Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
bmi _ 20.06.2010 22:25
IP: 178.219.95.---
Віктор Дніпров:
bmi:
Тож, справа за настаясчім буйним, важаком...
То де Ви його побачили, цікаво знати?
_______________________________- шо значить – побачили? Ви тіко останнє речення коменту прочитали? Якшо ви не зрозуміли – пояснюю...Я виказав побажання, варіант...
З Україною в серці _ 20.06.2010 22:09
IP: 109.122.10.---
.
Юлі ж сьогодні слід просто трохи відпочити. Відновити сили. Боротьба проти двох паскудних Вітьків під час важкущої битви з кризою її виснажили надзвичайно. Треба просто почекати пока вори при владі покажуть себе. Щоб кожен найтупіший мешканець Сходу і Півдня, а тим більше всякі забужки з кушніруками зрозуміли, що без Тимошенко нам не перемогти цю мерзоту. Що для перемоги над підлотою треба не високопарні статті писати, а слід опускатись до їхнього рівня і бити їх їхньою ж зброєю. Іншого не дано. Якщо ми звісно хочемо конкретних результатів, а не пустого забужко-кушнір базікання.
.
З Україною в серці _ 20.06.2010 22:08
IP: 109.122.10.---
.
Єдине, що вимагалось від паскуди Юща це відновити справедливість, спробувати хоча б встановити законність. Головний постулат законності це: кара за злочин. "Бандити будуть сидіти в тюрмах!" Для цього в першу чергу слід було поставити чесного генпрокурора. Юсч навіть цього зробити не спромігся. Натомість їздив по світу збирав чужі аплодисменти і вчив Захід... як робити революції.:):):)

Паталогічна заздрість до Юлі, що базується в Юсча на вродженому відчутті своєї меншовартості, ось головна причина розвалу помаранчевої команди. Бо не зміг цей професійний хабарник загнуздати свою підленьку душонку для служби на укріплення держави. Такі гидкі люди не здатні думати про Україну, їм треба годувати свою жабу пустих, дрібязкових, паскудних своїх амбіцій.
Хай буде проклятий. Бо він є вбивцею Віри.

.
З Україною в серці _ 20.06.2010 22:07
IP: 109.122.10.---
.
Всяка малосвідома забужка мнить себе самим правильним патріотом?:) Ги-ги.

Але слід розуміти, що для розвитку держави є корисними як політики прагматики (люди, що тягнуть реальну справу для досягнення конкретних результатів), так і діячі культури, які в міру своїх сил несуть просвіту людям.

Однак біда в тому, що такі як Забужко болтуни-філозохви, нагло намагаються навязати іншим, що саме вони є найкращими борцями за Україну. При цьому активно обсираючи БЮТ і Тимошенко, ці тіпа патріоти в дійсності руйнують єдність народу, нищать незалежність України. Саме своїми ганебними діями привели до влади ворів і руйнівників української держави. І не дав, на жаль, Бог розуму та совісті забужкам і юсчам це зрозуміти. Тому від таких "патріотів" Україні одна біда.

.
Віктор Дніпров _ 20.06.2010 20:37
IP: 93.73.244.---
bmi:
Тож, справа за настаясчім буйним, важаком...
То де Ви його побачили, цікаво знати?
Віктор Дніпров _ 20.06.2010 20:34
IP: 93.73.244.---
Tyrannosaurus rex:
Віктор Дніпров:

Ваша класова ненависть потішає.
Це ненависть тих, хто хоче, до тих, хто може.
Ви вибрали повинність фінасувати демонстративну розкіш олігархів та виживання пенсіонерів.
Зменшення кількості ні перших, ні других – не передбачається.
Ви – перемогли.
Маєте "Сталінград для Тимошенко".
Вітаю.
Розмножуйтесь...
Вибачте, але до якого посту Віктора Дніпрова апелює оця... дурня з класовою ненавистю?

Дуркуємо? Що за висновки?
bmi _ 20.06.2010 20:32
IP: 178.219.95.---
Tyrannosaurus rex:
bmi:

Цей соціум достойного – не злодія – в лідери вже не висуне.
Це – карма...
Цивілізаційний вибір:
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/18/5150234/view_comments/
Зіткнення цивілізацій посеред України
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/11/5126765/

...говорено-переговорено...коментарі читайте.
Особливо про другосортних, їх походження та еволюцію...
____________ читав, кожен про своє... Вирішить питання диктатор, якшо буде настойчівим, патріотичним!!!, без видимої крові!!! Простимулює "куркулів", середній і малий бізнес...Запровадить етнічні квоти в державі (всій, унітарній)... Кажуть, шо більшість насілєнія дуже-дуже бідна, тож втрачати йому нєчєва, а алігархі- так прямо на істарічіскіє родіни...Нічого ділить нє нада, а націоналізувати явно і очевидно вкрадене (ефективні хворми управління є, перевірені...) Тож, справа за настаясчім буйним, важаком...
bmi _ 20.06.2010 20:21
IP: 178.219.95.---
Tyrannosaurus rex:
Але 12-ть мільйонів для мене – це аргумент на користь політика._________________________________ зійшлись счастліва звьозди... Знаєте ж, шо вибору не було... Як і в 2004р...
bmi _ 20.06.2010 20:18
IP: 178.219.95.---
Tyrannosaurus rex:
bmi:

Нікчкмних увагою обходжу, гидливий я...
__________________- це ви погарячились... Не нада, про гидливість, захищаючи, оправдовуючи всю ту гидоту... (Кажу як про гидоту, про всих тих зєкав, мєссій, сєксотав, юлєк, алігархав многахарошівадєлаюсчіх для плєбса...)
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 20:15
IP: 178.95.66.---
bmi:

Цей соціум достойного – не злодія – в лідери вже не висуне.
Це – карма...
Цивілізаційний вибір:
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/18/5150234/view_comments/
Зіткнення цивілізацій посеред України
http://www.pravda.com.ua/articles/2010/06/11/5126765/

...говорено-переговорено...коментарі читайте.
Особливо про другосортних, їх походження та еволюцію...
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 20:12
IP: 178.95.66.---
bmi:

Це називається "низменные инстинкты".
І завжди й було єдиною суттю всіх партій.
Членів яких делегував один і той самий соціум.
На що й розраховували Віктори.
І – не помилилися.
Помилилася Тимошенко.
Пробуючи блювотиння совдепії до образу й подобія людського підняти.
Підняла тільки 12 мільйонів.
Для перемоги забракло півмільйона...
Ні я, ні ті 12-ть мільйонів за гроші не працюють.
Вони хотіли допомогти найманим, важкопрацюючим убогим.
Тепер вже передумали.
Але 12-ть мільйонів для мене – це аргумент на користь політика.
Нікчкмних увагою обходжу, гидливий я...
bmi _ 20.06.2010 19:53
IP: 178.219.95.---
Tyrannosaurus rex:
Віктор Дніпров:

Ваша класова ненависть потішає.
Це ненависть тих, хто хоче, до тих, хто може.
Ви вибрали повинність фінасувати демонстративну розкіш олігархів та виживання пенсіонерів.
Зменшення кількості ні перших, ні других – не передбачається.
Ви – перемогли.
Маєте "Сталінград для Тимошенко".
Вітаю.
Розмножуйтесь...
_____________________ тішить ваша переконаність, шо класова то ненависть, а не бажання справедливого покарання злочинців...Тож, якшо ваші висновки грунтуються на таких твердженнях, то висновки, відповідно, такі ж жибні... Ви дійсно отримуєте баблоси за мазу за Юлю? Я не проти вашого такого заробітку, та не сотвори идола собі, особливо це стосується восхвалєнія Тімохі...Не стоїть вона того, як і всі інші найвідоміші поводирі... Той зек (правда), той нікчема (правда), та воровка (правда), той плагіатор-сєксот (правда)... Видається кращим – висунути в лідєри когось достойнішого...
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 19:09
IP: 178.95.66.---
Віктор Дніпров:

Ваша класова ненависть потішає.
Це ненависть тих, хто хоче, до тих, хто може.
Ви вибрали повинність фінасувати демонстративну розкіш олігархів та виживання пенсіонерів.
Зменшення кількості ні перших, ні других – не передбачається.
Ви – перемогли.
Маєте "Сталінград для Тимошенко".
Вітаю.
Розмножуйтесь...
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 19:06
IP: 178.95.66.---
З Україною в серці:

Ви зрадили.
Свідомо, цинічно і відверто.
Боротьбу і жертви предків, власну державу, історію, віру, мову, традиції, себе, майбутнє своїх дітей і майбутнє цієї території.
Не думаю, щоб навіть ваші пра-правнуки вам це простили...
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 19:02
IP: 178.95.66.---
Україну вбив колективний люмпен. Противсіхануті.
"З Україною в серці"...
І вас зовсім ніяк тепер не обурює статус Еритреї, який ви з усіх сил забезпечували і успішно забезпечили Україні. Ви глибоко розчаровані тільки тим, що злодій, якому ви так запопадливо і самовіддано служили, буде обкрадати і вас, разом із ближніми вашими, а зовсім не має наміру допомагати вам обкрадати отого ближнього свого.
На що ви всі так відчайдушно надіялися і за що так остервеніло й боролися...
Колективний люмпен на тілі України – це зграйка гієн на трупі буйвола.
Закінчиться падлина – один-одного їсти будете: вполювати буйвола вам не дано...
Tyrannosaurus rex _ 20.06.2010 19:01
IP: 178.95.66.---
От саме і таких як Забужко мерзотників голосуванню, причому цілком свідомому голосуванню за Януковича, не треба слинити про "проти всіх", вони ж самі в цю примітивну і тупу брехню не вірять, вони всі, зрадники і потомственні прислужники російського фашизму, продовжили тимчасове перебування на волі обох Вікторів, за що вони й боролися відчайдушно, і саме їх ієзуїтськи-цинічній збоченості відморозків завдяки – паузу вони й отримали. Зупинити Януковича – реставрацію російського фашизму, - могла тільки Тимошенко. І це знав Ющенко, і це знали забужккки-капранови-ющенки-тягнибоки-костенки та інша шелупонь, і це знали всі. Але саме такі як вони – тільки й виключно потомственні стукачі-сексоти – й забезпечили вибір, який влаштовує або очевидних телепнів, або відвертих відморозків...
takovo _ 20.06.2010 17:47
IP: 95.75.121.---
п.Забужко, зараз Україна в небезпеці. Велика загроза втрати своєї незалежності нависла над нею. Велика провина в цьому лежить і на вашій совісті (кому багато дано с того багато і питається). Тепер як той Данко вирвіть своє серце з грудей підніміть його високо над головою і йдіть до людей. Голодуйте під АП, їдьте в регіони (як Ю.Тимошенко) відроджуючи загублену потоптану Юсченком віру народу в відродження України. А ви,як той щур, тепер сховалися від народу відмовившись навіть від коментів під вашим закликом.
Valeria_Candid _ 20.06.2010 16:33
IP: 77.52.46.---
"З Україною в серці" – нєєє, нірізу не Тимошенківський штаб!!!

Яка бридота.
Віктор Дніпров _ 20.06.2010 15:19
IP: 93.73.244.---
З Україною в серці:
.
Юлі ж сьогодні слід просто трохи відпочити. Відновити сили. Боротьба проти двох паскудних Вітьків під час важкущої битви з кризою її виснажили надзвичайно. Треба просто почекати пока вори при владі покажуть себе. Щоб кожен найтупіший мешканець Сходу і Півдня, а тим більше всякі забужки з кушніруками зрозуміли, що без Тимошенко нам не перемогти цю мерзоту. Що для перемоги над підлотою треба не високопарні статті писати, а слід опускатись до їхнього рівня і бити їх їхньою ж зброєю. Іншого не дано. Якщо ми звісно хочемо конкретних результатів, а не пустого забужко-кушнір базікання.
.
Та ні. Еайкращий варіант – викинути Олега Медведєва зі свого Блоку і дати йому можливість вільно лобіювати особисті інтереси.

До реальної проблемної політики він далекий, як студент-першокурсник до асистента. Хлопчик Олежа просту тупий. Ось і все.
З Україною в серці _ 20.06.2010 14:11
IP: 109.122.10.---
.
Юлі ж сьогодні слід просто трохи відпочити. Відновити сили. Боротьба проти двох паскудних Вітьків під час важкущої битви з кризою її виснажили надзвичайно. Треба просто почекати пока вори при владі покажуть себе. Щоб кожен найтупіший мешканець Сходу і Півдня, а тим більше всякі забужки з кушніруками зрозуміли, що без Тимошенко нам не перемогти цю мерзоту. Що для перемоги над підлотою треба не високопарні статті писати, а слід опускатись до їхнього рівня і бити їх їхньою ж зброєю. Іншого не дано. Якщо ми звісно хочемо конкретних результатів, а не пустого забужко-кушнір базікання.
.
З Україною в серці _ 20.06.2010 14:01
IP: 109.122.10.---
.
Єдине, що вимагалось від паскуди Юща це відновити справедливість, спробувати хоча б встановити законність. Головний постулат законності це: кара за злочин. "Бандити будуть сидіти в тюрмах!" Для цього в першу чергу слід було поставити чесного генпрокурора. Юсч навіть цього зробити не спромігся. Натомість їздив по світу збирав чужі аплодисменти і вчив Захід... як робити революції.:):):)

Паталогічна заздрість до Юлі, що базується в Юсча на вродженому відчутті своєї меншовартості, ось головна причина розвалу помаранчевої команди. Бо не зміг цей професійний хабарник загнуздати свою підленьку душонку для служби на укріплення держави. Такі гидкі люди не здатні думати про Україну, їм треба годувати свою жабу пустих, дрібязкових, паскудних своїх амбіцій.
Хай буде проклятий. Бо він є вбивцею Віри.
.
Тейсар-Озгович _ 20.06.2010 13:40
IP: 85.196.249.---
Як Тимошенко зробила Ющенка ніким, або І поки смерть не розлучить нас
Тетяна Ніколаєнко, УП _ П'ятниця, 12 січня 2007, 19:18 Версія для друку Коментарі 1382 Українцям краще не знати як робиться українська
ковбаса і українська політика.
В. Литвин

12 січня увійде в історію українського парламентаризму, як день, коли кулуарні домовленості вилізли з кулуарів і з-під килимів. У цей день українці дізналися як в Україні робиться політика і за яким принципом ухвалюються закони.

Цієї п'ятниці блок Юлії Тимошенко та антикризова коаліція пішли на взаємовигідний бартер – подолали вето президента на закон про Кабмін та на зміни до закону про банки і банківську діяльність в обмін на голосування закону про імперативний мандат для депутатів місцевих рад та перше читання закону про опозицію.

Депутати коаліції і БЮТ спочатку тихцем, а потім і вголос хвалилися змовою, а "Наша Україна" від шоку навіть залишила зал, коли домовлене стало реальністю.

http://www.pravda.com.ua/articles/20
З Україною в серці _ 20.06.2010 13:14
IP: 109.122.10.---
.
Всяка малосвідома забужка мнить себе самим правильним патріотом?:) Ги-ги.

Але слід розуміти, що для розвитку держави є корисними як політики прагматики (люди, що тягнуть реальну справу для досягнення конкретних результатів), так і діячі мистецтва, які в міру своїх сил несуть просвіту людям.

Однак біда в тому, що такі як Забужко болтуни-філозофи, нагло намагаються навязати іншим, що саме вони є найкращими борцями за Україну. При цьому активно обсираючи БЮТ і Тимошенко, ці тіпа патріоти в дійсності руйнують єдність народу, нищать незалежність України. Саме своїми ганебними діями привели до влади ворів і руйнівників української держави. І не дав, на жаль, Бог розуму та совісті забужкам і юсчам це зрозуміти. Тому від таких "патріотів" Україні одна біда.

.
З Україною в серці _ 20.06.2010 12:22
IP: 109.122.10.---
Забужко є курка, що не бачить далі свого носа.:)

Саме такі дурні люди, потішаючи свої гидезні амбіції, руйнуючи єдність опозиції, привели до влади ПР-бандитів. Тепер ще мають наглість повчати нас своєї правди???
Кранчар _ 20.06.2010 11:54
IP: 95.133.64.---
Пригадайте 2008 рік – рік відкриття Меморіалу пам'яті жертв Голодомору.
Ще у 2007 році Ющенко, Тимошенко, Кучма, Янукович, Балога, Табачник – всі були разом в четверту суботу листопаду, у день пам'яті жертв голодоморів. Але після двох хамсько-агресивних послань Путіна, а потім і Медведєва – всіх ніби здуло вітром! Ніхто не прийшов на відкриття Меморіалу, рішення про відкриття котрого дружно приймали ще у 2002-03 рр. Ні Кучма, ні прем'єр Тимошенко, ні лідер опозиції Янукович.
Ось це СПРАВЖНЯ ЦІНА всім лідерам і їхній відданості.

Пригадайте Крути. 2009 рік. Як Тимошенко і Литвин їхали до пам'ятника Героїв Крут – але так і не доїхали. А прес-служба Кабміну і різні 5канали збрехали...

Щодо НАТО.
Так, Янукович і "регіонали" справжні дешеві проститутки. Але що можна сказати про БЮТ, коли ця сила на початку 2006 року не голосує за Сі-Бриз. Мабуть, те саме можна сказати.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter