Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Да Нет _ 25.03.2014 01:16
IP: 37.229.174.---
Вікторія Сюмар вы сдали бездействием и нет смысла на папиредникив кивать
Cortomluk _ 25.03.2014 00:09
IP: 93.73.238.---
ч.3
- в м. Зборів, де славний син кримсько-татарського народу хан Іслям Герая ІІІ уклав Зборівську угоду 1649 г., визнавшим (до речі ні Європа, ні Росія не визнавала) тим самим право українського народу на свою державність, створити Університет ім. хана Ісляма Герая ІІІ, де викладання має бути лише на кримсько-татарській мові.
Cortomluk _ 25.03.2014 00:08
IP: 93.73.238.---
ч.2
-курсантів і ліцеїстів, які виявили бажання продовжити навчання на материковій Україні забезпечити їм можливість цього та розробити для них пільги після навчання при продовженні військової служби;
- внести зміни до ЗУ "Про вибори президента України", відповідно до яких дозволити мешканцям Криму взяти участь у виборах протягом місяця до дня виборів, оскільки в день виборів їх можуть просто не випустити з Криму; виборчі дільниці встановити в Херсонській області;
- надати представникам кримсько-татарського народу на материковій частині України території (можливо на правах культурної автономії), куди б мали право виїхати із Криму похиле покоління, жінки і діти татарського народу. На зазначених територіях створити всі необхідні умови для проживання кримського-татарського народу на цих територіях: житло, дитячі садочки, школи, мечеті і т.п. Виконання цього пункту забезпечить збережчення кримського-татарського народу на випадок етнічних чисток решти тарського народу в Криму;
Cortomluk _ 25.03.2014 00:03
IP: 93.73.238.---
По Криму необхідно:
- дозволити студентам (мешканцям) Криму поза конкурсом отримувати вищу освіту в вищих навчальних закладах України;
- створити не фіктивне, а реальне Об"єднання українців Криму, до якого мають увійти всі (незалежно від національності), хто не бажає розривати стосунків з материковою Україно;
- забезпечити кримчанам, які бажають покинути Крим та виїхати на материкову Україну, умови для проживання (зобов"язати виділити 1% від житлофого фонду);
- всім військовим, які залишилися вірні присязі Україні надати статус учасників бойових дій (а деяким звання Героя України) та забезпечити їх житлом, а також забезпечити їм можливість продовження військової служби на материковій Україні;
DoctorUkraine _ 24.03.2014 23:59
IP: 77.123.20.---
Порозумійтеся з Молдовою.ДВОМ МО:Розробіть спільну операцію,проведіть референдум у Придністров'ї і покінчить з російським анклавом. Для спільного європейського блага України та Молдови.
Gurza _ 24.03.2014 23:51
IP: 93.78.145.---
Знову "папєрєдники". Так здавали Україну давно і всі. Та остаточно ВИ. Якщо вам болить наша країна і ви взяли портфель, щоб зробити наше життя кращим, то чому закрили очі, чому не волали про небезпеку. А тому, що живете одним днем. Спершу ейфорія від займаних посад, потім страх, що позбавлять вас корита. Ось так більшість з вас і живе плазуючи, хоча розумом добираєте, що все не так. Розумні поки з нами по одну сторону барикад, а далі... Фу, як гидко. І взагалі викликало подив, почувши і побачивши вас у владі.
leovvv _ 24.03.2014 23:48
IP: 46.118.250.---
Я маю на увазі відповідь Вікторії на їхню гавкітню: Крым сдали!
leovvv _ 24.03.2014 23:46
IP: 46.118.250.---
Ой, яка розумна відповідь! Так воно і є!
Райхер _ 24.03.2014 23:44
IP: 46.211.121.---
Говорят что Путин фашист. Мы раньше смеялись над Жириновским. Но мы не хотели верить что Жириновский на самом деле озвучивает то что думают и обговаривают 70% россиян! А Путин лишь исполняет волю народа – Украина – их Малороссия Я не преувеличиваю, я на российских сайтах 10лет.
Поэтому большой ошибкой считать росиян нашими братьями! Это наши враги! Которые хотят малороссов выслать в Сибирь и заселить нашу территорию россиянами, что бы раз и навсегда покончить с малороссами- украинцами.
А Путин лишь добавил масла в огонь используя психотронное оружие, зомбирование через СМИ что бы россияне озверели, что бы они могли со спокойной совестью нас убивать. И они уже к этому готовы!
А наши офицеры и правительство до сих пор видят то что хотят – россияне и украинцы братья!?
и от этого дезертирство!
Да разуйте глаза! Это наши первые враги! В России уже каждая собака к нам пылает ненавистью, и это слабо но чувствовалось и в Крыму на это просто никто серьезно не обращал внимания
DoctorUkraine _ 24.03.2014 23:36
IP: 77.123.20.---
Пані Сюмар, Где Антипропаганда.НАША.ТЕПЕР. І НЕГАЙНО, Де елементарна ПРОПАГАНДА, Видумайте урядовий КАНАЛ. І Розвісьте на кожному СТОВБІ в містах,магазинах і Селах.На кожному стовбі.
Sim Ims _ 24.03.2014 22:59
IP: 93.178.197.---
Павел Лукьянчук:
Тут даже техническую помощь стремно оказывать – потому что завтра приедет автобус с "туристами" по братскому безвизовому режиму – и отберет и оружие и технику... у военных, которые будут ждать приказа.
+100000
Sim Ims _ 24.03.2014 22:59
IP: 93.178.197.---
Павел Лукьянчук:
Тут даже техническую помощь стремно оказывать – потому что завтра приедет автобус с "туристами" по братскому безвизовому режиму – и отберет и оружие и технику... у военных, которые будут ждать приказа.
+100000
Slavko Yurkiv _ 24.03.2014 22:44
IP: 91.200.224.---
John Foltzer:
Slivka Ret:
Ярош.
И Ярош отказался войти во власть. Ему предлагали.

Slavko Yurkiv:
Серед Президентів тільки Ющенко серйозно ставив перед Росією питання
дык из Массквы оно завсегда виднее.
у вас ip отклеился
З Масскви бачиться, що у Вас – мізки:)))
donch _ 24.03.2014 22:37
IP: 46.150.97.---
Kurt Kern _ 24.03.2014 22:31IP: 178.94.235.--
Вы, проститутки, и сдали всех нас. И мне все равно, за деньги, от страха или от скудоумия вы это сделали. Это война. Если вы поперлись керувать, то либо вы воюете, либо вы сдаетесь. Вы решили сдаться и всех нас в рабство Путину сдать. ПРОСТИТУТКИ-УКРОВОРЬЕ. Сидением на унитазах невозможно спастись от агрессора – это понятно даже дошкольникам.>>>>>> +100

великие специалисты национальной блеать безопасности – парубий, сюмар, пашинский:- (пшли вон, профнепригодные ничтожества! или будете ждать когда помогут? но тогда уже вперед ногами пойдете со всей бютовско-свободовско-рыго-коммуняцкой шоблой!
Kurt Kern _ 24.03.2014 22:31
IP: 178.94.235.---
Вы, проститутки, и сдали всех нас. И мне все равно, за деньги, от страха или от скудоумия вы это сделали. Это война. Если вы поперлись керувать, то либо вы воюете, либо вы сдаетесь. Вы решили сдаться и всех нас в рабство Путину сдать. ПРОСТИТУТКИ-УКРОВОРЬЕ. Сидением на унитазах невозможно спастись от агрессора – это понятно даже дошкольникам.
Павел Лукьянчук _ 24.03.2014 22:24
IP: 46.219.242.---
Какая блин стрельба?

2 марта – войска в боевом порядке вывести (со знаменами, техникой и оружием). Крым – блокировать. Воду, газ, электроэнергию – отключить. Границы с РФ и Белоруссией – закрыть. Ввести визовый режим. Точка.
Jean Fourier _ 24.03.2014 22:15
IP: 74.125.181.---
За предательство интересов Украины, приведшее к оккупации Крыма, нынешняя власть будет нести персональную ответственность вместе с предыдущей.
Jeka _ 24.03.2014 22:15
IP: 46.201.179.---
Ігор Семеннюк:
Вікторія, запитання стоїть по іншому – ХТО НЕ ЗБЕРІГ ТЕРИТОРІЇ? Що зробив Турчинов со товаріщі для збереження територій?
Ваше щире бажання показувати пальцем на папєрєдніків – це вже усім надоїло.
Є маса чинників котрі впливали на ситуацію і сприяли попередньо організованій "здачі " територій. І можне ще нагородити пояснень і пояснень. І державницька позиція і інтереси держави у довготривалій перспективі і міжнародні зобовязання і т.д. і т.д.
Але цікаво чути не пояснення чому не зроблено, а чути і бачити що робили щоб було зроблено. Саме у другій частині є ефективний менеджер. А міністри – це менеджери, а не політики. Ось тут і є найбільша біда нинішньої влади – управлінцями вона себе не вважає. Тому і ховаєтеся за політичними реверансами і "державницькою" позицією. а самі гризетеся за вплив на території. поділ фінансових потоків,

Чому жінки бувають розумніші за топоголових чоловіків? І кожен хоче показати себе військовим експертом.
Евгения Вакуленко _ 24.03.2014 22:13
IP: 92.249.91.---
на покідьків та злочінців не ображаються їх арештовують і судять, бажано публічно
sabora _ 24.03.2014 21:59
IP: 37.54.56.---
Одне ясно: якби захищали Крим, стріляючи по російских військових, то сьогодні вже ріками лилася би кров молодих хлопців з України і Росії. Було б тисячі трупів.
А так, весь світ побачив кацапське вторгнення, окупацію і зухвальство біснуватого путлєра.
Будуть міжнародні суди, буде дана оцінка бандитським і провокативним діям руської путлєровської армії, цілий світ вже бачить, що українське командування і армія не хотіли і не хочуть крові і вбивств.
САМЕ ТОМУ БАГАТО ЧИМ ПОЖЕРТВОВАЛИ, ... АЛЕ НЕ ЛЮДСЬКИМИ ЖИТТЯМИ!!!!!!!
Кровожадний путлєр показав своє звірине лице на весь світ, – його треба судити, і ізолювати від нормальних людей.
Виталий Коваленко _ 24.03.2014 21:56
IP: 46.149.95.---
Всё правильно о том,что было... А вот что сейчас, бойко приспокойно разгуливает по всем каналам,это тот бойко что замешан в аферах с вышками. а сроакоразумная сюмар должна поставить вопрос к генпрокуратуре, почему преступник даже не допрошен. Вот как и раньше были болтуны к которым масса вопров, а сюмар на должности к которой пришла после такой ужасающей трагедии рассуждает...СТЫД И ПОЗОР СЮМАР и всему РНБО
Инесса Бардак _ 24.03.2014 21:46
IP: 178.94.17.---
Виктория, все вы правильно делаете и Парубий! Молодцы! И никого не слушайте. Все правительство! Не сравнить с предыдущими и не только Януковича.Пенсию получили в Харькове не просто во время, а на 2 дня раньше кого не спрошу -все в шоке!
Ігор Семеннюк _ 24.03.2014 21:45
IP: 93.74.184.---
Вікторія, запитання стоїть по іншому – ХТО НЕ ЗБЕРІГ ТЕРИТОРІЇ? Що зробив Турчинов со товаріщі для збереження територій?
Ваше щире бажання показувати пальцем на папєрєдніків – це вже усім надоїло.
Є маса чинників котрі впливали на ситуацію і сприяли попередньо організованій "здачі " територій. І можне ще нагородити пояснень і пояснень. І державницька позиція і інтереси держави у довготривалій перспективі і міжнародні зобовязання і т.д. і т.д.
Але цікаво чути не пояснення чому не зроблено, а чути і бачити що робили щоб було зроблено. Саме у другій частині є ефективний менеджер. А міністри – це менеджери, а не політики. Ось тут і є найбільша біда нинішньої влади – управлінцями вона себе не вважає. Тому і ховаєтеся за політичними реверансами і "державницькою" позицією. а самі гризетеся за вплив на території. поділ фінансових потоків, посадку на місцях "своїх людей". А Держава – Держава для вас це засіб збагачення і самозвеличення.
Павел Лукьянчук _ 24.03.2014 21:35
IP: 46.219.242.---
Скажите, Виктория, а вот сделать две вещи было сложно:

1. Вывести войска со знаменами, на технике и при оружии – еще 2 марта – и заблокировать Крым?

2. Закрыть границы и ввести визовый режим.

А потом мы удивляемся – почему Запад за нас воевать не хочет. За кого воевать? Тут даже техническую помощь стремно оказывать – потому что завтра приедет автобус с "туристами" по братскому безвизовому режиму – и отберет и оружие и технику... у военных, которые будут ждать приказа.
Анатолій Вихованець _ 24.03.2014 21:34
IP: 95.132.160.---
За 50 км від молдовського кордону украінських FM радіостанцій не почуєш і це роками
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter