Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
krabat-m _ 19.06.2010 11:57
IP: 93.73.92.---
NELLI _ 19.06.2010 11:50
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ:
"...на себя посмотреть сложно, да и ума маловато."

Мудра Неллі. Їм хоч дивись-недивись а вони своє:"...мамо! де море?".
SimonPetlyura _ 19.06.2010 11:55
IP: 193.186.15.---
Ви чули Азарова вчора на 5му каналі – це ж неприкритий ворог держави, в нього навіть не завжди получається сховатись за оборутку "національні інтереси"!!!
І цього теж я "свідомим" не пробачу.
Коли будем будувати Руську державу необмінно обговоримо з поляками статус Львова, компенсатором буде славетне місто Холм – це просто. Метод Дельфі: відсікаємо крайні позиції і крокуєм до оптимального рішення.
grafo _ 19.06.2010 11:54
IP: 194.44.153.---
Сергій_Трегубенко:
civ000 _ 19.06.2010 08:35
Цікаво, скільки коштує змусити Олега Медведєва на чорне казати біле?
.
===
Практично нічого, це у нього від природи.
Чи флюгер потребує багато зусиль, щоби крутитись за вітром?
grafo _ 19.06.2010 11:51
IP: 194.44.153.---
SimonPetlyura:
Deutsch:
+++
===
Знайшли одна одну дві споріднені душі, які об'єднав Ющенко.
:))

Ет, Дойч, а таким харошим парнем був.
Час плине, все змінюється.
NELLI _ 19.06.2010 11:50
IP: 93.73.25.---
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ:
NELLI _
В своей биологической ненависти к "Леди Ю" Вы остаетесь последовательны. Складывается впечатление. что Ю.ТИМОШЕНКО Ваш личный враг. Чем же провенилась бывший премьер. если Вы годами вещаете все те же мантры...Годами?
Вы считаете, что неизменная неподдержка Тимошенко – это что-то патологическое? А свою ПРОДАЖНОСТЬ, как и Медведева вы к чему относите? Такое впечатление, что это вы ненавидите меня и всех тех, кто не поддержал Тимошенко, поскольку нарушились ваши планы. Не на ту лошадь поставили.
Я не могу опускаться до вашего уровня. Как в безграмотности, так и глупости. Вот из-за таких политтехнологов и проиграла Тимошенко. Но на себя посмотреть сложно, да и ума маловато.
SimonPetlyura _ 19.06.2010 11:42
IP: 193.186.15.---
Доречі яку треба мати наглість\впертість\тупість щоб після геноциду, ЧФ +25, Шухевича, Бандери та Табачника продовжувати байки про спільні голосування, таким чином виправдовуючи свій вибір невибору?!?
Так може діяти тільки ворог (а тупість не є оправданням)!!!
SimonPetlyura _ 19.06.2010 11:36
IP: 193.186.15.---
Deutsch:
+++
SimonPetlyura _ 19.06.2010 11:35
IP: 193.186.15.---
Майдан:
Абсолютно згоден, нагла, тупа пропаганда, розрахована на філософствуючу рафіновану інтелігенцію, що жодного відношення немає до РОЗБУДОВИ держави і саме завдяки їх зраді проллється українська кров!
Вони не розуміють що таке ДІЯ, їх висточає і слава Богу тільки на збереження осередків культури, але далі їх пропозиція полягає в тому щоб вічно шукати ідельного лідера при чому залишаючи державність у постійно підвішаному стані, таким чином постійно маючи монопольне право називатись патріотами.
Deutsch _ 19.06.2010 11:34
IP: 109.41.95.---
БЮТ может быть и не идеален, но там есть люди любящие Украину, стремящиеся в Европу, а не в Азию. Олег Медведев например. Можно его во многом упрекать. Но не в ненависти к Украине, как у Табачника и Компании. Да и не только он, но и многие другие есть в БЮТ – видящие своей Родиной Украину независимую, а не Малороссию, одной из губерний России.

Может назовёте хоть одного ПРовца, забота котророго сохранить Украину, как независимое государство?
Оглянитесь вокруг противвсихи – Украина сегодня стала ареной борьбы российского бизнеса за самые лакомые куски украинской промышленности. Пройдёт два-три года и России будет принадлежать ВСЯ ЭКОНОМИКА УКРАИНЫ. Это будет концом независимости. Неужели "коварная Тимошенко" могла бы сделать для Украины ещё хуже? Если могла – то скажите, ЧТО ХУДШЕГО, даже пускай теоретически, можно было бы сделать для государства Украина, чем то, что сегодня делает и продолжает делать оккупационная власть?
Майдан _ 19.06.2010 11:34
IP: 193.107.81.---
Неюля:
Вона себе показала.Тепер Він себе втретє показує.Надіюсь що року вистачить,щоб зійшла пелена з очей.Тим більше,що язиком і нагородою Бандери вони не наситяться...Крім того персонажі у вигляді Допи і Гепи ще не раз себе проявлять.
Долго Вам придется наблюдать за тем, что Вам показывают ПРдуны.
И не надейтесь на год – до конца жизни придется.

Для сведения:
http://www.pravda.com.ua/news/2010/06/19/5154352/
"...усі виборчкоми планують формувати зверху "вниз", для найвищого рівня – рішенням Центральної виборчої комісії, для решти – рішенням вищих комісій.
--
Во всех избирательных комиссиях ПРдуны будут иметь большинство.
И кто, кроме ПРдунов, будет иметь шансы на выборах с такими избирательными комиссиями?
Майдан _ 19.06.2010 11:15
IP: 193.107.81.---
Чертоффка:
Ведь понятно, что мантра "против всех- это за Януковича"- это бред хотя бы потому, что не факт, что в случае отсутствия строки "против всех" люди проголосовали бы за ЮВТ, а не за Януковича...
Глупость!
Дело не в строке "против всех", а в подлой и лживой пропаганде Ющенко – Забужек перед выборами:
- в гарантиях "истинно украинского премьера" после выборов;
- в ежедневном предвыборном поливании дерьмом Тимошенко и молчании о Януковиче;
- в призывах к патриотическому электорату (именно патриотическому) голосовать против Тимошенко (за ЗЕКа этот электорат и так бы ни за что не голосовал);
- в придуманных Омельченко (Героем в версии Ющенко) депутатах-педофилах;
- и т.д. и т.п.

Не будь этой подлой пропаганды, результаты выборов были бы совсем другими.
И Украина сейчас не превращалась бы в Малороссию.
Неюля _ 19.06.2010 11:11
IP: 77.52.204.---
SimonPetlyura:
Всі дійсно українці переїдуть за допомогою Української держави в УКРАЇНУ і ясна річ отримають новий український паспорт з обов'язковою графою національність.
Ясна річ це повинно супроводжуватись введенням норми про вищі державні, та основні місцеві посади.
Щось я не побачив на цих виборах 60% українців Донбасу, ну просто не помітив їх.
А ви й не могли їх побачити,бо обирали"менше зло".Для зомбрваних жителів Донбасу таким здавався Янукович.Для західної і центральної України таким здавалася Тимошенко.Але ті й інші обирали зло.Вона себе показала.Тепер Він себе втретє показує.Надіюсь що року вистачить,щоб зійшла пелена з очей.Тим більше,що язиком і нагородою Бандери вони не наситяться...Крім того персонажі у вигляді Допи і Гепи ще не раз себе проявлять.
Deutsch _ 19.06.2010 11:11
IP: 109.41.95.---
Продолжение

Но долетел Ющенко лишь до Кракова. А оттуда повернул оглобли назад. Кму сообщили, что его самолёт не может быть принят "из-за плохих погодных условий". Такой поворот событий поставил жирный крест на возможности Украины стать членом ЕС. И этот крест водрузил Ющенко – поехав на поклон к гонителю и травителю, а не к тем, кто встал горой на его защиту.

Ющенко – хронический неудачник и просто глупец. И из-за его целований с Путиным, после всей поддержки Запада в предыдущие месяцы, ЕС понял, что имеет дело с проходимцем, неблагодарным и не умеющим ценить помощь.Неумехой и политиком без принципов.
Вся последующая деятельность Ющенка на посту президента Украины лишь подтвердила это. Уже гораздо позже,после его поражения на выборах, европейцы говорили о том, что Западные устремления украинской плитики во время президентства Ющенко были АБСУРДОМ .

А Вы упрекаете "убогих бютолюбов".
NELLI _ 19.06.2010 11:11
IP: 93.73.25.---
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ:
NELLI _
В своей биологической ненависти к "Леди Ю" Вы остаетесь последовательны. Складывается впечатление. что Ю.ТИМОШЕНКО Ваш личный враг. Чем же провенилась бывший премьер. если Вы годами вещаете все те же мантры...Годами?
А грамотно можете писать? Вона не провЕнилась, а провИнилась.
Deutsch _ 19.06.2010 10:53
IP: 109.41.95.---
civ000:

Убогі.Через таких як ви,які не бачать далі свого носа,бютелюбів,ми втратили шанс стати європейською країною
Ну и зачем обвинять других?Шанс упустил Ющенко.На СЛЕДУЮЩИЙ ДЕНЬ после инагурации 24.01.05 он полетел в Москву,где особо подчеркнул важность своего первого зарубежного визита в Россию- "это знак уважения и приоритетности наших отношений с Россией, как вечным партнёром".И вот,после щебетания Путину в любви и верности,27.01.05 направилось наше горе в Европу,в Брюссель.Там было запланировано его выступление в Европейском парламенте с последующей встречей с председателем этого парламента.Этот визит Ющенка был запланирован после того, как в начале 2005 Европейский парламент принял решение о возможности ускоренного членства Украины в ЕС. Осталось оговорить эту возможность с самим Ющенком,наметить план и получить в течении месяца ассоциированное членство Украины в ЕС.
См. продолжение.
Чертоффка _ 19.06.2010 10:42
IP: 85.198.145.---
У меня создается впечатление, что люди в БЮТ пытаются перебрасывать вину друг на друга. Ведь понятно, что мантра "против всех- это за Януковича"- это бред хотя бы потому, что не факт, что в случае отсутствия строки "против всех" люди проголосовали бы за ЮВТ, а не за Януковича.
И вина в поражении ЮВТ, и в сегодняшнем рейтинге БЮТ как раз в самой Тимошенко, в её команде, в её избирательной кампании. Понятно, что можно все перекинуть на Забужко, но толку-то? Полегчает? Не думаю...
Ну а то, что произошло после выборов собственно и наглядно показывает всю цену ЮВТ и команды её. Полгода прошло- что за эти полгода толкового делали БЮТовцы? Кидали яйца и дрались. И всё. Рейтинг видели? Ну-ну...
Можно, конечно, в такой ситуации вспоминать Забужко, но я бы думала о другом. Как своё лицо спасать- вот об этом нужно думать БЮТ. Как отмыться от Лозинского, Губского, Уколова. Как ЮВТ научиться говорить правду:-) и т.д. А вы все Забужко пинаете. О себе подумайте лучше.
civ000 _ 19.06.2010 10:11
IP: 95.135.252.---
Сергій_Трегубенко:
civ000 _ 19.06.2010 08:35
А Олег,недурний чоловік,на жаль, як і більшість,перебуває на службі у них,тому чекати від нього вільнодумства і об'єктивності годі...На відміну від Забужко,яка є вільною і сміливою людиною.Побільше б нам таких.

Це ж скільки треба платити Олегу Медведєву, щоб він агітував народ бути за Тимошенко, а не Тимошенко за народ? Цікаво, скільки коштує змусити Олега Медведєва на чорне казати біле?
І народ... Свої, суспільні кошти подарував тим, хто його дурить – оце розумно?
Кожен із них продає,що може.Один-продає розум,другий-совість...
SimonPetlyura _ 19.06.2010 10:11
IP: 193.186.15.---
Сергій_Трегубенко:
це абсолютно клоунська, деструктивна позиція тих хто зовсім не розуміється в історії,
світова практика абсолютно чітко показує що ДЕРЖАВИ будуються разом зі злом та на насильницькій основі, але ж зі СВОЇМ злом.
Розумієш, злочинці бувають СВОЇ, це принципово!
І розбиратись з ними можна тільки коли нема ЧУЖИХ злочинців!
SimonPetlyura _ 19.06.2010 10:05
IP: 193.186.15.---
Всі дійсно українці переїдуть за допомогою Української держави в УКРАЇНУ і ясна річ отримають новий український паспорт з обов'язковою графою національність.
Ясна річ це повинно супроводжуватись введенням норми про вищі державні, та основні місцеві посади.
Щось я не побачив на цих виборах 60% українців Донбасу, ну просто не помітив їх.
Сергій_Трегубенко _ 19.06.2010 10:00
IP: 94.178.139.---
Майдан _ 19.06.2010 09:49
Подумай, Трегубенко, с кого сейчас народ будет спрашивать за разгул коррупции – с Азарова или всё же с Януковича?

З усіх хто там був і будував корупцію замість держави! В тому числі і Тимошенко. Всі працювали проти народу.
І коли такі як Олег Медведєв пропонують нам вибирати з цих злочинців, кому ми вдячні за корупцію, то ми кажемо ні.
А Оксані Забужко вдячність, що так голосно озвучила наше прагнення позбутися всіх цих паразитів.
SimonPetlyura _ 19.06.2010 09:58
IP: 193.186.15.---
Не Юліна провина в тому що жоден, хто був би можливо більш гідний за неє не взяв важелі і відповідальність в свої руки.
І ці всі фантазії: чому ми повинні обирати між гіршим і ще гіршим, і таке ін?
- це все дурість і більш нічого
Якщо ти кращий, більший патріот – вийди і скажи це! Доведи це!
Справа в тому що НЕ БУЛО в нас вибору! але робити його було потрібно!
І я не знаю що мають зробити "галичани" (всі хто став зрадником України разом з Ющенком) щоб я міг забути Табачника на цій посаді!
КОРДОН – р. Кальміус; "-" Донецьк; "-" Луганськ; "-" Крим
Майдан _ 19.06.2010 09:58
IP: 193.107.81.---
civ000:
Смішно відмічати, що мене примазано до лику "святих" – ПР.
Ты сам себя примазал, оставляя комментарии, неотличимые от ПРдуновских.
Мыслишь то ты как типичный ПРдун.
Не оставляй убогие ПРдуновские посты и никто тебя не будет "примазывать" к ПРдунам.
Майдан _ 19.06.2010 09:49
IP: 193.107.81.---
Сергій_Трегубенко:
Чому Ви ніколи навіть не говорите про те, чим Вона була чи може бути корисна? Приміром корупція, чому Вона її не подолала?
І ось тут Ваша реакція як закоханого юнця – а навіщо нам те подолання корупції, навіщо нам держава – ми просто любимо Юлю. Хоче Вона бути президентом, давайте зробимо їй приємність.
Трегубенко, ну почему ты такой глупый?
Задаешь глупый вопрос и сам же даешь на него ещё более глупый ответ.
Понимешь, Трегубенко, если бы в 2004 г. мы избрали Президентом Украины Тимошенко, тогда твой вопрос был бы уместен.
Ты вроде бы должен знать, что Тимошенко Президентом никогда не была.
Подумай, Трегубенко, с кого сейчас народ будет спрашивать за разгул коррупции – с Азарова или всё же с Януковича?
Неюля _ 19.06.2010 09:48
IP: 77.52.204.---
SimonPetlyura:
Олеже, Ви дуже правильно вдіяли відкривши дискусію!
1.Всім свідомим (краще"єдиним свідомим без яких і Україна-не Україна") ще станеться не одна нагода відчути "однаковість кремлівських проектів", все тільки починається нажаль.
2.Поки не віддамо Донбас (кордон р.Кальміус) та Крим (звичайно з виокремленням Бахчисараю) країну нормальну не побудуєм!
Причому тут аналогія дуже проста-це як скорочення працівників на підприємстві в умовах кризи.
Росія має це нам компенсувати... Не розв'язавши це питання ми приречені на віки вічні запалювати знов і знов згашену потворами свічу пам'яті.
В межах України високою є частка росіян серед всього населення в АР Крим (58.3%), Луганській (39.0%),Донецькій (38.2%),Харківській (25.6%),Запорізькій (24.7%),Одеській (20.7%), Дніпропетровській (17.6%),Херсонській (14.1%) областях, у м. Києві (13.1%).

Росія з своєю територією не справляється.А що ви пропонуєте робити 60%українців Донбасу і 30%українців та 12%татар Криму? Вивезти?...
Сергій_Трегубенко _ 19.06.2010 09:24
IP: 94.178.145.---
civ000 _ 19.06.2010 08:35
А Олег,недурний чоловік,на жаль, як і більшість,перебуває на службі у них,тому чекати від нього вільнодумства і об'єктивності годі...На відміну від Забужко,яка є вільною і сміливою людиною.Побільше б нам таких.

Це ж скільки треба платити Олегу Медведєву, щоб він агітував народ бути за Тимошенко, а не Тимошенко за народ? Цікаво, скільки коштує змусити Олега Медведєва на чорне казати біле?
І народ... Свої, суспільні кошти подарував тим, хто його дурить – оце розумно?
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter