Олег Медведєв Приватний політичний консультант, політтехнолог

Хороша, але запізніла ініціатива Оксани Забужко: про те, що свічка може згаснути, варто було подумати раніше

18 червня 2010, 16:32

В Україні та 20 інших державах стартує кампанія "Не дамо згасити свічу пам'яті", присвячена Голодомору 1932-1933 років. Мета кампанії – вшанування пам'яті мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років, недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та організаторів геноциду.

19 червня у Києві пройде молитва за невинно вбитих, після якої Cвічки Пам'яті поїдуть у міста України та по всьому світу. У кожній країні, яка підтримала кампанію, – а це Велика Британія, Австралія, США, Іспанія, Канада, Аргентина, Бразилія, Греція, Росія та інші – участь у молитві візьмуть представники різних релігій та конфесій, політики, представники влади та української діаспори. Свічка моління також побуває у резиденціях Європарламенту та Організації об'єднаних націй


Сьогодні підтримати цю акцію в своєму блозі на УП слушно запропонувала Оксана Забужко – й добряче всипала на горіхи Януковичу.

От тільки пані Оксана чомусь заборонила коментувати свій пост. Мабуть, Оксано, не дуже Вам хочеться, аби хтось нагадав про Вашу посильну роль в перемозі Віктора Федоровича, про те, що Ви були активною учасницею інспірованого штабами Ющенка та Януковича руху "Проти всіх", і що Ваша підтримка генеральної лінії Ющенка на перемогу Януковича була спричинена глибокими ідеологічними переконаннями, а зовсім не тим, що подружжя Ющенків посприяли Вам у виданні майже тисячесторінкового роману. Втім, це, здається, найкраще, що Ющенко встиг зробити для України.Ну а тепер пропоную обговорити Ваш текст. Для зручності цитую його повністю – і відкриваю дискусію, якої Ви, вибачте, очевидно, не хотіли.

Оксана Забужко, пряма мова:

"Коли наш "25%-й президент" покірним диктофончиком повторював у Страсбурзі "награну" йому "кремлівську мелодію" – що Голодомор в Україні "не був геноцидом", бо тоді потерпіли "й інші народи СРСР" (задавись логіка! – а Голокост не був геноцидом, бо потерпіли й інші народи окупованих Гітлером країн?), – він, звісно, навряд чи тямив, що в ті хвилини порушує присягу Президента на вірність Україні. Бо Україна – то не "Вона-Воно-Вони", як придумали "їм" московські політтехнологи. Україна – це спільнота "мертвих, і живих, і ненарожденних", і ніяким указом, голосуванням, підкупом, ані навіть усім золотовалютним запасом планети цього не скасуєш – як не скасовується фізичний закон. Цю спільноту можна обкрадати, але ні в якому разі, за жодних обставин не можна зневажати: перше правило, яке мав би зарубати собі на носі кожен, хто рветься нею "поруліть".

Янукович це правило порушив. Тому що про "мертвих", тобто про національну пам'ять "інших народів СРСР" мають дбати президенти тих "інших народів", і якщо президент Мєдвєдєв цього не робить – його проблеми. А от засипати своїх мертвих (яким присягнув!) чужими непом'янутими – значить не просто виставляти себе на цілий світ фольклорним дурником, що кричить "Таскать вам нє пєрєтаскать!" на вид похоронної процесії. Це значить і дещо серйозніше: плювок на могили. На мільйони могил невинно убієнних. Малюк Мєдвєдєв звелів – а наш узяв та й плюнув. За аналогією з того ж 1933-го – як сільський злодій, якого заїжджий НКВДист послав залізти на церкву й скинути з маківки хреста. Нічого хорошого з того, як відомо, ніколи не виникало, і ніякі Афонські старці цього Януковичу, боюсь, не одмолять. Але то вже його проблеми – а ми повернімось до наших, що їх, поки наші ведмедики наввипередки танцюють на розжареній блясі під московську дудку, розв'язувати належиться нам, і тільки нам. Самим.

В усій донедавній офіційній риториці довкола Голодомору мене незмінно бентежила одна річ: недоговореність. Так, ніби в 1933-му все й скінчилося, і пам'ять про один із наймасштабніших цивілізаційних злочинів в історії людства, скоєний на нашій землі, – то все-таки більше "ритуал під річницю", з сьогоднішньою бездольністю країни напряму не пов'язаний: за класиком кажучи – "наносили землі та й додому пішли". Тимчасом, проведені в Ізраїлі дослідження наслідків Голокосту виявили, що сліди травми від масових гекатомб зберігаються в психіці нащадків жертв до четвертого (так!) покоління включно. То якими ж мають бути наслідки травми, про котру в трьох поколіннях згадувано було в кращому разі пошепки?...

Ми ж їх, ці наслідки, бачимо щодня, тільки не замислюємось над ними. Голодомор навчив мільйони українців: щоб вижити, треба "вкрасти з колгоспу". В 1991-му році внуки "розкуркулювачів" 1933-го – тодішня партсовноменклатура – отримали собі в повне розпорядження велетенський, багатющий "колгосп" під назвою "Україна" – і, гнані тим самим, уже неусвідомленим, спинномозковим рефлексом, дружно, як зграя голодних щурів, ринулись волікти "з колгоспу" до себе "в хату" – в маєтки і на офшори... При мовчазній, між іншим, згоді мільйонів інших "колгоспників", які на їх місці, найпевніше, чинили б так само: Голодомор на цілих три покоління зробив у нашій свідомості казнокрадство (до 1933-го страшне слово, вживане в народі нарівні з "убивством" і "богохульством"!) – морально неосудним. У генетичній пам'яті відклалося: всяка самочинна "громадська складка" (наприклад, для помочі мрущим від голоду) грозить Гулагом – і зникла пошана до "громадських грошей" (бюджету!), стало "и все вокруг народное, и все вокруг мое" © – головне діло, дорватися до "роздачі"... Скільки наших співвітчизників уже й не уявляє собі, що в державі – своїй державі! – може бути якось інакше? Ось це й є Голодомор в дії – сповільненій, бувають такі бомби... І стоїть Україна отвором на всі чотири сторони світу, як дім без господаря: колгосп, що його наввипередки пустошать казнокради, скинувши попередньо з церкви хреста. І допоки ця причиново-наслідкова зв'язка – 1933 – 1991 – 200... – не увійде, стійко і твердо, в масову свідомість, країна не вилікується – так і будемо знов і знов репродукувати той самий, закладений у 1933-му "товаришем Сталіним", збій цивілізаційного механізму.

Мільйони українців, замордованих Кремлем через те, що були господарями своїй землі і, відповідно, могли виростити покоління господарів своїй країні, – це наша незреалізована історична альтернатива. Пам'ять про неї аж ніяк не "деморалізує" й не "прибиває негативом", як нас настійно стараються переконати, – ні, шановні, вона породжує гнів. А гнів дає народам силу – в тому числі й будівничу, конструктивну: силу діяти, щоб виправляти звихнене. Саме тому нас так уперто прагнуть цієї пам'яті позбавити. (А енергію можливої конструктивної дії – "технологічненько" роздробити, обернувши на агресію, спрямовану "всередину" народного тіла, на міжусобні чвари "донбасян" і "галичан", на розкол країни і сварки "за межу": чубтеся, хахли, чубтеся, кленіть себе навзаєм, спускайте пару...)

В юдаїзмі існує заповідь – "мхіят Амалек", "Пам'ятай, що зробив тобі Амалек". За переказом, коли євреї виходили з Єгипту, Амалек із своїми людьми напав на них і хотів знищити. Віками розсіяний по світу єврейський народ підтримував свідомість своєї незнищенності, з коліна в коліно переповідаючи дітям і внукам, "що зробив Амалек Ізраїлю" – щоб "не забути". І не забув, і вижив, і державу свою збудував... Хтось тепер нас хоче переконати, ніби краще було дітям Ізраїлю вчити в хедерах, що амалекитяни нападали ще й "на інші" племена в пустині, і від того трагедія Ізраїлю була, мовляв, "не така-то вже й трагічна" – не варто нагнітати, будьмо позитивні, слухаймо Мєдвєдєва-Путіна-Петросяна-Пугачову-і-Радіо-Шансон?...

1933-й – це наш "мхіят Амалек". Не дати його забути – без перебільшення, громадянський обов'язок кожного, хто хоче бачити Україну не "колгоспом", а домом, – безвідносно до того, є в гекатомбах 1933-го його рідні, чи немає. Я б взагалі сказала, що це лакмусовий папірець на українське громадянство – на противагу духовному громадянству СРСР/УРСР (бо ж це останнє можна сповідувати й несвідомо, і навіть б'ючись при кожній оказії у вишивані груди до втрати голосу...). Тому хочу скласти тут щиру дяку тим громадським організаціям, які об'єдналися з ініціативою довготермінової міжнародної кампанії "Не дамо згасити свічу пам'яті!". Раз об'єдналися, значить, є надія, що таки не дамо. А вже скільки киян відгукнеться на перший заклик, побачимо завтра в парку. Навіть якщо прийде всього кількасот душ, це однаково буде добрий початок.

Вона ж тільки-тільки почала розгорятись, наша свіча. Тільки-тільки почала розсіювати в народній свідомості той непроглядний, 70-літній морок, із якого ми вийшли – слава Богу, живі..."

Коментарі — 357
Кранчар _ 20.06.2010 11:53
IP: 95.133.64.---
Пане Олеже!

На місці БЮТу не виставляв би питання Голодомору. Це не ваша козирна карта. Навпаки.

Не сумніваюсь, для багатьох БЮТівців це питання принципове, не другорядне. Тим більше, для переважної більшості виборців БЮТ і Тимошенко.
Але для самої Юлії Володимирівни питання Голодомору, НАТО, Крут – пустий звук. Це лише зайва можливість для збирання електорального врожаю, в потрібний момент, коли невигідно – ці питання викидаються на смітник.

Так, Янукович прибрав в перший же день з президентського сайту кнопку з розділом про Голодомор. А ось прем'єру Азарову не довелось нічого прибирати. Бо на сайті Кабміну Тимошенко після себе не залишила жодної кнопки про голод-33.
А знаєте ЧОМУ?
Та тому що В. В. Путін проти.
Valeria_Candid _ 20.06.2010 02:53
IP: 77.52.213.---
Пані Забужко, на випадок якщо ви все ж читаєте оцей шквал не-зрозуміло-чого (у чому, власне кажучи, я сумніваюсь, ваші сили та час дорогого вартують). Прихильники за Вами дуже скучили! Подаруйте нам іще один творчий вечір, хоч у кафе, хоч на цвинтарі – все одно!!! календар на офіційному сайті вже місяць як не оновлюється (((

2ОлегМедведев: Особисто мені вас шкода. Як людину. Оця ваша "мышиная возня", настільки усе це гидко і дріб'язково...невже ж із висоти 60, 70, 80 років (многая Вам літа) приємно буде оглядатись назад на свою еммм кхмм "політичну діяльність". Мене б знудило. Це щиро.
Deutsch _ 20.06.2010 01:25
IP: 109.84.190.---
бдрм:
Почитайте статью на "главной" странице УП – "Цивилизационный выбор: продолжение разговора".
Прочёл.Спорно и однсторонне.Вывод – евразиец никогда не станет европейцем.И таких миллионы.А о том, что европеец никогда не станет евразийцем – ни слова. Лишь голословное утверждение,что таких в Украине нет. Мне бы не хотелось обсуждать фантазии автора статьи. Любой из нас может нафантазировать не хуже, а может и лючше, если не будет выхватывать нужные, для подтверждения мысли исторические мысли и цитаты, а проведёт серьёзное исследование гражданского общества времён вольного казачества

П.С. Эта статья лишь продолжает педалировать тему "непримиримых" противоречий Востока и Запада.Если продолжать это делать, по примеру Ющенка и Яныка,то эта виртуальная тема может материализоваться со всеми последствиями и для Востока и для Запада. Мало в Украине никому не покажется.Но северные и настояшие евроазиаты возрадуются радостию великой и, разделив, начнут властвовать.
Deutsch _ 20.06.2010 01:01
IP: 109.84.190.---
бдрм:
Deutsch _ 20.06.2010 00:08

Мне кажется, империи существуют и сегодня. Британское содружество и страны,, входящие в орбиту Франции: Северо-Западная Африка и по мелочам от Таити до Французской Гвианы. Где-то язык французский, а где-то и прямое гражданство (Таити). Посчитайте острова в Атлантике (и не только) с припиской "Брит."

Вот Германия, в том числе и из-за проигранных войн, или Испания, утратившая пол-мира, действительно расстались с колониальными иллюзиями. Я думаю.
""Крушение Советского Союза – крупнейшая геополитическая катастрофа века."" -Путин.
Вот об этом я говорю. А осколки островные империй, в сравнении с оставшимися имперскими территориями России просто пустяк.И зачем ей ещё территории? Пусть эти удержит от ползучего захвата Китая да порядок наведёт. Построит дороги наконец.
бдрм _ 20.06.2010 00:35
IP: 109.110.92.---
Deutsch _ 20.06.2010 00:08

Мне кажется, империи существуют и сегодня. Британское содружество и страны,, входящие в орбиту Франции: Северо-Западная Африка и по мелочам от Таити до Французской Гвианы. Где-то язык французский, а где-то и прямое гражданство (Таити). Посчитайте острова в Атлантике (и не только) с припиской "Брит."

Вот Германия, в том числе и из-за проигранных войн, или Испания, утратившая пол-мира, действительно расстались с колониальными иллюзиями. Я думаю.
унікум _ 20.06.2010 00:30
IP: 94.153.124.---
Превєд, Медвєд!
З Забужко все в порядку. Вона підтримала того, хто поставив Свічу Памяті, хто не допускав і не допустив би продажу українських інтересів і згортання свобод. А от ви і такі як ви працювали проти справді українського Президента, реалізовуючи проект Кремля про вихід у другий тур одразу двох Януковичів – одного в штанях і одного в Луї Віттонах.
Хіба Тимошенко коли-небудь зробила щось для памяті про Голодомор, крім мовчки постоявши на ритуалах? Хіба вона робила хоч щось для реалізації ідеї помісної української церкви? Хіба вона не здала інтересів України в газових переговорах 2009? Хіба вона на очах у всіх не лизала сраки карликам?...
Так що з Забужко все гаразд. Це з вами проблеми.
А роман "Музей покинутих секретів", до Вашого відома (бо Ви його тільки на товщину оцінили) – це справді супер! І якщо Ющенки там щось підтримали – дяка і шана їм ще й за це.
бдрм _ 20.06.2010 00:25
IP: 109.110.92.---
Deutsch _ 20.06.2010 00:08
Почитайте статью на "главной" странице УП – "Цивилизационный выбор: продолжение разговора".
Deutsch _ 20.06.2010 00:08
IP: 109.84.190.---
бдрм:
Киев – отдельный раговор, здесь многие русские люди уверовали в свою иную идентичность, размышляют об украинской державности и пр., что на самом деле явялется рядовым снобизмом столичного жителя, неожиданно получившего колоссальный взлёт статуса своего родного, в прошлом – вполне затрапезного города.
Вы прочли мой коммент невнимательно.Я ведь говорил о МИЛЛИОНАХ РОССИЯН, мечтающих о новой-старой Российской Империи.Говорил и о том,что ни один француз,англичанин,немец,португальец или испанец не мечтает возродить свою бывшую Империю.Лишь россияне больны этой идеей.
Ну,а если киевляне-украинцы народ затрапезный,то что же Вы тогда скажете об остальных?Конечно-337 лет в рабах у России не могли не сказаться,ведь все средства, как материальные,так и "биостроительный материал",были порабощены Империей, построившей свою северную столицу на костях крепостных.Вон многие коренные народы Империи вообще вымерли,а мы,слава Богу,ещё живы.И на том Империи спасибо.
kubis _ 20.06.2010 00:06
IP: 95.133.195.---
nepatriot:
Яка ж вона, блін, пісатєльніця? Зробити ТАКУ помилку в заголовку: ОДНІЄЇ, а не ОДНОЇ. Ми не в селі на вулиці...
Прикро читати шансон навіть на цьому блозі. Яке ж це нещастя робить зауваження пані Забужко? Хлопе, боюсь я що ти й половини слів не знаєш, які вона використовує. А твоє зауваження видає знакомитого знавця мови – воно й видно, що непатріот – дослівно "без батьківщини".
kubis _ 19.06.2010 23:50
IP: 95.133.195.---
Медведеве, не чіпайте пані Оксану, хто ви і хто вона? Як би ви написали хоча б одну з таких книжок-досліджень, як "Шевченків міф України", "Notre Dame d'Ukraine: Українка в конфлікті міфологій", або "Музей покинутих секретів", то ми б знали що ваша думка, то щось вартісне. А так, оця постійна базгранина з підтекстом "наша Юля пролетела из-за вас" просто нудна. Хоча цитування Оксани Забужко – це вже щось; продовжуйте її цитувати, не подаючи голосу, – і це вже буде непогано.
бдрм _ 19.06.2010 23:40
IP: 109.110.92.---
BIGartist _ 19.06.2010 21:53
8 июня в Лондоне аукционный дом Christie's организовал русские торги. Среди лотов оказалась картина Лежащая обнаженная (1930) Зинаиды Серебряковой, которую оценивали в 400-600 000 фунтов стерлингов.
Картину по телефону приобрел некий покупатель из Киева. По данным журнала Музеї України, звонила женщина "из верхних эшелонов", искала подарок для "главного".
Ни имя покупателя, ни кто такой "главный", не сообщается. Известно только, что полотно было продано за $865 200.

Какая наивность! Это В.А.Ющенко приобрёл для Мистецкого Арсенала. Всё сам, понимаете, сам, своими руками:)))

Приближается 60-летие дорогого и любимого Виктора Федоровича?
бдрм _ 19.06.2010 23:29
IP: 109.110.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 19:31
бдрм _ 19.06.2010 19:12

Я ни от одного рядового человека, не говоря уж о политиках, писателях или просто интеллектуалах, граждан бывших имперских стран, не слышал и не читал стонов о сожалении об ушедших временах Империй и о желании восстановить эти Империи.

Простите, но вы мало ездите по стране, создаётся впечатление. Второе. Если бабулю из Ореховки спросить об Империи, она не поймёт, о чём речь, скорее осудит, согласно школьному курсу. Но Вы её спросите непременно об СССР.
Киев – отдельный раговор, здесь многие русские люди уверовали в свою иную идентичность, размышляют об украинской державности и пр., что на самом деле явялется рядовым снобизмом столичного жителя, неожиданно получившего колоссальный взлёт статуса своего родного, в прошлом – вполне затрапезного города.
Deutsch _ 19.06.2010 22:16
IP: 109.84.190.---
BIGartist:

Картину по телефону приобрел некий покупатель из Киева. По данным журнала Музеї України, звонила женщина "из верхних эшелонов", искала подарок для "главного".

Ни имя покупателя, ни кто такой "главный", не сообщается. Известно только, что полотно было продано за $865 200.

Приближается 60-летие дорогого и любимого Виктора Федоровича?
В этом нет ничего удивительного. За это и презирают нас украинцев на Западе. Страна побирается, а Надиуды ищут раритеты и произведения искусства за миллионы долларов.Нас поддержали, когда мы возмутились на Майдане. А после того, как Ющенко оказался ничем не лучшим от прежних – снова начали презирать. После избрания же Яныка – все замолчали об Украине. У европейцев это, как о покойнике. Хорошего сказать нечего, а плохого не хотят.

А Вы слышали о призыве Гейтса и Баффета ко всем мультимиллиардерам отдать половину состояния на благотворительные цели? Может и наши услышат и подключатся?
BIGartist _ 19.06.2010 21:53
IP: 95.132.189.---
Deutsch:
tcherkas:

Лицемеры и предатели.
Так и я о том же. Иуды и Подиудники, поощряемые Надиудой. Бедная страна! Хотя нет не бедная, а очень богатая. Правда Иудами... Но хоть чем-то богаты: (((
_____
Страна бедная, это иуды богатые.

8 июня в Лондоне аукционный дом Christie's организовал русские торги. Среди лотов оказалась картина Лежащая обнаженная (1930) Зинаиды Серебряковой, которую оценивали в 400-600 000 фунтов стерлингов.

Картину по телефону приобрел некий покупатель из Киева. По данным журнала Музеї України, звонила женщина "из верхних эшелонов", искала подарок для "главного".

Ни имя покупателя, ни кто такой "главный", не сообщается. Известно только, что полотно было продано за $865 200.

Приближается 60-летие дорогого и любимого Виктора Федоровича?
Deutsch _ 19.06.2010 21:50
IP: 109.84.190.---
krabat-m:
Deutsch _ 19.06.2010 20:12
krabat-m:
"...вообще-то я антифеминст. В отличие от Вас, мужчины-феминиста..."

А антифемініст етокак? Мужелюб?
Антифеминист это тот, который против парадов мужчин-феминистов...
Deutsch _ 19.06.2010 21:42
IP: 109.84.190.---
tcherkas:

Лицемеры и предатели.
Так и я о том же. Иуды и Подиудники, поощряемые Надиудой. Бедная страна! Хотя нет не бедная, а очень богатая. Правда Иудами... Но хоть чем-то богаты: (((
krabat-m _ 19.06.2010 21:32
IP: 93.73.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 20:12
krabat-m:
"...вообще-то я антифеминст. В отличие от Вас, мужчины-феминиста..."

А антифемініст етокак? Мужелюб?
tcherkas _ 19.06.2010 21:08
IP: 212.15.127.---
Deutsch:
NELLI:

П.П.С.А чего Ющенко молчит?Речь отняло от радости за свершения единомышленника Витька Второго? Про Тимошенко и дня не проходило без отзыва. Или молчание – просто знак согласия?
А ведь действительно – дня не проходило, чтобы соколовско-кислинские не облили грязью работу кабмина и премьера.
Для Ющенко это было любимым занятием.
Сейчас же – тишина... Прерываемая призывами Ехенурова к коалиции с "настоящим украинским премьером"... Лицемеры и предатели.
Северянин _ 19.06.2010 20:46
IP: 94.179.244.---
Грицько Нечеса _ 18.06.2010 16:59 – Хорошо сказано!
Deutsch _ 19.06.2010 20:12
IP: 109.84.190.---
krabat-m:

Дойч. Ви напевно – фемініст... Буггагагага!
Нет. Я не феминист. Поддерживал Тимошенко во втором туре не ИНСТИНКТИВНО, но в результате логических рассуждений и размышлений о возможностях глубочайшего человеческого падения.Благо Ющенко дал к этому щедрый повод.

П.С. А вообще-то я антифеминст. В отличие от Вас, мужчины-феминиста. Чем можно ещё объяснить Вашу поддержку чисто феминистского "женского" праздника 8 е Марта?
krabat-m _ 19.06.2010 19:44
IP: 93.73.92.---
Deutsch _ 19.06.2010 19:09
nepatriot:
"... Но ведь феминистки ИНСТИНКТИВНО должны были за женщину-президента голосовать"

Дойч. Ви напевно – фемініст... Буггагагага!
bmi _ 19.06.2010 19:34
IP: 178.219.95.---
бдрм:_ 19.06.2010 19:12
Развал СССР и натравливание на русских_______________________- чого ж ти, гівнюк руссскагаварясчій, такий тупий.?...Натравлівать на кого? Кого ти маєш, дурню, на увазі, коли пишеш руссскіх? Мордву. меря, чи вихідців з П.Кавказу, чи кого? Ніхто не "боріцца " з мордвою, мова йде про руссскіх імпєріалістав! Це про тих, хто є апалагєтам матушкі рашімперії! А ти, байстрюк нещасний, манкурт, з піною на писку, проштовхуєш азійські імперські ідеї, цікаві для плєбсу, бидла п"яного, обсцикатєлєй парадних, людиноподібних...
Deutsch _ 19.06.2010 19:31
IP: 109.84.190.---
бдрм _ 19.06.2010 19:12

Я ни от одного рядового человека, не говоря уж о политиках, писателях или просто интеллектуалах, граждан бывших имперских стран, не слышал и не читал стонов о сожалении об ушедших временах Империй и о желании восстановить эти Империи.
И лишь миллионы россиян, воодушевлённых обсценостью Путина (самая большая ошибка-распад Союза), продолжают на все лады, не стесняясь XXI века, мечтать о восстановлении Империи.
Ну и флаг им руки. И не только в руки...
Неюля _ 19.06.2010 19:30
IP: 77.52.204.---
За пропоганду розколу України і розпалювання національної ворожнечі пропоную ігнорувати телеканал "Інтер", газети "Сегодня", "2000" і малоросько-провокативний блог Чаленка. Нехай залишається на ньому зі своїми підспівувачами. Їх, в свою чергу, ігнорувати на інших блогах. Бармени можуть не наливати йому пива,хай п'є сабачну сечу.
Матеріали Чаленка будуть ретельно проаналізовані на предмет наявності в них складу злочину,передбаченого статтями 110, 111, 338 і 396 Кримінального кодексу України.
Deutsch _ 19.06.2010 19:23
IP: 109.84.190.---
бдрм:

Ваша фамилия не Новодворская?
А Вы не реинкранация Берии? Или Дзержинского? А может даже...самого Хозяина? Или всё проще и Ваша фамилия Проханов?
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter