Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Момент істини: українофоби і ''хруні'' проти української мови

24 лютого 2010, 15:38

Пропоную Вашій увазі Заяву прес-служби Всеукраїнського об'єднання "Свобода" щодо мовної істерії українофобів та плазування псевдопатріотів

"Можливо, не тепер? Все-таки діти", – сказав Дракон,

дивлячись на меч Ланселота.

- "Ні. Тепер", – відмовив Ланселот.

З фільму "Вбити дракона"


В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія. Тому істерична реакція проросійських політиків щодо акцій Всеукраїнського об'єднання "Свобода" з нагоди Міжнародного дня рідної мови не викликає подиву. Партія регіонів, яка представляє інтереси Кремля в Україні, та її сателіти чітко визначили свої позиції щодо наступу на все українське. Основний удар своєї діяльності вони спрямували проти української мови, намагаючись будь-яким способом закріпити за російською статус панівної.

Московські подножки намагаються надати мові російської національної меншини привілейованого статусу в діловодстві та судочинстві, зробити російську мову регіональною, згодом – офіційною, щоб, зрештою, обернути її на державну. Речниками цих ідей виступають як відомі українофоби типу нардепа-регіонала Колесніченка, так і "нові патріоти" типу Тігіпка.Новим етапом у тотальній боротьбі українофобів з українською мовою стало звернення нардепа-регіонала Вадима Колесніченка до Генерального прокурора України з вимогою притягнути мовознавця, депутата Львівської обласної ради від ВО "Свобода", лавреата премій ім. О. Гірника та Б. Грінченка, доцента кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка" Ірину Фаріон до кримінальної відповідальності за статтею 161 Кримінального кодексу України "Порушення рівності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії". На думку одіозного співця сепаратистів (нагадаємо, що цей українофоб назвав "справжніми патріотами" учасників сепаратистського з'їзду в Сіверськодонецьку, які 2004 року створювали так званий ПІСУАР), – Ірина Фаріон "дискримінує дітей за мовною і національною ознакою". Неадекватну оцінку Колесніченка викликала акція "Утверджуймо державну мову!", яку провела "Свобода" 19 лютого 2010 року у львівському дитячому садочку N67 (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013818/) Очевидно, нардеп-регіонал солідарний з тьотею Мотею з "Мини Мазайла", якій "прілічнєє бить ізнасілованной, нєжелі українізірованной".

Ми усвідомлюємо, що потуги українофобів засудити мовознавця є лише першою ластівкою у їхньому наступі на українську мову та права української Нації. Слід очікувати ухвалення лавини антиукраїнських актів, які перебувають поза рамками Конституції та моралі.

Наприклад, так званий законопроект "Про заборону реабілітації й героїзації фашистських колабораціоністів 1933-1945 рр.", зареєстрований 15 січня 2010 року все тим же Вадимом Колесніченком. Цей сумнозвісний нардеп-регіонал назвав поплічниками нацистів увесь український національно-визвольний рух, зокрема Українську Повстанську Армію. І чхати йому на те, що факти свідчать про протилежне, що під час Нюрнберзького процесу, попри на наполягання Кремля, розгляд питання про співпрацю УПА з німецькими окупантами відхилили у зв'язку з відсутністю будь-яких доказів. Вадим Колесніченко також є автором серії законопроектів, якими пропонує запровадити російську мову в різних галузях судочинства, а також зобов'язати службовців органів місцевого самоврядування знати відсутні у Конституції регіональні мови і мови національних меншин.

Приклад антиукраїнської діяльності лише одного члена Партії регіонів – звісно, краплина в морі українофобії, яке розлилося по Україні. Проте, якщо вчора українофоби діяли під личиною захисників прав громадян, використовуючи як димову завісу спотворений текст "Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", за якою ховали тотальну окупацію українського інформаційного простору та реальну русифікацію всіх сфер українського життя, то сьогодні маски скинуто і нищення української мови та її носіїв набуває відвертого характеру.

Не дивно, що під прицілом українофобів опинилася саме член Політради ВО "Свобода" Ірина Фаріон. Її безкомпромісну позицію щодо захисту національних інтересів знають і підтримують українці. Адже колективна обструкція Ірини Фаріон розпочалася одразу після оприлюднення її відкритого листа Вікторові Януковичу (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013771/) та відкритого звернення до Верховної Ради України (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013833/). Для нас, націоналістів, вибір мішені українофобів є зрозумілим. Їхній намір – знищити сильних, щоб заламати слабодухих. А привід завжди знайдеться. Так, як це було 2004 року з виступом лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока на горі Яворина. І дарма, що Олег Тягнибок в усіх можливих судових інстанціях в Україні довів, що відеозапис його виступу на горі Яворина 2004 року було сфабриковано, українофоби далі лементують про нацизм та ксенофобію "Свободи". Така ж ситуація складається й навколо цькування Ірини Фаріон.

Розгортання регіоналами скандалу на кшталт "Яворина-2" навколо акції "Утверджуймо державну мову!", яку проводила "Свобода" у львівському дитячому садку N67, – це лише пролог до масового наступу кремлівських яничарів на все українське. На жаль, всі мовчать, ніби не помічають масових порушень мовного законодавства, тотальної інформаційної окупації, зрештою, шаленої денаціоналізації наших дітей, коли ровесники Незалежності, як додаток до права голосувати, отримують чужу, накинуту окупантами, мову.

Хіба для когось секрет, що в будь-якому так званому "українському" дитячому садочку Києва і далі практично по всій державі україномовна дитина потрапляє під шалений вал русифікації. Але цього мало, тепер московські яничари намагаються зробити кримінальним злочином право захистити своїх дітей від російської окупації. Не дивно, що приводом для оголошення війни українофоби обрали акцію "Утверджуймо державну мову!" в дитячому садочку, бо саме у малих дітей, навіть у Львові чи Тернополі, вони прагнуть вирвати Україну з Душі. І скиглення про ранимі дитячі душі є облудним і наскрізь фальшивими. "Борцям з тоталітаризмом" радимо ще раз передивитися культовий для них фільм "Вбити Дракона" і звернути особливу увагу на останню сцену, винесену в епіграф. Мораль зрозуміла: вбити Дракона можливо, але полем битви має стати дитяча Душа, бо дорослі невиправно понівечені Драконом. І саме це робить "Свобода" своєю акцією "Утверджуймо державну мову!", яка відбувається у дитячих садках. Тому й озвався так голосно московський шовіністичний Дракон, тому й підспівують йому слабодухі. Але "Свобода", як лицар Ланселот, не піддається маніпуляціям, виходить на бій і твердо тримає меч. Меч Справедливості.

Проте з позицією українофобів усе зрозуміло. Викликає подив те, яким чином до ґвалту московських шовіністів приєднався сонм україномовних псевдопатріотів, "хрунів" та інших "дядьків отєчества чужого" (як їх влучно назвав Тарас Шевченко). Саме вони здійняли найбільший галас, що ВО "Свобода", а особливо Ірина Фаріон "не так", "не в тому місці", "не в той час" і "не тим способом", "дуже не толерантно" захищає український Дух та українську Душу. Бо для них, "хрунів", про любов до України можна лише говорити, плакатись на ситуацію, займати патріотичну позицію винятково на печі (згадайте ще Самійленкове з ХІХ століття: "кожна піч українська – фортеця міцна, там на чатах лежать патріоти") і просити, просити, вічно просити. "Хруні" мовчать, коли в Павлограді українців звільняють з роботи за вживання української мови, "хруні" боязко дивляться в іншу сторону, коли ображають чи б'ють українців в Одесі і Криму, "хруні" спокійнісінько миряться з ґвалтуванням дітей в "Артеку" (очевидно, образ "тьоті Моті" об'єднує московських шовіністів і українських псевдопатріотів), "хруням" звично витирати плювки з обличчя. Але така ж звична справа для них – приєднуватися до українофобів і вкупі з ними, злагодженим хором засуджувати націоналістів, як у Шевченкового "Юродивого", написаного на основі реальних подій:

"Найшовсь-таки якийсь проява,

Якийсь дурний оригінал,

Що в морду затопив капрала,

Та ще й у церкві, і пропало,

Як на собаці.

Так-то так!

Найшовсь-таки один козак

Із міліона свинопасів,

Що царство все оголосив:

Сатрапа в морду затопив.

А ви, юродиві, тим часом,

Поки нездужає капрал,

Ви огласили юродивим

Святого лицаря!


Ми пам'ятаємо реакцію українських псевдопатріотів щодо чину Степана Бандери і націоналістів у 30-х роках ХХ століття. Але сьогодні, на пострах ворогам українська Нація гордо має ім'я Бандери, а його псевдопатріотичних "критиків" давно сточив шашіль небуття. Туди ж відправляться і сучасні орди українофобів та суголосних їм псевдопатріотів.

Те, що "грязь Москви" з Партії регіонів кинула рукавичку саме "свободівцям" і "Свободі" – не дивно, адже лише націоналістів вони панічно бояться. Ще перед другим туром виборів "Свобода" оголосила про перехід в національну опозицію. Ми готові до боротьби. Захищати Україну та українців – не наша забаганка, це наш обов'язок. Зберегти мову, донесену нам крізь віки русифікації та полонізації, – це заповіт дідів. З двох кремлівських кандидатів до влади прийшов агресивніший та відвертіший. Ну що ж. У Нації буде менше ілюзій. Попереду – велика боротьба і ми до неї готові.

А ось неспотворене українофобами сприйняття події:

http://www.youtube.com/watch?v=KCwo1_JV1ac

powered by lun.ua
Коментарі — 292
ВладР _ 20.11.2010 22:50
IP: 82.193.98.---
Покажчики до тому 32. Литовсько-білоруські літописи
Елизавета (Гелжбета), д. короля чешского Фердинанда I, ... Елизавета (Alżbieta), ж. в. кн. литовск., короля польского Казимира Ягайловича 164. Емануел

litopys.org.ua/psrl3235/lytov35.htm
ВладР _ 20.11.2010 22:49
IP: 82.193.98.---
Liz, Liza, Lizzie – уменьш. от Elisabeth; Лиз, Лиза, Лиззи

Bess, Bessie, Bessy – уменьш. от Elisabeth; Бесс, Бесси

Betsey, Betsy – уменьш. от Elisabeth; Бетси

Betty – уменьш. от Elisabeth; Бетти

Elsie – уменьш. от Elisabeth и Alice; Элси

http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Culture/Dict_Engl/_01.php

Мюллер В.К. Англо-русский словарь. Список личных имен.
ВладР _ 20.11.2010 22:48
IP: 82.193.98.---
http://www.mamochka.org/modules.php?name=Pages&pa=list_pages_categories&cid=62
ИМЕНА. КАК НАЗВАТЬ МАЛЫША?/АНГЛО-РУССКИЙ СЛОВАРЬ СПИСОК ЛИЧНЫХ ИМЕН
E-H
Elisabeth, Elizabeth – Элизабет; Елизавета
Elsie – уменьш. от Elisabeth и Alice; Элси
ВладР _ 20.11.2010 22:47
IP: 82.193.98.---
2. Гіггінс (засуваючи останню шухлядку). Ну, здається, більше й показувати нічого.
Пікерінг. Це просто вражає! Знаєте, я й половини не засвоїв.
Гіггінс. То, може, пройдемо щось із цього заново?
Пікерінг (підвівшись і перейшовши до каміна, де стає спиною до вогню). Ні, дякую, – не зараз. Я геть видихався. На сьогодні досить.
Гіггінс (ідучи слідом за ним і стаючи по його ліву руч). Стомилися слухати звуки?
Пікерінг. Так! Це жахливе напруження. Я трохи пишався собою, що спроможний вимовляти двадцять чотири виразно відмінні голосівки, але ви з вашими ста тридцятьма заткнули мене за пояс. Хоч убийте, не чую аніякої різниці між більшістю з них!
Гіггінс (хихочучи й переходячи до рояля по солодощі). Ну, цього можна напрактикуватися. Спочатку ви не чуєте ніякої різниці, але ви слухаєте, слухаєте й незабаром переконуєтесь: усі вони такі ж відмінні, як А та Б.
ВладР _ 20.11.2010 22:46
IP: 82.193.98.---
Це уривки з перекладів п'єси Бернарда Шоу "Пігмаліон" (George Bernard Shaw, Pygmalion, 1913) щодо варіантів імені Елізабет в англійській, українській, російській та інших мовах перекладу цього твору. Як філолог Фаріон мала б вивчати зарубіжну літературу і мати поняття про значення та історію імен, власних назв і не дискредитувати спільноту вчителів і громадян України (Київської Русі) своїми припущеннями перед англомовними, україномовними, російськомовними та іншими спільнотами.
1. Гіггінс (поважно декламує).
Елайза, Елізабет, Бетсі та Бес
Шукали у лісі пташиних яєць...
Пікерінг. Гніздечко знайшли, в нім яєчок чотири...
Гіггінс. Взяли по одненькому – трійко лишили.
Чоловіки сміються, щиро тішачись своїм жартом.
Лайза. Ой, не дурійте!
Місіс Пірс (стаючи в Лайзи за спиною). Ви не повинні казати отаке джентльменові.

(по-русски: Элиза, Элизабет, Бетси и Бесс
За птичьими гнездами отправились в лес...)
nihonto _ 25.05.2010 20:29
IP: 212.58.181.---
Скоро всю ВО Свободу опустят, как и полагается делать с педерастами-тягнидупами...
Vicont_R _ 23.05.2010 20:11
IP: 195.178.18.---
Довго шукав у Неті, але знайшов підходящий приклад. Рекомендую подивитися усім.

http://letitbit.net/download/7258.7a161c537f263c4ab856a65d4e354755/Moskaliv_rizut_yak_svenej.rar.html

Отак буде й на Україні з москалями, якщо вони не схаменуться. Ми своєї землі нікому не віддамо, ні на сході, ні на півдні, й бажано, щоб російський флот забрався з Севастополя якомога скоріше. Бо інакше не за горами те ж саме й у Україні – це вже гарантовано.
oles010 _ 22.03.2010 23:13
IP: 194.44.9.---
ANNA POLSKA:
Ну вот...правосудие сказало свое слово... теперь можно освободится от националистического дерьма и начать строить настоящую Украину – независимую, богатую страну в которой каждый сможет говорить на своем языке...национализм и демократия несовместимы! И положа руку на сердце...ведь все русскоязычные понимают украинский язык, а украинцы российский...-
бабо лікуйся в тебе така каша в голові, що аж страшно, тягнибок гнида це однозначно, але не плюй на всіх......
borrowed _ 13.03.2010 11:42
IP: 91.124.190.---
ANNA POLSKA
дитино,що ти ліпиш?
младєнцев хто вбивав?зараз далі хтось кидатиме посилання на якийсь російський сайт з фотографіями злочинів УПА,а потім виявиться,що то божевільна циганка зробила,чи ще щось в тому роді.Єдине,що ще тримає на плаву дискусію" бути чи не бути УПА героями України" – це архіви,які дааавно пора відкривати.Але поки при владі залишатимуться українофоби та боягузи – нічого зроблено не буде.І буду я вкотре писати якійсь дурепі,що якщо і вбивали людей – то навряд дітей (хіба як виняток,який попри те лише підтверджує правило)
Якщо хочете подивитись на УПА з іншої сторони,сторони жителів Західної України того часу – візьміть до уваги книги Андрусяка "брати грому,"брати вогню" і "брати просторів".Якщо звичайно знайдете.Адже українські книги в Україні – рідкісна річ
marianetta _ 03.03.2010 13:07
IP: 91.124.48.---
Karla_Benz:
Фаріон взагалі не варто пускати до дітей навіть на гарматний постріл!!!!
Вам обом потрібен психіатр...
Ні психіатр тут не потрібен.
Просто вона дещо перегнула.
"Що замного, то не здраво" Треба мати на увазі, що мова, як би цього не хотілося комусь (навіть Фаріон) не є статичною. І вона (мова) давно рухалася в певному напрямку, хай навіть в напрямку негативному, в напрямку зросійщення. Тому маємо, те що маємо. В тому числі й перелицьовані імена. І не варто тим заморочуватися. Працювати треба не над тим, щоб повертати українську мову до галицькиих довоєнних стандартів, а навпаки більш осучаснити, зробити її модною стильною, врешті решт необхідною для комфортного виживання.
ANNA POLSKA _ 02.03.2010 22:57
IP: 95.27.62.---
в ЕВРОПУ НАС НАВЕРНОЕ НЕ ПРИМУТ ЗА ФАШИЗМ...ХОТЯ УКАЗЫ ЮЩЕНКО ЕЩЕ НЕ ПОЗДНО ОТМЕНИТЬ...
У меня кровное родство со Степаном Бандерой... как и он...я по матери – полька (он поляк), как и он...я по отцу- украинка (он украинец), но есть и различия... Я гражданка Укриаины... а он Был гражданином Польши, Я ЕСТЬ, А ЕГО НЕТ, Я КОРЕННАЯ ЛЬВОВЯНКА, А ОН ТОЛЬКО МЛАДЕНЦЕВ ВЕШАЛ ВО лЬВОВЕ, Я не убивала...а он убивал., я за единую Украину, а он за нищую Галичину...Я за свободную Украину... а он хотел быть ее диктатором... единственное отличие...он уже герой Украины... а я еще нет...у нас будете Вы все герои... Выбирайте...свободу и демократию...или мертвых и еще более мертвых младенцев...выбирайте...А Януковича Мы переживем...но и Ющенко нам не надо...а еврейка-армянка Тимошенко...обокравшая нас с Лазаренко... не рекомендую есть живьем...отравитесь...пусть все верне!... Национальное или националистическое, дружба или война... выбирайте...шановнi
Karla_Benz _ 26.02.2010 12:59
IP: 95.132.62.---
Вас, пане Тягнибок, та Вашу "бойову подругу" Фаріон взагалі не варто пускати до дітей навіть на гарматний постріл!!!!
Вам обом потрібен психіатр...
Миланка _ 25.02.2010 17:03
IP: 193.43.222.---
В цій ситуації яскраво простежуються наслідки голодоморів, геноцидів, лінгвоцидів та інших репресій. Так, ми постгеноцидна, покалічена нація... Сумно.
Євген14 _ 25.02.2010 16:35
IP: 82.207.120.---
vicsat:
гм...не годен осилити парканадцять сторінок обмовин...питання задам:то для Свободи партія Костенка і великого героя неньки пана Хмари таки теж "грязь москви і підстилка ПР" чи свій свому око не виклюне?А групка не то за Україну,чи то за Донбас і прочій ЄЦ,яскаві представники котрі хлопали Януковичу нині "со слєзамі на глазах" хто??А сам Ющенко -і надалі лідер охіренний укронації?
Тут важко почути відповідь партії. Для того є офіс, чи офіційний форум.
ВО Свобода з вище названими не блокувалась і не підтримувала Юща на виборах. Так що відповідь очевидна)
vicsat _ 25.02.2010 16:22
IP: 95.132.244.---
гм...не годен осилити парканадцять сторінок обмовин...питання задам:то для Свободи партія Костенка і великого героя неньки пана Хмари таки теж "грязь москви і підстилка ПР" чи свій свому око не виклюне?А групка не то за Україну,чи то за Донбас і прочій ЄЦ,яскаві представники котрі хлопали Януковичу нині "со слєзамі на глазах" хто??А сам Ющенко -і надалі лідер охіренний укронації?
харківський _ 25.02.2010 14:32
IP: 178.95.123.---
Правий на 100 % Олег! Навіть при "совку" не було такого антиукраїнського шабашу як зараз. Особливо відчутно це в східних областях. Бувші комсомольці, рецидивісти і наперсточники тепер вже як депутати визначають яка мова нам потрібна. Звичайно ж це російська мова, (по їх поняттям українською розмовляють тільки націоналісти). Російську мову тепер захищають і впроваджують Російська Федерація, Президент України, вся пропрезидентська і ряд інших партій, а хто ж захищатиме українську мову? Слава богу, що є ще "Свобода".
милчеловек _ 25.02.2010 14:29
IP: 94.248.78.---
саймон:
Замість чіплятися до Тягнибока подивіться -кого ви обрали:
...Нові януковичі із списку ПР:перебіжчики,скандалісти і донецька дама...
http://www.unian.net/ukr/news/news-364473.html
Ну і де боротьба з рігіаналами, з Яніком? Чому Фаріоніха воює з львівськими дітьми, а не з бандитами? Вам ті діти щось погане зробили, це вони самі собі давали імена та прізвища? Якби Фаріониха спробувала повчати батьків дітей, це був гідний вчинок, а от коли вона вдерлася в дитячий садочок зі своїми настановами та образами дітей, то це підло, провокативно, гидко!
Vujko_Schmeiser _ 25.02.2010 14:28
IP: 77.242.168.---
Просто:

Ні, мається на увазі свобода від олігофренів та даунів на зразок Просто, Істерички, Учителя та іншої братії.
Просто _ 25.02.2010 13:32
IP: 88.81.234.---
Vujko_Schmeiser:
Если ставите знак равенства между националистом и нацистом, то соглашусь, что вы правы. Фюрер должен только вещать, нация – маршировать по его командам. Логично. Только при чем тут выборы? При чем тут свобода? Или имеется в виду свобода от совести? Фюрер от этой химеры освобождает.
Євген14 _ 25.02.2010 12:44
IP: 82.207.120.---
Петиція про підтримку Ірини Фаріон

http://www.petition.org.ua/?action=view&id=251145

Прохання підписати і розповсюдити.
Vujko_Schmeiser _ 25.02.2010 12:23
IP: 77.242.168.---
Просто:
Обратите внимание, что Тягнибок, пожалуй, единственный автор, который не собирается вступать в дискусси по поводу своего блога. Демократ, однако...
Це ваша хвора уява малює Тягнибока демократом. Він же є націоналістом. Для дорослої освіченої людини не проблема в мережі знайти різницю між цими ідеологіями.
Євген14 _ 25.02.2010 11:58
IP: 82.207.120.---
Grem Poll:
Шановні українці! Вітаю Вас з обранням ПАХАНА, ПАХАНАТУ Східного та Західного.
ГІБ, ГІБ, УРА!
ГІБ!ГІБ,УРА!
ГІБ! УРА А А А А А!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Так-так, усіх вітаю!.
Що Вам та Ірина здалась, он який легінь став президентом)))
_Ольга_ _ 25.02.2010 11:51
IP: 194.44.244.---
Вирвати українцям мову хотілося не одному. Дарма. "А вони собі як знають: божеволіють, конають, - нам своє робить!!!". Вчити рідного слова зі сповитка, з молоком матері, з першим подихом. І робити це належить – мамі, бабусі, вчтельці.
А хто, власне, дозволив ображати Ірину Фаріон, як це робилося у Шустера вчора? Чужими людьми, чужою мовою в н а ш і й (???!!!) державі! Колесниченко вже не вперше хотів би запроторити за грати за слово писане чи мовлене.Українофобство гадає, що отримало стимул. Як там в анекдоті:"і ви кажіть, дядьку"?
Grem Poll _ 25.02.2010 11:09
IP: 80.239.242.---
Grem Poll:

Уважаемая Grem Poll, какого соседа и какую підтримку Вы имеете в виду.

Навіть,якщо непомните., то добре Вам це зачтеться.
Просто _ 25.02.2010 10:37
IP: 88.81.234.---
Обратите внимание, что Тягнибок, пожалуй, единственный автор, который не собирается вступать в дискусси по поводу своего блога. Демократ, однако...
Aтака Путіна1232 Корупція1345 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter