Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Олександр Каплуненко _ 25.03.2014 14:23
IP: 46.203.85.---
Вікторія, пам'ятайте, для забезпечення національної безпеки слід ліквідувати такі формування, як компартія і партрегіонів.А бандити, такі як Бойко, повинні сидіти в тюрмі.
Олександр Каплуненко _ 25.03.2014 13:40
IP: 46.203.85.---
Вікторія, пам'ятайте, для забезпечення національної безпеки слід ліквідувати такі формування, як компартія і партрегіонів.А бандити, такі як Бойко, повинні сидіти в тюрмі.
Андрій Федоренко _ 25.03.2014 13:25
IP: 62.221.53.---
Вікторія! Ви працюйте на нацбезпеку і не відволікайтесь. Робіть свою справу – яка різниця, хто що говорить? Притягніть Бойка до відповідальності.
Ostap Max _ 25.03.2014 12:32
IP: 37.19.175.---
Юля и Турчинов слили Крым Путину под новый дачный кооператив для членов его "Политбюро" и Царский пляж для террориста Путина, который вожделеет бонапартизмом.
Юли предложили сделку в Харьковской тюрьме: или она труп, или она отдает Крым и поддерживает интересы РФ, а Кремль её поддержит на выборах.
БЮТ запускает в Инет записи телефонных разговоров Юли с Шуфрычем, где она слывет "великим" патриотом. Шоу должно продолжаться!
Slavko Yurkiv _ 25.03.2014 11:36
IP: 91.200.224.---
Жданов Александр:
Пишут, что Сашко Билый уже синий. Правда?
Правда в тому, що Олександр Музичко не мав за що ЧЕРВОНІТИ!
Якби кожний Українець відважився смикнути прокурора за краватку, а не нести йому "взятку", то теж міг б рахувати себе "сашком", а не "трЕпільцем"!
Slavko Yurkiv _ 25.03.2014 11:22
IP: 91.200.224.---
бун:
Вся теперішня Україна, від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня, усі народи, які тут живуть, конфесії, релігії та культури – все це спадщина Київської Русі. Нема Львівської, Донецької та Одеської України, Україна одна – Київська. Київська Русь, Русь – це Україна, тепер Київська Україна. Всі ми діти Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ми всі звідти.
Росія, як пише в своїх статтях відомий російський інтелектуал Андрей Кончаловский, в 1917р. відмовилася від європейського напрямку Петра Першого та Катерини Другої, що зумовило її повернення до азійської деспотії допетровського періоду. На сьогодні там нічого не змінилося, їхні цивілізаційні витоки – Чингісхан та Батий.
Боротьба за Україну сьогодні – це відстоювання спадщини Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ті, хто за Росію – відстоюють спадщину Батия та Чінгісхана.
Всі ми діти Трипілля, ми всі звідти!
23 останні роки доводять це ОДНОЗНАЧНО.:))))
Itabar Pokat _ 25.03.2014 10:47
IP: 74.125.18.---
Так ось Ви яка, Заступник секретаря РНБО – Вікторія Сюмар.
Пропагандистка-журналістка. Винні всі, тільки не я і секретар РНБО.
Mihal Kyryk _ 25.03.2014 10:12
IP: 74.125.181.---
Mihal Kyryk:
А ще Л.Кучма,замовив та вбив в АРК,Р.Ванду,Р.Леонида-катуванням вбив слидчому изолятору М.Романенко-невинних Козак,Толовирко,Новиков в тюрму на 15р,а за мародерске Злодийство,купив Олени Вилу за 80 000000ф.стер.-фонд А-спид:-) тепер Вийной все спише и Кучмизм на Вика жие-будь Ти проклятий риже отродье.
Путин-Гитлер,а Жириновский-Гебельс-Фашисти-Кучмизм.
НадіяЄ _ 25.03.2014 09:31
IP: 82.207.35.---
Про папєрєдніків ми вже наслухались, пані!
Не могла зрозуміти, навіщо журналістці йти в рнбо, це ж не її фах. Тепер розумію, не журналіст, а журналюга купилась на посаду, щоб відписуватись такими ось опусами проти справедливих звинувачень у бездіяльності і відвертому колабораціонізмі нової-старої влади.
Софія Поліщук _ 25.03.2014 09:19
IP: 74.125.181.---
Знов 24.03. у парламенті єфремчик ріднімає вимогу про 2 держ.русскую мову? в Україні проживає 78% українців, про яку мову ця скотина мичить? невже прокуратура, конституційний суд. не може зупинити цей злочин раз і назавжди? негайно провести переатистацію всіх працівників установ на знання української мови, не знаєш не маєш право працювати,Заборонити!!! держ службовцям всіх установ розмовляти суржиком окупанта. Поступово депортувати русских злочинців, екстримістів,ворогів українського народу, на їхню історичну землю. Україна має бути українською, незалежною державою з своєю МОВОЮ!!!
Mihal Kyryk _ 25.03.2014 08:59
IP: 74.125.181.---
Георгий Самиров:
100% правда!
И Крым сдали не за 3 недели!
И сдали его в первую очередь ПР, которая разжигала проблему с "русским языком", хотя такой проблемы не существовало! Они ведь даже не решали ее, когда могли это сделать – им это не надо было, они оставляли себе этот козырь!!!
Посмотрите ролик:
pravda.com.ua/news/2014/03/14/7018794/
Тут казаки говорят что в Крыму еже месяц, т.е. еще со средины февраля! Еще до расстрела майдана! Еще при власти ПР и до бегства Януковича!
Почему никто из властей Крыма или представителей президента в Крыму об этом не говорил? Не знал? Или было уже принято "стратегическое решение"???
Нерешительность нынешней власти и распил портфелей виноват только в одном – Крым сдали без боя...без крови!
Щоб Кучми списати мародерство в КИНГЕНСТОНЕ-Криму
Mihal Kyryk _ 25.03.2014 08:55
IP: 74.125.181.---
А ще Л.Кучма,замовив та вбив в АРК,Р.Ванду,Р.Леонида-катуванням вбив слидчому изолятору М.Романенко-невинних Козак,Толовирко,Новиков в тюрму на 15р,а за мародерске Злодийство,купив Олени Вилу за 80 000000ф.стер.-фонд А-спид:-) тепер Вийной все спише и Кучмизм на Вика жие-будь Ти проклятий риже отродье.
Mihal Kyryk _ 25.03.2014 08:38
IP: 74.125.181.---
Тереторию здали Комунисти-Риги,тому шо за Ш.Голодомор 1932-33р.р.,по Миждународ.Конвенции 1948р.,не покарани,забирали остатню крихту хлиба наважку промисловисть сходу Украини-тепер Мафия не буде мати прибуток,тому Путин-Гитлер,а Жириновський-Гебельс:-) Фашисти,нову Свитову вийну-гонять-ливий сектор Росии знищити нового Гитлера-Гебельса.
Георгий Самиров _ 25.03.2014 08:36
IP: 46.118.22.---
100% правда!
И Крым сдали не за 3 недели!
И сдали его в первую очередь ПР, которая разжигала проблему с "русским языком", хотя такой проблемы не существовало! Они ведь даже не решали ее, когда могли это сделать – им это не надо было, они оставляли себе этот козырь!!!
Посмотрите ролик:
pravda.com.ua/news/2014/03/14/7018794/
Тут казаки говорят что в Крыму еже месяц, т.е. еще со средины февраля! Еще до расстрела майдана! Еще при власти ПР и до бегства Януковича!
Почему никто из властей Крыма или представителей президента в Крыму об этом не говорил? Не знал? Или было уже принято "стратегическое решение"???
Нерешительность нынешней власти и распил портфелей виноват только в одном – Крым сдали без боя...без крови!
Роман Костенко _ 25.03.2014 06:37
IP: 94.45.129.---
У СБУ є достатньо засобів, щоб покінчити зі злочинною зграєю януковича. Чекісти ніколи не панькалися із нашими патріотами. "Цивілізовані" ФБР і Массад не панькаються із ворогами. На що ваші чекають? Методи не подобаються? Коли вас будуть виловлювати і стріляти вам у потилиці – ви не про "законність" і "демократію" будете думати. Нам, українцям, треба спокійне безпечне життя в нашій країні. Русо-туристо нам заважають. Вони б'ють, калічать, убивають мирних українців. Ті, хто іх наймає – нам заважають. Вони хочуть знов правити. Російські спецслужби – заважають. Іх не повинно бути в Україні. То ж уперед! Вас більше 30 тисяч і фінансування чудове. Приберіть загрозу від росіян. Он уже відстріл українців почався. На що ви чекаєте? Хороший російський нацист – мертвий нацист. Просто, щоб іх ніколи і не знайшли
Виктория Викторова _ 25.03.2014 06:36
IP: 77.52.143.---
Чому далі винищують патриотів, а усі "державні бандити" повтікали або вільно розгкулюють по кабінетах Ради?
Питаю Вас, бо Вас поважають і Вам довіряють.
Виктория Викторова _ 25.03.2014 06:32
IP: 77.52.143.---
Скільки країн давали гроші на лікування постраждалих на Майдані? Де ті гроші? Чому учора промер Григорій Ганжа, а у німецькому медичному літаку були іще вільні місця, наше керівництво не дало грошей і літак відбув з пораненими, які лікувались за рахунок Німеччини.
Чому люди знову збирають гроші на фонди для державних потреб? Де гроші за вилученні цінності у будинку Пшонки, Янука? Чому державні машини для обслуговування депутатів будут продавати за 27 тис.грн, коли їхня ціна більше 100 тис. Чому...
бун _ 25.03.2014 04:42
IP: 91.124.146.---
Вся теперішня Україна, від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня, усі народи, які тут живуть, конфесії, релігії та культури – все це спадщина Київської Русі. Нема Львівської, Донецької та Одеської України, Україна одна – Київська. Київська Русь, Русь – це Україна, тепер Київська Україна. Всі ми діти Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ми всі звідти.
Росія, як пише в своїх статтях відомий російський інтелектуал Андрей Кончаловский, в 1917р. відмовилася від європейського напрямку Петра Першого та Катерини Другої, що зумовило її повернення до азійської деспотії допетровського періоду. На сьогодні там нічого не змінилося, їхні цивілізаційні витоки – Чингісхан та Батий.
Боротьба за Україну сьогодні – це відстоювання спадщини Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ті, хто за Росію – відстоюють спадщину Батия та Чінгісхана.
бун _ 25.03.2014 04:26
IP: 91.124.146.---
Вся теперішня Україна, від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня, усі народи, які тут живуть, конфесії, релігії та культури – все це спадщина Київської Русі. Нема Львівської, Донецької та Одеської України, Україна одна – Київська. Київська Русь, Русь – це Україна, тепер Київська Україна. Всі ми діти Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ми всі звідти.
Росія, як пише в своїх статтях відомий російський інтелектуал Андрей Кончаловский, в 1917р. відмовилася від європейського напрямку Петра Першого та Катерини Другої, що зумовило її повернення до азійської деспотії допетровського періоду. На сьогодні там нічого не змінилося, їхні цивілізаційні витоки – Чингісхан та Батий.
Боротьба за Україну сьогодні – це відстоювання спадщини Володимира Великого та Ярослава Мудрого, ті, хто за Росію – відстоюють спадщину Батия та Чінгісхана.
cavaua _ 25.03.2014 03:29
IP: 93.74.48.---
До речі, зауваження щодо стиля письма шановної авторки, пані журналістки: люди, які професійно володіють словом, які працюють з текстами, ніколи так бездарно не зловживають лапками – де треба і де не треба. Диплома про освіту теж купували? Як же ж задовбала ця тупа наша українська влада, – і стара, і нова!
cavaua _ 25.03.2014 02:43
IP: 93.74.48.---
Здали Крим тоді, коли нова влада, замість відбудовувати державу, почала ділити портфелі за квотами. Коли призначали на посади не за інтелектуальними й професійними ознаками, а за кулуарними домовленосями. Ясна річ, що вся ця "нова" влада, під керівництвом "гавно"командуючого, комсомольського пастора, була зненацька заскочена, – бо йшли ж до влади, щоб дерибанити, – а тут така несподіванка! – Росія вєроломно напала! До речі, пані Сюмар! А ви як там опинилися? Ви хоч розумієте, що вашого інтелекту й здібностей замало, щоб займати посаду в РНБО? Це що, в Україні немає інтелектуалів, немає фахівців високого класу, ніж ваш, разом з Парубієм? Як виявляється, не кожна кухарка може керувати державою. Бо вигукувати гасла на Майдані, – це не кваліфікація. А те, що ви енд компані робите, підлягає під статтю Державна зрада. Ганьба! (Для ясності зазначу, що стояла на Майдані від самого початку).
Рома Коломиец _ 25.03.2014 02:25
IP: 176.109.174.---
ЖУРНАЛІСТИ І ПОЛІТИКИ, ЯКІ ВСІ ПІШЛИ ПІД ГПУ ПРОТЕСТУВАТЬ ПРОТИ НЕЗАКОНИХ ДІЙ МІРОШНИЧЕНКА МАЮТЬ ТАК САМО ПІТИ ПІД ГПУ І ПАРЛАМЕНТ ІЗ ВИМОГОЮ НЕГАЙНОЇ ВІДСТАВКИ ГЛАВИ СБУ І МВС! ЦЕ ЩО В НАС ЛІХІЄ 90-Є?
АВАКОВ І НАЛИВАЙЧЕНКО МАЮТЬ ПІТИ ПІД СУД НА ВБИВСТВО БІЛОГО (ЯК БИ ДО НЬОГО ХТО НЕ ВІДНОСИВСЯ!)
САШКО БІЛИЙ ЗА ДЕНЬ ДО ВБИВСТВА СКАЗАВ, ЩО НАШІ СПЕЦСЛУЖБИ ГОТУЮТЬСЯ ЙОГО ВБИТИ!
НАСТУПНИМИ МІШЕНЯМИ АВАКОВИХ І НАЛИВАЙЧЕНКІВ СТАНЕМО МИ!
Рома Коломиец _ 25.03.2014 02:20
IP: 176.109.174.---
АВАКОВ УБИЙЦА! ВСЕ ПОД ПАРЛАМЕНТ СУТРА!
Volodymyr Stryi _ 25.03.2014 01:49
IP: 109.207.121.---
Прокуратура, МВС, Бойко має наглість ще щось тявкати? Ви чим займаєтесь?
Жданов Александр _ 25.03.2014 01:33
IP: 93.77.150.---
Пишут, что Сашко Билый уже синий. Правда?
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter