виступити перед нацією з щорічним посланням. Але цього не відбулося, – почав Ющенко.

У мовчазному натовпі дипломатів, які зібралися під монітором та могли бачити Ющенка лише в трансляції, почувся грубий регіт регіонала Ярослава Сухого:

- Так що ти хочеш! Хотів послання – тебе і послали, навіщо тепер жалітися?...

Дипломати розгублено переглянулися,


Ющенко говорив про нову Конституцію, не приховуючи роздратування, що Тимошенко ініціює процес в обхід його Конституційної ради.
Хоча БЮТ і Партія регіонів уже другий тиждень говорять, що майже узгодили проект нової Конституції, Ющенко вважав за краще говорити натяками.
- Циркулює багато чуток, що хтось у кущах написав Конституцію і намагається таким же авантюрним шляхом, як це робилося в 2004р з авторами, яких ви добре знаєте, просунути зміни до Конституції
Флинт _ 18.06.2010 23:39
IP: 217.87.41.---
Абсолютно правильно сказал Путин – территория. Теперь можно добавить – зона. Страна должна себя уважать, или ее не будет. На что надеялся "патриот" Ющенко, подписывая контракт с Януковичем (этот контракт был обнародован Казачком и до сих пор выполняется сторонами неукоснительно)? На что надеялась Забужко и прочие? На плохую память народа. Де-факто, им плевать на страну. И многие справедливо считают теперь – страны не вышло, зона не нужна, пора возвращаться на старые квартиры. Или разойтись по интересам, желательно цивилизованно. Я не предлагаю этого, но вопрос висит в воздухе.
Тейсар-Озгович _ 18.06.2010 23:36
IP: 85.196.249.---
Юлія Тимошенко вийшла з образу Герасима
Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, УП, _ Середа, 14 травня 2008, 03:10 Версія для друку Коментарі 148 Фото прес-служби президента
У вівторок Віктор Ющенко не зміг виступити з щорічним посланням до парламенту. Неможливо уявити, щоб щось подібне сталося з Леонідом Кучмою, коли він з аналогічною метою відвідував законодавчий орган

[У цей час кілька депутатів БЮТ уже прямували до сесійної зали. Мовчки, нічого не пояснюючи здивованим колегам з інших фракцій, вони методично зайняли позиції біля трибуни.

Через декілька хвилин всі інформагентства і канали країни передали, що БЮТ блокує роботу Верховної Ради і не пускає до залу Віктора Ющенко
/B]
лідер БЮТ розповіла, що, за її інформацією, Ющенко руками Партії регіонів намагається...
приводом для блокування парламенту БЮТівцями була потреба легалізувати Андрія Портнова /B]
Неюля _ 18.06.2010 23:30
IP: 77.52.58.---
Якщо пошуковій системі задати запит "ПРіБЮТ",вона видасть десятки повідомлень за останні півтора роки.
Ми знаємо,що зараз в коаліції 20 депутатів з БЮТ,це стільки ж,як у всій фракції блоку Литвина.Не заперечую,що у випадку перемоги Тимошенко,в коаліцію могли ввійти до 70 депутатів з ПР бо, на відміну від решти провідних кандидатів в президенти,Юлія Володимирівна навіть не передбачала розпуску ВР.А значить надія так само була на тушки.
І ці люди когось можуть звинувачувати?.
SIM5 _ 18.06.2010 23:14
IP: 62.221.55.---
Тейсар-Озгович:
[Это Тимка вся как на ладони во ЛЖИ-ПРЕДАТЕЛЬСТВЕ-ПОДЛОСТИ

...

Разница в том, что у Юли не было того катка и возможностей, что у ПР. А Ющенко победить мог только на Луне. Кстати, что-то его не слышно. Юлины договоры каждый день комментировал. На вокзал не хочет?
Тейсар-Озгович _ 18.06.2010 23:10
IP: 85.196.249.---
З боку БЮТ над текстом угоди працювали віце-спікер Микола Томенко і один із заступників голови фракції – Андрій Портнов. При згадуванні коаліційної угоди депутати від БЮТ у неділю відмовлялися що-небудь говорити. "Я не буду це коментувати!", – заявив Портнов.

Раніше лідер ПР Віктор Янукович, перебуваючи у Вірменії, сказав, що "офіційно переговори з БЮТ почалися тільки вчора (4 грудня), і, звичайно, за один день ніякі меморандуми не можуть бути підписані". На питання, чи є шанси створити коаліцію уже у вівторок, Янукович відповів: "Ми зобов'язані це зробити, це наш обов'язок!".
Тейсар-Озгович _ 18.06.2010 23:05
IP: 85.196.249.---
КАПЕЦ555 _ 05.09.2008 09:58Наш блок може об'єднатися з "Регіонами" тільки за умов, якщо НЛО забере мене на тарілку, проведе наді мною незаконні дослідження та позбавить мене пам'яті та розуму. Інших обставин для такого об'єднання не існує".

Цими словами Юлія Тимошенко під час інтернет-конференції в "Українській правді" прокоментувала можливість коаліції з Партією регіонів. Сказано це було в січні 2006 року.

Это Тимка вся как на ладони во ЛЖИ-ПРЕДАТЕЛЬСТВЕ-ПОДЛОСТИ


БЮТ божиться, що не має з ПР і трьох сторінок угоди
Понеділок, 08 грудня 2008, 17:30 _ www.ПРАВДА.com.ua Версія для друку Коментарі 17 Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко запевняє, що його фракція не обговорювала з Партією регіонів можливість обрання президента в парламенті.

Про це він заявив на брифінгу у понеділок, коментуючи інформацію ЗМІ про робочий текст коаліційної угоди БЮТ і ПР
SIM5 _ 18.06.2010 23:05
IP: 62.221.55.---
civ000 _ 18.06.2010 21:59
"Янукович-краще.Він хоч не одягає вишиванку і не б'є себе в груди,що патріот.Він,маючи свою позицію,відмінну від позиції 75% українців,таки сконсолідує націю-ми точно будемо знати,чого ми не хочемо"

75% – ерунда. Конечно, многим что-нибудь не нравится, но в общем у Янука большинство. Достойного соперника ведь нет. А теперь ему появиться – проблема. При Кучме было можно, доны *немного* не такие. Они смешные, как писали какие-то придурки до выборов.

Проблема в том, что процентов 25 (условно) твёрдо против, процентов 25 – твёрдо за, а 50 – болото, которое в принципе готово переходить на сторону сильных. Ющенко не захотел бороться за это болото, а доны сейчас заняты именно этим. И когда будет 75:25...
tcherkas _ 18.06.2010 22:50
IP: 212.15.127.---
Що стосується суті блогу Забужко – то тут все правильно.

Глумитись над пам"яттю моїх родичів, що загинули голодною смертю – цього ми Януковичу не забудемо ніколи.
А тому завтра я теж буду в Києві, в парку разом з усіма – думкоюі душею.
Майдан _ 18.06.2010 22:49
IP: 193.107.82.---
krabat-m:
Майдан _ 18.06.2010 22:27
krabat-m:
"Привет блондинкам!
Авзадц?"

Мєдвєдєв! Це ти кожного ранку так будиш жінку?
Не стесняйся, блондинка.
Защищай широкой грудью ПРдушню...
Авзадц?
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter