Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

powered by lun.ua
Коментарі — 357
Неюля _ 19.06.2010 13:42
IP: 77.52.204.---
SimonPetlyura
Неюля:

Ти не відлічаєш структурних пропозицій від русофільства?
Відлічаю.Але на ці структурні пропозиції є поки що Кримінальний кодекс України
Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України
1.Умисні дії,вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку,встановленого Конституцією України,а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій
, -
караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
2.Ті самі дії,якщо вони вчинені особою,яка є представником влади,або повторно,або за попередньою змовою групою осіб,або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Доборолась Україна
До самого краю.
Гірше ляха свої діти
Її розпинають

Тарас Шевченко,Соборноє посланіє
grafo _ 19.06.2010 13:40
IP: 194.44.153.---
Deutsch:
grafo:
"І прогадав" – як і завжди і всюди прогадував все, що тільки можна було прогадати. А з ним прогадала й Україна: (((
===
Ну, скажімо, не вся.
Дехто, що стояли поруч із ним на Майдані, добряче напакували свої офшори.
Інтереси були різні.
grafo _ 19.06.2010 13:35
IP: 194.44.153.---
SimonPetlyura:
grafo:
відповім тобі тут просто: в мене ЖОДЕН родич не мав і не має відношення до комітету
===
А звіздиш тут як вилитий комітетський.
:)

SimonPetlyura:
grafo:
тож спростуй моє припущення щодо СС
===
Та хто ти такий, щоби тебе випростовувати?
Твій номер шостий уже назавжди.
SimonPetlyura _ 19.06.2010 13:28
IP: 193.186.15.---
grafo:
відповім тобі тут просто: в мене ЖОДЕН родич не мав і не має відношення до комітету

тож спростуй моє припущення щодо СС
Deutsch _ 19.06.2010 13:24
IP: 109.41.95.---
Неюля:
Да никто не пропал. Просто у УП что-то глючит с системой.

Разом з тим, пропоную ігнорувати газети "Сегодня","2000" і малоросько-провокативний блог Чаленка.Нехай залишається на ньому зі своїми підспівувачами.Їх,в свою чергу,ігнорувати на інших блогах.Бармени можуть не наливати йому пива,хай п'є сабачну сечу.
Матеріали Чаленка будуть ретельно проаналізовані на предмет наявності в них складу злочину,передбаченого статтями 110, 111, 338 і 396 Кримінального кодексу України.
Не система глючит, а он сам с галюниками:))) Трусишка этот Членко. Такие как его деды-НКВДэшники мучили наших дедов. И он мечтает повторить их подвиг. Ждёт-недождётся власти вражеских "братьев" в Украине. Все морально ущербные понимают лишь язык плетей. А его, за неезд на Ганечку, попотчевали ими всласть:)))

Я давно уже игнорирую этот исключительный дебилизм этого автора блога УП. Пишу один-два коммента, если уж невмоготу смолчать.
grafo _ 19.06.2010 13:23
IP: 194.44.153.---
SimonPetlyura:
grafo:
"Дєд служив в СС, а в онука одна перемичка в голові"
===
Одна перемичка є тільки у внучків гебешників.
Таких як ти, чаленко і решта свори.
Полюбуйся
Можеш ще
І ще

Більше одної перемички катам не потрібно, щоби вправлятися із цим знаряддям.
vegga _ 19.06.2010 13:17
IP: 109.254.36.---
NELLI _ 19.06.2010 13:10
grafo:
krabat-m:
Привіт Крабате, я щось прогавив на УП.
У бютів тепер з'явилася нова фішка: територіальне розчленування України?
Вона в них давно. Вони її почали обкатувати, коли Тимошенко зняли з прем"єрів вперше і не вийшло зняти Ющенка миним шляхом. Посол США, до якого примусили дзвонити з лісу Гриценка, відіслав їх... спати далі. Рішення ВС не можна було відмінити, тоді почались мантри про розподіл України.
Зараз ці мантри заспівали знову. Не Ялінкович, бо йому потрібна вся Україна, а Тимошенко байдуже, у якому вигляді буде ця країна. Навіть в перші днф її називали президент опозиції, та мабуть регіт навколо не дав можливості продовжити президенствувати хоч у такому вигляді.

NELLI _ +100! Хорошо макнули (юлькофф):)
krabat-m _ 19.06.2010 13:16
IP: 93.73.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 12:56
grafo:
"ОПРОВЕРЖЕНИЯ ФАКТАМ, КОТОРЫЕ Я ПРИВЁЛ, НЕТ"

Нєт фактов – нєт опровєрженій...Таким фак-там всі забори пєстрят комєнтаріями.
Deutsch _ 19.06.2010 13:14
IP: 109.41.95.---
grafo:

І це велика помилка Юща, що цього не зробив.
Сподівався, що добрим словом і належним прикладом зуміє переформатувати совкову свідомість та українофобське холуйство.
І прогадав.
Це не його помилка – це наша трагедія. Бандити повинні були сісти за грати, а не в кресла прем"ера та міністрів.
Згоден я в одному з Яником – Ющенко це кіт Леопольд з відомого мультику. "Ребята – давайте будем жить дружно" – на більше він виявився неспроможним.

І все ж чого він на другий день після призначення президентом помчав у Москву? Невже щоб Путіну з Медвєдєвим: "добрим словом і належним прикладом переформатувати совкову свідомість та українофобське холуйство".

"І прогадав" – як і завжди і всюди прогадував все, що тільки можна було прогадати. А з ним прогадала й Україна: (((
NELLI _ 19.06.2010 13:10
IP: 93.73.25.---
grafo:
krabat-m:
Привіт Крабате, я щось прогавив на УП.
У бютів тепер з'явилася нова фішка: територіальне розчленування України?
Вона в них давно. Вони її почали обкатувати, коли Тимошенко зняли з прем"єрів вперше і не вийшло зняти Ющенка миним шляхом. Посол США, до якого примусили дзвонити з лісу Гриценка, відіслав їх... спати далі. Рішення ВС не можна було відмінити, тоді почались мантри про розподіл України.
Зараз ці мантри заспівали знову. Не Ялінкович, бо йому потрібна вся Україна, а Тимошенко байдуже, у якому вигляді буде ця країна. Навіть в перші днф її називали президент опозиції, та мабуть регіт навколо не дав можливості продовжити президенствувати хоч у такому вигляді.
SimonPetlyura _ 19.06.2010 13:09
IP: 193.186.15.---
Неюля:
Ти погано розумієш українську та російську мови? Ти не відлічаєш структурних пропозицій від русофільства? нащо ти навчався читати? Тобі ж це не потрібне, займайся іншими справами.
grafo _ 19.06.2010 13:07
IP: 194.44.153.---
Deutsch:
===
Добре, Дойч, по Ющу та ЄС підніму матеріали і подивлюся.
А тепер у 21 раз: хто у 2005 році почав дробити помаранчевий блок?
Хіба не Юлька?
Хіба не вона по ночах і на дачах готувала державний переворот?
Про хіхікання з путінім вже і не згадую.
Причта во язицах.

Ось саме завдяки Юльці ми сьогодні, як казав "геніальнй" Кравчук, ми маємо те, що маємо.
А зокрема і ось це чудо-диво
Неюля _ 19.06.2010 13:04
IP: 77.52.204.---
grafo:
SimonPetlyura:
grafo:
ми там всі через таких вузьколобих баранів опинемось!
маю надію що ти не зі Львова!
===
Із самого центру.
А ти із квадратнолобих підхолуйників Новодвороської?
Не тільки Новодворська.Цю пісню співають Сабачник, Болдирєв, Корнілов, Р.Іщенко, чаленки, попови, "2000" навіть Андрухович якогось біса...
SimonPetlyura _ 19.06.2010 13:04
IP: 193.186.15.---
grafo:
"Дєд служив в СС, а в онука одна перемичка в голові"
grafo _ 19.06.2010 12:56
IP: 194.44.153.---
SimonPetlyura:
grafo:
ми там всі через таких вузьколобих баранів опинемось!
маю надію що ти не зі Львова!
===
Із самого центру.
А ти із квадратнолобих підхолуйників Новодвороської?
Неюля _ 19.06.2010 12:56
IP: 77.52.204.---
Deutsch:
В Чаленка ви питали куди ділися його матеріали.Ось що він відповідав:
Александр Чаленко _ 18.06.2010 12:10
murzikmurzik+:
Саша, с УП пропали два Ваших лучших опуса про Ганю Герман, юбку и Бандеру. Что с ними случилось, неужели самоцензура?
Да никто не пропал. Просто у УП что-то глючит с системой.
http://blogs.pravda.com.ua/rus/authors/chalenko/4c0431ba25f15/
http://blogs.pravda.com.ua/rus/authors/chalenko/4c02cf8b55849/


Разом з тим, пропоную ігнорувати газети "Сегодня","2000" і малоросько-провокативний блог Чаленка.Нехай залишається на ньому зі своїми підспівувачами.Їх,в свою чергу,ігнорувати на інших блогах.Бармени можуть не наливати йому пива,хай п'є сабачну сечу.
Матеріали Чаленка будуть ретельно проаналізовані на предмет наявності в них складу злочину,передбаченого статтями 110, 111, 338 і 396 Кримінального кодексу України.
Deutsch _ 19.06.2010 12:56
IP: 109.41.95.---
grafo:
Deutsch:
===
Мені вже набридло у двадцятий раз про те саме говорити.
Почекаємо рік-другий і деякі цікаві факти самі спливуть на поверхню.
І про вступ у ЄС зокрема.

Стосовно "добрий" чи "поганий", то я неправильно висловився.
Я не Господь і не мені судити.
Хотів сказати, що Дойч став іншим.
А добре це чи погано покаже життя.
Ну повторите мне неразумному в двадцать первый раз.
ОПРОВЕРЖЕНИЯ ФАКТАМ, КОТОРЫЕ Я ПРИВЁЛ, НЕТ!!!
А отговорку о "будущее покажет", оставьте на потом, этому же будущему.

А другим я стал потому, что видел, как на моих глазах была похоронена независимость Украины руками "патриотов". И ещё я осознал тот факт, что "патриоты" вовсе не глупы, что-бы не осознавать этот факт. И то, что они сознательно отдали власть бандиту,продолжая до сих пор отстаивать правильность своего невыбора – заставило меня пересмотреть моё отношение к "патриотам" и наконец то понять простую вещь – не всё то золото, что блестит...
grafo _ 19.06.2010 12:55
IP: 194.44.153.---
SimonPetlyura:
Коли будем будувати Руську державу необмінно обговоримо з поляками статус Львова, компенсатором буде славетне місто Холм – це просто. Метод Дельфі: відсікаємо крайні позиції і крокуєм до оптимального рішення.
===
Коли будемо будувати Українську державу, застосуємо твій метод Дельфі: відсічемо ось таким кільком йолопам тупі голови і відразу все стане на свої місця.

І це велика помилка Юща, що цього не зробив.
Сподівався, що добрим словом і належним прикладом зуміє переформатувати совкову свідомість та українофобське холуйство.
І прогадав.
krabat-m _ 19.06.2010 12:49
IP: 93.73.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 12:42
SimonPetlyura:
"...Тогда он не нашёл ничего лучшего, как предать Украину, заключив договор перед вторым туром выборов с Зэком и призывая голосовать против всех."

Ха-ха-ха! Та навіть якби андрійович наколінах за Юлю просив, фіг би це вплинуло на наше рішення. Хіба можна бажати зла своїм дітям? Хіба можна побудувати добро на брехні?
SimonPetlyura _ 19.06.2010 12:47
IP: 193.186.15.---
Deutsch:
Зрадник чистої води і всі хто поділяє його позицію.
І справа абсолютно не в Тимошенко.
бдрм _ 19.06.2010 12:46
IP: 109.110.92.---
grafo _ 19.06.2010 12:27
Тоді тобі – ось туди

Графо, всё это весело, и в целом – мастерски замыслено и исполнено. Лучше – только "Родина Мать зовёт". Но есть одна существенная неточность.

Знаете, что забыл изобразить художник? Трезубец и логотип "СС Галичина". В
этом, уточнённом варианте – логика железобетонная.
Логка свидомых, разумеется.
SimonPetlyura _ 19.06.2010 12:44
IP: 193.186.15.---
Неюля:
Та Юля тут не до чого, справа України має рішення на вищому ніж посада президента рівні, цим рівнем є державні кордони, що відповідають населенню з однаковою ментальною та культурною парадигмою.
Deutsch _ 19.06.2010 12:42
IP: 109.41.95.---
SimonPetlyura:
Deutsch:
На відміну від Росії у нас одна біда – зрадники.
Да уж. Но она одна намного хуже, чем две беды российских:)))

А если серьёзно – то я также считаю предателем стратегических интересов независимой Украины – Ющенка. Он, бывший лидер украинских надежд, стал лидером разочарований и крушений, этих же самых надежд. Перед ним были открыты все двери и он от привалившего счастья и ощущения своего "мессианского" предназначения, споткнулся, да так, что все двери перед его (а значит ти нашим!!) носом захлопнулись.
Тогда он не нашёл ничего лучшего, как предать Украину, заключив договор перед вторым туром выборов с Зэком и призывая голосовать против всех.
Неюля _ 19.06.2010 12:42
IP: 77.52.204.---
SimonPetlyura:
Deutsch:
На відміну від Росії у нас одна біда – зрадники.
А хіба з дорогами і дураками ми вже впорались?
Неюля _ 19.06.2010 12:39
IP: 77.52.204.---
SimonPetlyura:
В принципі окрім Луганська, Донецька та Галичини залишається тільки одна спірна територія – це Одеса, але без підтримки дикого поля її українофобство протримається максимум 12 років – один навчальний цикл.
А ви все про своє. Дайош розділення України на ПіСУАР (Південна і Східна Українська Авторитарна Республіка) з вічним царюванням пахана і УНтаЗ (Україна Наддніпрянська та Західна) з вічною імператрицею... Невже на цих двох персонажах світ клином зійшовся? Невже з 45 з лишнім мільонів українців (включаючи всі національності) не знайдеться кілька десятків тисяч патріотичних і моральних людей, здатних керувати державою і дбати про її добробут та розвиток?
ONLINE
Корупція1346 Aтака Путіна1232 Україна та Європа1093 Донбас18 Зеленський29
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter