Вікторія Сюмар Народний депутат, фракція НФ

То хто "здавав території"?

24 березня 2014, 13:19

Пропаганда завжди тримається на розкручуванні простих і примітивних кліше, які "підлягають розповсюдженню". Класика жанру від російського ТБ – "екстремізм та радикалізм у Києві на Майдані". Для розкручування потрібна картинка, її цілком забезпечують люди зі зброєю на Майдані, які "вперто не хочуть її здавати" та роздутий міф про "Правий сектор". Цього цілком достатньо, аби тиражувати історії про постійну загрозу російськомовним громадянам від міфічних "бандерівців".

Нову пропагандистську тезу, яка "підлягає розповсюдженню" від представників команди Віктора Януковича, озвучив екс віце-прем"єр Юрій Бойко: "Плохая у Януковича была власть? Плохая. Но территории не сдавала. А эти уже сдали".

За якихось три тижні оточення Януковича збирається з силами і вже знаходить "аргументи на свою користь". Очевидно, що цю тезу – "здачу" Криму – будуть максимально піднімати на прапор за повернення групи "Янукович і Ко" в українську політику.

Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині.

Тому є сенс відразу поставити декілька цілком очевидних питань тим, хто зараз активно просуває тезу про "здачу Криму".

1. Чи не тоді здали Крим, коли дозволили російській пропаганді впродовж 20 років працювати в Україні як в себе вдома, коли "нагинали" українські телеканали та журналістів відстоювати зовсім не українську позицію у редакційній політиці, коли поширювали через всі ЗМІ тези, випрацьовані кремлівськими технологами? Єдиною медійною альтернативою в Криму впродовж останніх років був кримсько-татарський канал АТР та ТРК "Чорноморка" бютівця Андрія Сенченка. Результат – віра більшости кримчан у "екстремістів-бендерівців" в Києві та доброго "батька" в Москві.

2. Чи не здавали Крим, коли призначали на ключові посади в Криму зовсім не місцевих, а представників "донецько-макіїївського" регіону, які в кримчан асоціювалися з криміналом та корупцією, і не додавали позитиву до офіційного Києва?

3. Чи не здавали Крим, коли всі ці роки сприяли входу саме російського, а не західного бізнесу в туристичну інфраструктуру, бо він найбільше пристосований до корупційних схем?

4. Чи не тоді здали українські території, коли екс міністр Лєбєдєв замість обороноздатності країни займався розпродажем військового майна? Для війни було б непогано мати підготовлені та навчені війська. Але ж за хронічною корупцією було не до навчань...

5. Чи не здали Крим тоді, коли виставили кримські спецпідрозділи на Грушевського та Інститутській проти людей на Майдані, протиставивши цим правоохоронні структури народу і загостривши їхні страхи щодо майбутнього покарання?

Мова ж йде про спецпідрозділи, які лише за декілька днів до російської агресії втекли з Києва. Деморалізовані і налякані покаранням після Майдану, вони мали виконувати накази і проводити антитерористичні операції в Криму?

Зрештою, не варто забувати, що коли перевдягнений російський спецназ під виглядом "кримської самооброни" займав там адміністративні будівлі, на східних кордонах України вже стояли російські війська.

Чи не чекали вони, аби перетнути кордон під прапором "захисту прав російськомовних" на підставі того, що українська влада задіяла спецпідрозділи та війська проти "кримських самообронців"? І чи могли українські військові ефективно протистояти 22 тисячам добре навченим російським військовим? І чи реально хотіли протистояти, зважаючи що більшість з них місцеві кримчани?

В контексті заяви екс віце-прем"єра також варто нагадати, що за інформацією Чуркіна, саме шеф Бойка – Віктор Янукович – попросив ввести російські війська на територію України... Це вельми оригінальна "державницька позиція" і "не здавання територій".

Державницька політика починається з усвідомлення відповідальності за країну та життя кожного громадянина. Державницька політика можлива лише тоді, коли українські політики та посадовці не прагнутимуть заробляти на російських газових схемах, а діятимуть в інтересах власного народу, усвідомлюючи, що ці інтереси та прагнення зовсім не співпадають з баченням кремлівських очільників; коли розумітимуть залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів.

Державницька позиція – це робота на реальну незалежність країни: формування українського інформаційного простору та пояснення української позиції назовні; формування виборчого дискурсу не на зручній темі протиставлення сходу та заходу, а на спільних тезах модернізації та реформ; це тривала і системна робота над обороноздатністю армії; це українська освіта, а не калька російських програм а-ля Дмитро Табачник; це, зрештою, реальна енергонезалежність та енергоефективність, без яких жодна інша незалежність – умовна.

Юрій Бойко займався українською енергетикою багато років. Запам"ятався корупційним скандалом з купівлею газової вишки, просуванням інтересів Дмитра Фірташа та РосУкренерго, газових україно-російських схем.

Він також запам"ятався об"єднанням енергосистем України з російським РАО ЄЕС, що зробило українську енергетичну систему більш залежною від північного сусіда. Але зовсім не був поміченим у впровадженні енергоефективних технологій та забезпеченні реальної енергонезалежності.

Бойко, Янукович і Ко, які зараз вирішили переконати всіх, що вони "не здавали території", насправді "не здали території" лише тому, що продавали цілу країну. Продавали за 15мільярдів кредиту, знижки на газ та корупційні газові схеми, гарантії перебування у владі та власної недоторканності після років тотальної корупції та злочинів проти власної країни.

...Території "не здаються" за три тижні, цьому передують значно триваліші і складніші етно-соціальні, політичні та економічні процеси. Але замість того, аби в них розбиратися, значно простіше виголошувати пропагандистські тези...

powered by lun.ua
Коментарі — 308
Sim Ims _ 24.03.2014 21:31
IP: 93.178.197.---
Вика, что Вы нервничаете из-за этого мурла? Они, правда, не сдавали территории, а распродавали всё, что было в государстве. Часть бросали лохторату, остальное клали в карман, а о будущем не думали. Будущее наступило, пришлось сдать территорию. Меня другое интетесует – почеум это мурло еще не сидит? Слишком высокопоставленный представитель бандитов, аж до неприкасаемости?
сергей коломиец _ 24.03.2014 21:30
IP: 95.134.75.---
остин:
Именно не все жители Крыма явились той основой,а зомбомасса путина + понаехавшие казачки + не роССийская армия с автоматами наперевес и обеспечили отплытие.А их желания роССия не спрашивала и пришла защищать руССких и руССкоязычных,а не было бы оных защищала бы руССкоговорящих,руССкодумающих,руССкописающих и руССкокакающих.Этот бред можно нести для руССкоозабоченных перепуганных ВЛАСОВЦЕВ и прочей шушеры которая прислуживала Адольфу при этом украшала себя все теми же георгиевскими лентами и еще для Венесуэлы и Никарагуа.
Oleg Kachur _ 24.03.2014 21:20
IP: 74.125.183.---
Забoрoнeнoї лeксики нe вживав I нe вживаю. Лиш пишу рeчi якi мoжуть нe пoдoбатись тeпeрiшнiй владi. Чeрeз цe виглядає блoкують мoї дoписи. Цe зайвий дoказ мoєї пoпeрeдньoї критики. Прoшу надати мeнi вiдпoвiдi з якoї рацiї блoкують мoї дeякi дoписи. Якщo ваша вiдпoвiдь ключoвим слoвoм має слoвo "прoвoкацiя" тo мoжeтe навiть нe вiдпoвiдати. Всe яснo з вами.
Наталя Коба _ 24.03.2014 21:18
IP: 91.222.113.---
Степан Віра:
Вони думають, що час є, навіть писати намагаються ессе...
Наталя Коба _ 24.03.2014 21:15
IP: 91.222.113.---
Дивно, що в таких важких умовах для країни у чиновників знаходиться так багато часу для блогів та соцмереж.
Навівіщо нам ця пересічна аналітика? Нам потрібен спокій в державі.
Степан Віра _ 24.03.2014 21:12
IP: 74.125.181.---
ВІКТОРІЯ все правильно...Логіка і акценти розставлені, а я тут пройшовся по коментах, мама родная, .зміїне кубло віддихає і як бачу,якщо не вичистити ці АВГІЇВІ КОНЮШНІ -вони очухаються (пристосуються) І яка там демократія...ТОМУ ПРОШУ,БЛАГАЮ-різкіше, швидше ставте все на місце... В кінці кінців -ХТО В ХАТІ ГОСПОДАР...Сьогодні бо завтра буде пізно...На війні як на війні часу не має...
остин _ 24.03.2014 21:08
IP: 178.94.22.---
Сейчас кто только не мнит себя военным стратегом, оторвавшись на минуту от лепки пельменей или выпечки блинов на кухне.
Почему-то все забывают, что именно жители Крыма явились той основой, котороя вынудила полуостров отплыть к России. Без их желания никакая Россия ничего бы сделать не смогла и даже пытаться бы не стала. А вот желание у граждан Крыма появилось тогда, когда они увидели весь тот беспредел и беззаконие происходящие этой зимой в Киеве.
Так, что надо искать причину в себе, а не перекладывать её на чужие плечи.
Кстати, при Азарове и Януковиче даже мысли ни у кого не возникало об отделении.
Oleg Kachur _ 24.03.2014 21:05
IP: 74.125.183.---
Вiктoрiє, рoзумiю вашi аргумeнти I з ними в пeвнiй мiрi пoгoджуюсь. прoтe такoж вважаю щo цe б булo пoмилкoвo вживати вашi аргумнeти для тoгo щoб зняти вiдпoвiдальнiсть з тeпeрiшньoї влади за здачу Криму, збрoї, кoраблiв. Нoвoю владoю нe булo зрoблeнo нi oднoгo правeльнoгo рiшeння. I цe нe мoжe бути прoбачeнe I скинутe всe на вину пoпeрдньoї влади. Звeрнiть увагу ви стаєтe пoдiбними дo тих якi завжди скидали всe на "папeрeндiкoв". Критикуючи вас нe oзначає щo вiдмoвляюся вiд вас як нашoї тeпeрiшньoї влади. Алe раджу, зрooбiть бoдай щoсь гiднoгo щo мoжe називатися пeрeмoгoю, бo iнкшe тoтальна дeмoралiзацiя пoвнiстю зруйнує дeржаву. Парубiй кажe щo Рoсiя гoтується дo втoргнeння в Україну. Кoли ви цьoгo пeвнi тo мoжe трeба пoдумати на напад на Рoсiю I принаймi вeсти бoї якi б кoрoткoчаснi вoни нe були, на тeрeтoрiї Рoсiї, а нe України. Бo ж в iншoму випадку найбiльш крoвавi бoї прoйдуть на Українi на Умoвах вoрoга, а нe наших I тoдi гинутимуть нe виннi українсьi люди.
Itabar Pokat _ 24.03.2014 21:04
IP: 74.125.18.---
Андрей:
Что касается вашей оправдательной аргументации, то по каждому пункту можно поговорить... Последние 20 лет при власти были разные политические силы, все они гробили обороноспособность страны. Любимый вами Горбулин порезал 43 ракетную армию, стратегическую авиацию, ракеты средней дальности, скады, поменял ядерное оружие на твелы для Жвании и Мартыненко... Именно при Ющенко были уничтожены военные судоремонтные заводы в Крыму и на 60% проданы инфраструктурные объекты ВС, при нем с боевого дежурства снимались средства ПВО и за копейки передавались в Грузию и т.д. команда ЮВ и Турчинова три года из прошлых десяти правила в стране и тоже пилила армию. Янукович с российской агентурой были просто последними в этом почетном списке расхитителей. Почему вы об этом не говорите?
Мабуть тому, що панночка Сюмар не отримувала гранта на висвітлення цієї теми.
Андрей _ 24.03.2014 21:02
IP: 74.125.181.---
Виктория, очень прошу вас думайте перед тем как что то говорить! Сегодня вы выдали очередной прикол по поводу приказа Парубия разобраться..., и т.д. Прошу вас почитайте законы о НБ и СНБО, еще Положення про Апарат и поймите наконец свои полномочия, обязаности и права! Вас удивит то, что Секретарь СНБО не имеет права давать поручения Министрам и вообще кому либо кроме своего Аппарата!!! Вы с Парубием постоянно нарушаете законы этой страны, веселите профессионалов и, к сожалению, абсолютно безполезно сотрясаете воздух. Все было бы очередным приколом если бы не было реального нападения на нашу страну!
Поэтому, прошу вас – уйдите в журналисты, освободите место любому профи!,,,
Подумать Только _ 24.03.2014 21:01
IP: 74.125.17.---
Весь этот текст это конечно красиво написано, но за три недели нынешняя власть отдала кусок нашей Родины. Это факт. Только вот вопрос, допущена куча ошибок или это умышленные деяния? Можно привести все факты и по каждому есть масса вопросов, почему сделано/не сделано именно так, чтобы отдать корабль, часть, упустить момент и т.д.
Салават Султаншин _ 24.03.2014 20:58
IP: 92.113.120.---
Мне всегда хочется спросить таких людей,для чего,Вы,стремитесь занять высокие посты в государстве если знаете,что с поставленными перед Вами задачами не справитесь,почему человек цепляется за должность всеми силами если все вокруг ему говорят,что он не справляется.Уже надоело слушать "виноваты те кто был до нас". Зачем тогда,Вы,брали власть????.
Андрей _ 24.03.2014 20:51
IP: 74.125.17.---
Что касается вашей оправдательной аргументации, то по каждому пункту можно поговорить... Последние 20 лет при власти были разные политические силы, все они гробили обороноспособность страны. Любимый вами Горбулин порезал 43 ракетную армию, стратегическую авиацию, ракеты средней дальности, скады, поменял ядерное оружие на твелы для Жвании и Мартыненко... Именно при Ющенко были уничтожены военные судоремонтные заводы в Крыму и на 60% проданы инфраструктурные объекты ВС, при нем с боевого дежурства снимались средства ПВО и за копейки передавались в Грузию и т.д. команда ЮВ и Турчинова три года из прошлых десяти правила в стране и тоже пилила армию. Янукович с российской агентурой были просто последними в этом почетном списке расхитителей. Почему вы об этом не говорите?
Дамблдор _ 24.03.2014 20:47
IP: 77.121.146.---
Виктория, Вы,безусловно, неплохой журналист, но в РНБО занимаете чужое место. В настоящее время РНБО требует серьезного усиления кадровыми военными, разведчиками, экспертами и т.д.
К слову, Парубий и Турчинов тоже занимают чужие места. И это очевидно.
Сегодняшний состав РНБО не эффективен – и в этом сермяжная правда. В мирное время, возможно, вы все были бы людьми на своих местах. Но сейчас...
Извините за резкость, но это и МОЯ страна. Мне не безразлично то, как бездарно нынешняя власть тратит время. Эта постоянная оборонительная позиция сродни психологии лузеров. Так как я думают многие.
Андрей _ 24.03.2014 20:40
IP: 74.125.181.---
Виктория, зачем кивать на папередников? Вы при власти с начала крымского кризиса. Отвечайте за свои слова и действия! Пока ваша команда прославилась бездействием, трусостью и непрофессиопализмом. Ваше обучение в период кризиса может очень дорого стоить стране и нам, ее гражданам! Уйдите, ради бога! Если при этом еще прихватите импотентуального пастыря, то сделаете доброе дело!
...в случае вашего быстрого осознания своей неспособности к активным действиям по спасению страны и ухода, вас может не будут судить за предательство Украины, которое с успехом проводит в жизнь ваша команда!
Ivan333 _ 24.03.2014 20:32
IP: 85.198.158.---
"Її будуть піднімати всі ті, хто вже почав виборчу кампанію і замість війни з ворогом, "активні бойові дії" проводить всередині."

А это про Кличка и его Удар. Тугодум уже начал президентскую компанию, рискуя развалить коалицию. Он явно не " розуміє залежність миру та стабільності в країні від легітимності дій влади у складний постреволюційний і де-факто воєнний стан у перехідний період до президентських виборів." Вот и думайте – кого вы можете выбрать. Это, конечно, не Янукович. Но это будет второй Ющенко. И как минимум 5 ближайших лет опять псу под хвост.
Ivan333 _ 24.03.2014 20:01
IP: 85.198.158.---
Подробно и доходчиво для Гриценка и компании.
anno_domini _ 24.03.2014 19:57
IP: 109.106.20.---
Знаете, народ, что вам скажу: если власть и мешки з деньгами народу не помогут, то падет масса народу в неравном обю, и лавры будут не народу. Так что, народ, не зарекайся, что уже победа у народа, надо всех объеднать в одном направлении – "нам нужна одна победа, одна – на всех". Чем языками по разным ветрам света говорить, идите записывайтесь в армию. А то у нас все герои, а как помирать – то единицы.
Вася Алексевич _ 24.03.2014 19:56
IP: 46.201.2.---
Госпожа Виктория,я с вами полностью согласен.А, что до этого ублюдка,так его Порошенко использует на
своём канале ПРотив,Батькивщыны, и Тимошенко,тут всё ясно как белый день.Говорят, что когда он ПРи-
шол в студию,так этот Цеголко чуть без мыла ему ж...у не залез.
Сергій Залізняк _ 24.03.2014 19:50
IP: 5.248.188.---
Анатолий Филатов:
Шурфича не чіпайте, це – святе!;))) кохання часів третьої молодості Юлі Капітельман))) і пофіг, що студентський Євромайдан, як тоді казали, він з Царьовим особисто розганяли, переодягнені в Беркут, – х.е.р.ой-коханець непотопляємий, як оте Ге, яке завжди на горі хвилі...
Василь Рубан _ 24.03.2014 19:38
IP: 192.162.112.---
Так тут и разговора нет:янукович и ко,действительно крым не сдавали,они сдавали всю Украину!!!!Но зато как:постепенно и целенаправлено и ехидно...
Микола Тарасюк _ 24.03.2014 19:32
IP: 78.111.186.---
Бойко має сидіти в сізо і давати покази. а не патякати казна-що на телеканалах.
Анатолий Филатов _ 24.03.2014 19:04
IP: 95.134.10.---
К пункту 2 я бы еще добавил, что, вся крымская ПР, имевшая на полуострове подавляющее электоральное преимущество, дружно, строем, с восторженными воплями и улюлюканьем, перешла на сторону оккупантов. И, как уже подметил М.Джемилев, точно также радостно они пошли бы в услужение и к нацисткой Германии, если б оказались в том периоде времени. А их единомышленнички в ВР, устами визжащего с трибуны и на всех ток-шоу Шуфрича, уговаривали власть ничего не предпринимать и довериться тому, что они, на своем уровне, все порешают. Вот и порешали.
А теперь они же, которых, как видно, захватчики держат в качестве 5-й колонны в целях обеспечения дальнейшего захвата юго-востока Украины, типа Бойко, Ефремова, Тигипко и прочих "патрийотов" бьют себя пяткой в грудь с воплями, что это именно новая власть сдала Крым.
Действительно, громче всех "Держи вора!", орут сами воры.
Lyudmila Perekrestova _ 24.03.2014 18:59
IP: 134.249.89.---
Виктория, как сделать так, чтобы прошлая власть, попередники, больше не маячили на экранах телевизоров? не показывали свои рожи в разных шоу, не произносили свои поганые речи и не выставляли свои подлые кандидатуры на пост президента Украины? Я не сильна в юриспруденции, но, наверняка, в РНБО есть грамотные специалисты, чтобы сделать СТОП этим извращенцам. Ну нет больше ни сил, ни мочи видеть эти рожи в парламенте, на ТВ и в интернет-изданиях!!! До перевыборов парламента ещё нужно дожить. За это время вред от них будет колоссальный. Тогда и перевыборы не помогут избавиться от этих колючек-репьяхов. Люстрация для всех поголовно! И виновных под суд! Не дрогните! Народ с вами!
Syd Reed _ 24.03.2014 18:55
IP: 95.132.178.---
Партія Регіонів вже й не приховує, що відверто діє на боці Росії! Вони явно отримують задоволення від того що Росія відімстить Майдану за їх регіонівський крах! От де основна проблема! В цьому напрямку потрібно діяти пані Вікторія!
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter