Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

Коментарі — 357
бдрм _ 19.06.2010 19:12
IP: 109.110.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 18:00
Московиты мастерски развели киргизов за непослушание их президента. В этом они мастера.Так же развели грузин. Развод Украины – дело времени. Почва уже подготовлена. Разводить народы и натравливать друг на друга – имперская политика.

Развал СССР и натравливание на русских прибалтов, галичан, грузин, казахов, узбеков, армян на азербайджанцев, абхазов и осетин на грузин, грузин – на турок-месхетинцев – это "имперская политика московитов" "за непослушание их президента" (Горбачёва что ли). Такое даже прибацнутый на голову Тарасюк не пишет. Ваша фамилия не Новодворская?
Deutsch _ 19.06.2010 19:09
IP: 109.84.190.---
nepatriot:
Хай краще пані Забужко згадає, як зразу рісля обрання вона вихваляляа Януковича і казала західним ЗМІ, що він демократичніший за Тимщшенко. ЩО, МОВУ ВІДІБРАЛО? Її закриття коментів до свого блогу – це все одно що Янек, який не прийшов на дебати. наша доморощена "хвеміністочка", яка насправді і не валялась поряд із фемінізмом, не відреагувала на посили баб на кухню, не відреагуавала на "сучку бліх", не відреагуваласексистські вислови Азарова і Со... про що мова?
А она феминистка? Я даже не знал, что всё так плохо. Но ведь феминистки ИНСТИНКТИВНО должны были за женщину-президента голосовать. Или это феминизм с украинским реверсным акцентом, который в других странах классифицируется как женофобия?
nepatriot _ 19.06.2010 18:55
IP: 212.1.72.---
Яка ж вона, блін, пісатєльніця? Зробити ТАКУ помилку в заголовку: ОДНІЄЇ, а не ОДНОЇ. Ми не в селі на вулиці...
nepatriot _ 19.06.2010 18:53
IP: 212.1.72.---
Хай краще пані Забужко згадає, як зразу рісля обрання вона вихваляляа Януковича і казала західним ЗМІ, що він демократичніший за Тимщшенко. ЩО, МОВУ ВІДІБРАЛО? Її закриття коментів до свого блогу – це все одно що Янек, який не прийшов на дебати. наша доморощена "хвеміністочка", яка насправді і не валялась поряд із фемінізмом, не відреагувала на посили баб на кухню, не відреагуавала на "сучку бліх", не відреагуваласексистські вислови Азарова і Со... про що мова?
Deutsch _ 19.06.2010 18:19
IP: 109.84.190.---
NELLI:

Кто больше искажает историю Табачачник или бютовские политолухи
Конечно бютовские политолухи искажают историю. А Димидрол Табачник – герой Вашей мечты. Пускай не Вашей – но Ющенка точно. Домечтался он...

П.С. Имел бы шансы Табачник стать министром при Тимошенко? Нет. А при "самом украинском премьере" Азарове он не только стал министром, но и попал в обойму будущей политэлиты в будущей же губернии России при нынешнем же ФСБ. Мы ещё о Диме будем слышать и у Вас будет возможность порадоваться его успехам. А "бютовские политолухи" ему и в подмётки не годятся. И не сваливайте на БЮТ Табачника. Он креатура ФСБ. И даже не Азарова с Яныком. Он выше их в глазах истинных хозяев.

П.П.С.А чего Ющенко молчит?Речь отняло от радости за свершения единомышленника Витька Второго? Про Тимошенко и дня не проходило без отзыва. Или молчание – просто знак согласия?
Неюля _ 19.06.2010 18:01
IP: 77.52.204.---
NELLI:
По поводу Воны я уже неоднократно высказывал свое мнение,но нужно работать над ошибками,а не теории строить и обвинять кого либо в своих действиях или бездействии. А действий ВА сделал немало и есть доля его вины в разгуле коррупции и победе хама.
Кремлевские мудрецы свое дело сделали и получили на выходе две своих марионетки.
Deutsch _ 19.06.2010 18:00
IP: 109.84.190.---
Московиты мастерски развели киргизов за непослушание их президента. В этом они мастера.Так же развели грузин. Развод Украины – дело времени. Почва уже подготовлена. Разводить народы и натравливать друг на друга – имперская политика. Это делали и французы с испанцами и англичане с португальцами. Но все народы – начиная от великих и древних китайцев с индийцами до малых и неизвестных африканских – сумели освободиться от колонизаторов. Лишь на части бывшего СССР существуют российские колонии. Пускай и формально независимые – но это реальные колонии. Украина – колония Москвы уже более 350 лет.И гордится этим. По крайней мере, её восточная часть.
NELLI _ 19.06.2010 17:45
IP: 93.73.25.---
Неюля _ 19.06.2010 16:06
Только не вырывайте из цепочки событий одно звено и строить теорию.
Давайте вспомним, что предшествовало вытягиванию из небытия. Ну, конечно, Тимошенко. Девиз простой: если не Вона, то никтоне будет премьером. Тогда именно Тимошенко завалила прект и о воинах УПА. С кем-то надо было назначить премьер-министра. Постаралась Тимошенко наславу – нагадить в жизни украинцев. Нет хуже так званого друга, который постоянно держит нож, чтобы вонзить его в спину. Пройдет достаточно времени, когда все станет на свои места. Простой вопрос – был у Ющенко антимошенковский ресурс в СМИ или Инете? Нет. А у Тимошенко? Пасквиль ВВ и сайт Обозреватель, где дермометатель Медведев с Коробовой упражнялись или...А вы вот так из контекста вырываете. Кстати запускают очередную утку. Оказывается Тимошенко организовала майдан, оказывается Тимошенко в 2004 году уступила место Ющенко... Кто больше искажает историю Табачачник или бютовские политолухи
Deutsch _ 19.06.2010 17:41
IP: 109.84.190.---
grafo:


Неюля:
Не Сибири,а Сибирско-Китайской Народной Республики...

Deutsch:
Нет. Сибирско-Китайская Народная Республика образуется лишь в 2020 году.
===
А дехто каже, що там буде США

Deutsch:
А до этого Россия будет остро нуждаться в рабочей силе в Сибири.
===
Уже торгує нашим братом
Первое фото – надежда Украины. А второе – её будущее, если эта надежда не осуществится.
Enki _ 19.06.2010 17:19
IP: 94.244.5.---
Медведев, а вы какое мероприятие почтили своим вниманием – Молитву за невинно убиенных или Red Bull Flugtag 2010? А Багиня на Печерских холмах сегодня была? Забужко была.
grafo _ 19.06.2010 16:45
IP: 194.44.153.---

Неюля:
Не Сибири,а Сибирско-Китайской Народной Республики...

Deutsch:
Нет. Сибирско-Китайская Народная Республика образуется лишь в 2020 году.
===
А дехто каже, що там буде США

Deutsch:
А до этого Россия будет остро нуждаться в рабочей силе в Сибири.
===
Уже торгує нашим братом
Deutsch _ 19.06.2010 16:40
IP: 109.84.190.---
Chocolate:
А що знала Ваша богіня про Голодомор ще 10 років тому, коли ідеологія Батоьківщини була ще соціалістичною? Не знали нічого і ніколи не дізналася б, якщо б не.зв. національно-демократична конюнктура.
А Ви вважаєте, що тему голодомору, Европи і НАТО підняв Ющенко? Ні не він підняв – він тільки прикінчив ці теми в суспільстві. Своїм видатним противсіхізмом не тільки в час вибору президента, а і в хибних очікуваннях того, що діти тих, хто був заселенний на терени України, оплесками зустрінуть його "ініціативи". Він поспішав там де цього робити було не треба і кволився там де потрібно було діяти миттєво. Результат – значна частина громадян України на дух не переносить теми голодомору, НАТО і Європи. А його штани з 5% підтримкою громадян – повні.
Chocolate _ 19.06.2010 16:14
IP: 77.91.149.---
Мєдвєдєв, а який мала зробити вибір Забужко після того, як Ваша богіня з Путіним хіхікала, коли той Президента України обкрадав. А що знала Ваша богіня про Голодомор ще 10 років тому, коли ідеологія Батоьківщини була ще соціалістичною? Не знали нічого і ніколи не дізналася б, якщо б не.зв. національно-демократична конюнктура.
Неюля _ 19.06.2010 16:06
IP: 77.52.204.---
dihlofos:
У першому турі варовка закликала голосувати проти Ющенка,і він недобрав голоси,шоб вийти у другий тур...У другому турі тільки Ющенко переміг би Януковіча...
Але ж крім неї більше голосів набрали і Янукович,Тигипко Яценюк...Досить брати приклад з прихильників Тимошенко і звинувачувати всіх,а згадати Декларацію єднання та співпраці заради майбутнього України та Меморандум порозуміння між владою та опозицією-пакт Ющенка-Януковича,які витягнули зека з забуття.

А зараз маємо класику:

Полицейское государство-гораздо реалистичнее новейших гуманистов:оно откровенно поставило на первый план вопрос о подчинении и властвовании,а так как властвование требует прежде всего разделения (то есть натравливания одной части населения на другую,одного класса на другой, -divide et impera),то всякие попытки связыванья,если они даже исходят от некоторых органов полицейского государства,терпят неизбежное крушение.
(А.А...Блок,Крушение гуманізма)
Неюля _ 19.06.2010 15:33
IP: 77.52.204.---
Deutsch:
Неюля:
Deutsch:
Не Сибири,а Сибирско-Китайской Народной Республики...
Нет. Сибирско-Китайская Народная Республика образуется лишь в 2020 году. А до этого Россия будет остро нуждаться в рабочей силе в Сибири. Не оставим мы же мы наших "старших братьев" в беде?:))) Мы то оставим, а вот многие обитатели восточных областей вновь погонятся за "длинным рублём" в Сибирь. Может это и к лучшему?
Пят лет назад работал в Туркмении,а два года назад в Нижневартовске.Сибирь меня не впечатлила ничем.Такие же мошенники и аферисты как и у нас,а может и похлеще.Правда все руководители были выходцами с Украины.Уехал из-за того,что пожлобились официально оформлять трудовые отношения и узаканивать мой статус.Но многие считают,что это мелочи.
dihlofos _ 19.06.2010 15:31
IP: 95.135.147.---
Тімашєнка привела до влади Януковіча...

У першому турі варовка закликала голосувати проти Ющенка,і він недобрав голоси,шоб вийти у другий тур...У другому турі тільки Ющенко переміг би Януковіча...
Olijnyk _ 19.06.2010 15:28
IP: 93.73.20.---
Бурда від політтехнолога (текст від автора, а не вд Забужко, звичайно). І бридота.
Хочете замінити ретраслювачем НЛП мізки останніх небагатьох, хто ще здатний думати? Що ж, працюйте, дарагой таварісч.
Deutsch _ 19.06.2010 15:25
IP: 109.41.95.---
Неюля:
Deutsch:
Не Сибири,а Сибирско-Китайской Народной Республики...
Нет. Сибирско-Китайская Народная Республика образуется лишь в 2020 году. А до этого Россия будет остро нуждаться в рабочей силе в Сибири. Не оставим мы же мы наших "старших братьев" в беде?:))) Мы то оставим, а вот многие обитатели восточных областей вновь погонятся за "длинным рублём" в Сибирь. Может это и к лучшему?
Неюля _ 19.06.2010 14:59
IP: 77.52.204.---
Deutsch:
Не Сибири,а Сибирско-Китайской Народной Республики...
Deutsch _ 19.06.2010 14:53
IP: 109.41.95.---
Всем пока. Надо отвлечься от неприятного. Хороший футбол – в эти дни почти единственное, что приносит положительные эмоции.

"Да здравствует Союз братских славянских народов"
"Да здравсвует ПР!"
"Будь счастлива Малороссия"
"Да здравствует малороссийский народ, строитель Сибири"
"Память о Ющенко будет жить вечно в наших сердцах"

Из призывов ЦК ПР к празднованию 20 летия независимости Украины.
grafo _ 19.06.2010 14:28
IP: 194.44.153.---
Неюля:
SimonPetlyura
Ти не відлічаєш структурних пропозицій від русофільства?

Неюля:
Відлічаю.Але на ці структурні пропозиції є поки що Кримінальний кодекс України
Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України
1.Умисні дії,вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку,встановленого Конституцією України,а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, -
караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

===
І де подівся цей "стратег" розподілу держави?
Чи зачитався Карним кодексом?
:)
grafo _ 19.06.2010 14:22
IP: 194.44.153.---
Deutsch:
3. Я уже Вам лично повторял раз десять,что я не поклонник Тимошенко и мне также не нравилось её хихикание.Но я её уважаю за мужество и силу духа. И в сложившейся ситуации, избрание Тимошенко было единственным выходом.А может она бы и убрала всех Лозинских?Точно знаю одно-независимости Украины не было бы таких угроз,как сегодня.

===
Проблема в тому, що вона не прогнозована.
Наприклад, я не прихильник Фірташа, але навіщо було забирати в нього газ?
Щоби роздати крадене електорату за низькою ціною й показати, як вона піклується про добробут громадян?
А завтра їй би стрільнуло в голову реприватезувати чийсь бізнес, потім позабирати наші квартири.
І де гарантія, що хіхікаючи, вона також не здавала б націнтереси?
Як там в Євангелії: "Якщо ти невірний у малому, то як будеш вірним у великому?"
Якби вона не прикривала лозинських, уколових, то можна було б їй повірити.
Для досягнення своїх політичних амбіцій вона готова була на будь-що.
Просто _ 19.06.2010 14:17
IP: 88.81.234.---
Сегодня януковичи готовят новую коллективизацию. Насильное и форсированное создание ОСМД (объединение собственников многоквартирных домов) с назначением смотрящих за выполнение плана по оплате по тарифам установленным в Киеве в интересах хозяев приватизированных обеспечивающих предприятий грозит Холодомором в масштабах страны.
Снова как и в 30-е найдется куча "активистов", готовых отнять у людей все. Уроки тех лет не могут быть забыты!!!!!
Неюля _ 19.06.2010 14:07
IP: 77.52.204.---
Deutsch:
grafo:

А тепер у 21 раз: хто у 2005 році почав дробити помаранчевий блок
Хіба не вона по ночах і на дачах готувала державний переворот?
Про хіхікання з путінім вже і не згадую.

Ось саме завдяки Юльці ми сьогодні, як казав "геніальнй" Кравчук, ми маємо те, що маємо
3.Я уже Вам лично повторял раз десять,что я не поклонник Тимошенко и мне также не нравилось её хихикание.Но я её уважаю за мужество и силу духа.И в сложившейся ситуации, избрание Тимошенко было единственным выходом.А может она бы и убрала всех Лозинских?Точно знаю одно-независимости Украины не было бы таких угроз,как сегодня.
А ведь Лозинского могли наградить.Как вы думаете,он у нее сколько голосов отнял-больше или меньше,чем протывсихи?А как можно убрать человека,заплатившего немалые деньги за включение в список.Но кроме него сейчас остается рядом отец тендерной мафии Яценко,латифундист Губский и пр. Поэтому не тешьте себя иллюзиями...
Deutsch _ 19.06.2010 13:43
IP: 109.41.95.---
grafo:

А тепер у 21 раз: хто у 2005 році почав дробити помаранчевий блок
Хіба не вона по ночах і на дачах готувала державний переворот?
Про хіхікання з путінім вже і не згадую.

Ось саме завдяки Юльці ми сьогодні, як казав "геніальнй" Кравчук, ми маємо те, що маємо
1.Графо,я ответил на один из комментов, упрекающих "бютолюбов" в том, что надежды на ЕС разрушены из-за них.И показал комментатору, что он ошибается и надежды на ЕС разрушил сам Ющенко.
2. Я жалею,что лишь Тимошенко готовила переворот,а украинцы (и я в том числе),как завороженные смотрели на это несчастье и не скинули его ранее, до срока.
3. Я уже Вам лично повторял раз десять,что я не поклонник Тимошенко и мне также не нравилось её хихикание.Но я её уважаю за мужество и силу духа. И в сложившейся ситуации, избрание Тимошенко было единственным выходом.А может она бы и убрала всех Лозинских?Точно знаю одно-независимости Украины не было бы таких угроз,как сегодня.
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter