Руслана Лижичко Руслана, співачка, громадський діяч

По-моєму, чувак, нас кинули

27 лютого 2015, 17:18

ЦЕ – моє звернення, крик душі і заклик одночасно.

Стабілізація країни, впевненість у державі, довіра до влади неможливі без стабілізації гривні.

ЯК ми тепер повернемо довіру до гривні?

Якщо у влади нема відповіді, давайте думати разом.

За останній тиждень серед проблем, які ставлять під загрозу безпеку і саме існування країни, на перший план вийшла проблема нестабільності гривні. Суспільний резонанс від непрогнозованих стрибків курсу гривні відсунув на другий план навіть війну на Сході. Я звернулась до незалежних аналітиків-експертів з проханням дати аналіз ситуації, що склалася. Якщо окреслити названі ними причини зовсім коротко, то їх не так багато – НАЦБАНК! НАФТОГАЗ! БЮДЖЕТ! УРЯД! І, на жаль, йдеться не про об'єктивні обставини, що спричинили падіння курсу, а йдеться про непрофесійність! Саме непрофесійність виявилась нашим найбільшим ворогом, який несе чи не більшу загрозу, ніж російські танки. Саме непрофесійність може знищити нашу країну. І якщо звичайні слова не працюють, напевно, доведеться кричати.


Я хочу і маю право знати: що і хто захистить Україну і наші життя – від терактів, від катування гривні та економіки, від "політично-свояцьких договорняків" і "дерибанів", від корупції і зради...

Я хочу дотягнутись до суті проблеми і побачити справжню причину "нариву", "запалення", "хвороби" – те, що від мене, від нас всіх ретельно приховується!

Я хочу подивитись у "дзеркало" стану речей, не боячись відображення.

Нехай зараз цей погляд не принесе естетичної насолоди, але, можливо, ще не пізно зупинити патологію і зламати негативний ТРЕНД.

ТРЕНД непрофесійності та непорядності тих, кого призначила обрана нами влада.

ТРЕНД невпевненості та небажання вже щось міняти і з кимось боротися тих, хто ще вчора віддавав все що мав, аж до самого життя, щоб змінити хибний шлях, нав'язаний нам ззовні.

Отже...

Наше "Агентство Іміджу України" спільно з експертами розпочало власну експертизу та розслідування щодо економічної ситуації в країні.

Ми (команда іміджмейкерів, що розпочала професійну роботу над іміджем країни) разом із групою експертів вважаємо фінансову ситуацію та інформування населення про неї неприйнятним, вимагаємо пояснень і професійних дій влади в цілому, і конкретно – уряду та НБУ.

Ми вже проводимо, і плануємо проводити ще в ширшому форматі, опитування авторитетних експертів в Україні та світі, аналізуємо динаміку фінансового стану країни протягом року і плануємо висунути чіткі вимоги до влади про необхідність докорінних персональних змін та невідкладних дій.

Ми хочемо розгорнути дискусію "5 порад "що робити Гонтаревій (або що робити з Гонтаревою) "" з варіантами відповідей та провести "I-VICHE"-голосування.

Кубів, Махніцький, Гонтарева, Ярема – це минулі і сьогоднішні обличчя нової влади. Список можна і варто продовжувати. Він назбирає десятки, якщо не сотні персоналій,

Хто має відповідати за їх діяльність, окрім них? Мабуть, ті, хто їх призначав. І ті, хто ними керував.

Ми боїмося собі зізнатися в тому, що наша економічна криза не є економічною по суті, а дуже нагадує кризу політичну. І справа тут не тільки і не стільки у війні та вивезених камазами мільярдах.

Справа у невмінні або небажанні визнавати свої помилки, невмінні або небажанні відмовлятись від корупційних схем, невмінні або небажанні призначати "профі" замість "своїх", невмінні або небажанні говорити всю правду замість напівправди, невмінні або небажанні виконувати обіцяне.

У цьому випадку, зрештою, не має значення – невміння це чи небажання. У даному випадку за втрачені життя, "розпечатані" мільярди, розбазарені можливості, розтрачені шанси мають відповідати не тільки Гелетей з Муженком, Кубів з Гонтаревою та Махніцький з Яремою, мають відповідати ті, хто призначав їх і керував їх "роботою".

І відповідальність зараз має бути втілена у швидких кадрових і системних змінах, у чіткому слідуванні до обіцяних реформ, до правдивого слова та до діла, що цьому слову відповідає.

І на завершення...

Вірити людині, яка є обличчям влади і говорить, що гривня не підніметься вище 13, 17, 21 і т.д. за долар, вже ніхто не збирається. Це означає, що ми не віримо владі.

Вірити людині, яка керує офіційним захистом держави, і від імені якої говорять про 2, 3, 5-х загиблих за день, про відсутність оточення, про повний контроль над об'єктами, про ефективну оборону, вже мало хто може і хоче. І це так само означає, що ми не віримо владі.

Вірити людині, яка розповідала про сотні кримінальних справ, про те, що "винні будуть покарані", про боротьбу з корупцією і злочинністю, не хотілось взагалі, тому що громадянське суспільство (а воно повсюди!) зміни, як і їх відсутність, спостерігає на власні очі. А це, знову ж таки, означає, що ми не віримо владі, хоч і намагаємося їй вірити.

Російська агресія та неоголошена війна вбиває десятки тисяч. Але економічна війна, головних винуватців котрої ми ще не визначили, вбиває і "вичавлює" з Батьківщини мільйони...

То ХТО ж нищить нашу гривню?! Хто розв'язав проти українців економічну війну? Кремль?... Банкова?... Грушевського?... Інститутська?...

Авторитет гривні – авторитет національної валюти, основа держави – і він знаходиться у смертельному піке!

Речі, що доводять країну до банкрутства, швидше за все, називаються тими самими іменами – невміння або небажання, непрофесіоналізм або безвідповідальність!

Хтось включив друкарський "станок". Хтось спекулятивно нажився. Хтось і тут знайшов можливості для корупції та злочину. А хтось просто на все це закрив очі. З якої причини, не зрозуміло!

Але гривня і далі знецінюється. Причин нам або не можуть сказати, або не хочуть. В аварійних ситуаціях людям треба давати якщо не повну картину стихійного лиха, то хоча б інструкцію: які ризики, і як з ними боротися.

В таких екстремальних випадках, якщо влада не може поміняти ситуацію, то ситуація може поміняти владу.

Стабілізація країни, впевненість у державі, довіра до влади неможливі без стабілізації гривні.

ЯК ми тепер повернемо довіру до гривні?

Якщо у влади нема відповіді, давайте думати разом.

powered by lun.ua
Коментарі — 322
kren _ 01.03.2015 11:01
IP: 188.0.104.---
Miki2:
Угу,одна тільки маленька проблема;структуру індивіда формує середовище спілкування і коли така
структура сформована,там важко щось змінити-особливо коли інстинкти і рефлекси структуровані
на основі ідеології і пропаганди,котра щодня невпинним потоком протікає з джеж.тб з фіксованими
реперами у вигляді перших осіб,що в образі -прастова расєнскага парня-на рівні підсвідомості,непо
мітно,для худобини,але твердо іпевно стимуює рефлексію мас багаторазовими повторами зовніш
німи чинниками типового ряду.
Miki2 _ 01.03.2015 10:32
IP: 93.74.187.---
kren:
...Соціологічний "номіналізм" виводить поняття сус-ва як цілого з сусми уявлень окремих індивідів,що на основі свого досвіду і згідно до своїх практичних задач конструюють обр.сус-ва,котрий потім"узагальнюється".Людина істота соціальна,поза сус-вом людини не буває.сус-во дає людині ім*я,статус,визначає роль і ставить задачі.Соціалізація-засвоєння с-ми цінностей шляхом передачі від старшогопокоління-молодшому.Головний агент-сім*я.де з раннього віку,ще несвідомо,
в дитині закладаються онови диференціаціїй і інтеграцій в -су-сво...
пане kren, як трохи спєц скажу таке, - ваші глибокі філософічні висновки треба ксерити і через спеціальні диверсійно-інформаційні групи запроторювати на території ДНР-ЛНР, а потім через наших там "штірліців" в наказному порядку змушувати читати бойовиків ці шедеври прямо на передовій. Думаю, що бажання цих ворогів України йти в черговий наступ буде, з зрозумілих причин, просто паралізоване...
19Yurkiv21 _ 01.03.2015 10:20
IP: 91.200.224.---
Peter Blood:
п о р а х у * т е... п о р а х у *...

позаштатним буде...ніц
kren _ 01.03.2015 10:04
IP: 188.0.104.---
бун-Іншими словами, Майк, в нас вся гуманітарна...
А гуманітарна наука не для реформ.Це до с-ми цінностей,що так чи іначе,залежно від форм і способів
освіти в певному устрої,творить конкретну свідомість.яка потім,на основі засвоєного;обирає того або ін.
вождя,підтримує\не підтримує-курс партіі-,пише/не пише доноси на сусідів,друзів,рідних,зраджуєває\
захищає державу...Соціологічний "номіналізм" виводить поняття сус-ва як цілого з сусми уявлень окремих індивідів,що на основі свого досвіду і згідно до своїх практичних задач конструюють обр.сус-ва,котрий потім"узагальнюється".Людина істота соціальна,поза сус-вом людини не буває.сус-во дає людині ім*я,статус,визначає роль і ставить задачі.Соціалізація-засвоєння с-ми цінностей шляхом передачі від старшогопокоління-молодшому.Головний агент-сім*я.де з раннього віку,ще несвідомо,
в дитині закладаються онови диференціаціїй і інтеграцій в -су-сво...
Микола Злочевський _ 01.03.2015 08:54
IP: 46.211.230.---
Miki2:
бун:
І тепер, Майк, нам треба уважніше придивитися до самої гуманітарної академічної науки. Перш за все, що ми тут на УП переважно технарі, а нас в політехніках вчили, що закон Ома – це закон Ома, закони Ньютона – це закони Ньютона. Ці закони є однакові по всій земній кулі. Але гуманітарна наука в совку та решті світу відрізнялася. Скажімо, в совку джерелом права є держава і особисто вождь, а в решті світу – людина, яка отримує право від Творця при народженні і ще раніше. Історія в решті світу – це те, що було в минулому, а в совку – це те, яким треба показати минуле з точки зору Вождя. Те ж можна говорити про політологію, журналістику, літературу, економіку тощо. В гуманітарній науці в Україні ще гірше, ніж в Росії, бо в нас ця наука не тільки має совковий характер, а ще плюс колоніальний, тобто до совкового погляду на життя додає погляд з точки зору країни-метропол
якщо сам писав, то явно волокєт в пральном направлєнії
Він сам
Микола Злочевський _ 01.03.2015 08:52
IP: 46.211.230.---
harza:
Приветик, дед Панас – старый, мерзский педераст! Как делишки на поприще кацапо-нацистской пропаганды Как старушенция -кац-апеточка? Не шлепала по мордасам? Нет?! Ну, и хорошо...Проявляй стойкость в таких случаях...
Miki2 _ 01.03.2015 08:47
IP: 93.74.187.---
бун:
І тепер, Майк, нам треба уважніше придивитися до самої гуманітарної академічної науки. Перш за все, що ми тут на УП переважно технарі, а нас в політехніках вчили, що закон Ома – це закон Ома, закони Ньютона – це закони Ньютона. Ці закони є однакові по всій земній кулі. Але гуманітарна наука в совку та решті світу відрізнялася. Скажімо, в совку джерелом права є держава і особисто вождь, а в решті світу – людина, яка отримує право від Творця при народженні і ще раніше. Історія в решті світу – це те, що було в минулому, а в совку – це те, яким треба показати минуле з точки зору Вождя. Те ж можна говорити про політологію, журналістику, літературу, економіку тощо. В гуманітарній науці в Україні ще гірше, ніж в Росії, бо в нас ця наука не тільки має совковий характер, а ще плюс колоніальний, тобто до совкового погляду на життя додає погляд з точки зору країни-метропол
якщо сам писав, то явно волокєт в пральном направлєнії
бун _ 01.03.2015 07:59
IP: 77.123.173.---
Mike_Kharkov
Іншими словами, Майк, в нас вся гуманітарна академічна наука є фейкова, не дивлячись на те, що платники податків на неї щороку тратять мільярди, тобто з неї користі для проведення реформ як з козла молока. І тому виникають серйозні проблеми, як прем"єр з президентом навіть при сильному бажанні можуть провести реформи без наукового забезпечення. Знаю вашу відповідь, вони мали б взяти учених з розвинутих країн, це в наших умовах є неможливим з етичних міркувань, мовляв, маємо своїх а просимо чужих, тут честь мундира і подальша доля мільярдів, які щороку на ту науку розпилюються.
бун _ 01.03.2015 07:51
IP: 77.123.173.---
Mike_Kharkov
І тепер, Майк, нам треба уважніше придивитися до самої гуманітарної академічної науки. Перш за все, що ми тут на УП переважно технарі, а нас в політехніках вчили, що закон Ома – це закон Ома, закони Ньютона – це закони Ньютона. Ці закони є однакові по всій земній кулі. Завдання перед технарями ставилося в усьому світі одне і те ж – створювати товари та послуги. Але гуманітарна наука в совку та решті світу відрізнялася. Скажімо, в совку джерелом права є держава і особисто вождь, а в решті світу – людина, яка отримує право від Творця при народженні і ще раніше. Історія в решті світу – це те, що було в минулому, а в совку – це те, яким треба показати минуле з точки зору Вождя. Те ж можна говорити про політологію, журналістику, літературу, економіку тощо. В гуманітарній науці в Україні ще гірше, ніж в Росії, бо в нас ця наука не тільки має совковий характер, а ще плюс колоніальний, тобто до совкового погляду на життя додає погляд з точки зору країни-метрополії.
123456 _ 01.03.2015 07:43
IP: 74.125.181.---
вы сами себя кинули. доверяют правительству только идиоты
бун _ 01.03.2015 07:35
IP: 77.123.173.---
Mike_Kharkov:
Рецепт лікування тільки один – усю владу та її закони у відставку негайно, та найняти західний уряд, суддів, закони та поліцію (за гроші МВФ, які без того розкрадуть) на рік-два...
Майк, ви добре розумієте, що це нереально, це з жанру фентезі. Давайте помізкуємо інакше, уявіть, що я прем"єр, а ви президент або навпаки, і ми двоє твердо вирішили робити рехворми. Але в теперішньому стані ми тіпа інтелехтуали, а прем"єр з президентом – державні діячі і мають працювати у певному порядку. Отож, як державні особи, плануючи рехворми, ми за старою традицією звертаємося до Академії наук, до інших академічних інститутів і до профільних комітетів ВР, але куди б ми не зверталися, в кінцевому результаті попадаємо в українську гуманітарну та кологуманітарну науку. Далі можна не писати, бо все ясно, буде те, що і попередні 25 років. Якщо ви зі мною не згодні, прочитайте документ Несторівської групи.
Денис Сиворакша _ 01.03.2015 02:19
IP: 91.222.114.---
Руся, а ти піди і ще 3 місяці поволай, що у нас мирна акція і ми всі мирні і толерантні, хоч проти нас кулі літають, та то ж провокації і хто відповість на них, той сам буде провокатором, давай Руся!
Тимур Ибраимов _ 28.02.2015 23:19
IP: 94.158.68.---
Надеюсь, что хоть теперь до Русланы дойдёт, что петь, быть любимой певицей и быть лидером революции, это разные функции, что вчера, за оплату, агитировать на новый Генплан Киева, когда весь киевский актив категорически против, а сегодня говорить о... переменах в государстве, это вообще несопоставимые вещи.
А еще... Кто, за пол часа до объявления политиками какого-то там... забыл даже как называется, ну, вроде Общества Майдан, не вызвал на сцену реальных представителей Майдана?
19Yurkiv21 _ 28.02.2015 23:12
IP: 91.200.224.---
19Yurkiv21:
To Mike from Kharkiv
"Все що нам потрібно – це нормальні закони та їх виконання, і ми до же не мо ци віліз ацію"
========
Та невже?
Це те, що нам потрібне менш за все!
Не вірите?
Ся дь те за кер мо свого авто, і пораху*те скільки разів протягом години руху Ви по ру ши те нор ма льні за ко ни:)))
P.S.
Шановні дописувачі, ніколи не вживайте слово "пораху*йте", бо це ненормативна лексика на погляд модераторів та роботів:))
19Yurkiv21 _ 28.02.2015 23:08
IP: 91.200.224.---
To Mike from Kharkiv
"Все що нам потрібно – це нормальні закони та їх виконання, і ми до же не мо ци віліз ацію"
========
Та невже?
Це те, що нам потрібне менш за все!
Не вірите?
Ся дь те за кер мо свого авто, і пораху*те скільки разів протягом години руху Ви по ру ши те нор ма льні за ко ни:)))
Mike_Kharkov _ 28.02.2015 22:03
IP: 74.125.181.---
19Yurkiv21:
Дивна пропозиція!
Захід не бажає дати нам якусь зброю, а Ви хочете отримати в оренду чи назавжди саме їх найдорожче, напрацьоване століттями – ЕЛІТУ Суспільства?
Де гарантія, що через півроку вони тут не збожеволіють або через рік не скурвляться?
Ні, не дивна.
Що таке еліта? це насамперед система відбору, це правила, а вже потім носії. Ось ці правила нам і потрібні у підсумку, але почати нам можна лише з носіїв, бо своїх не маємо. Напрацьованої сторіччями мудрості у книжках ми ж не цураємося? тут те ж саме.
А гарантією що не збігуть може слугувати закон, їх же закон та наш чернозем з копалинами та дешева поки рабсила.
Все що нам потрібно – це нормальні закони та їх виконання, і ми доженемо цивілізацію.
Доречі, терористами у таких умовах вже будуть олігархи та кримінал зі своїми холуями:) це буде справедливо.
19Yurkiv21 _ 28.02.2015 21:28
IP: 91.200.224.---
harza:
То ХТО ж нищить нашу гривню?! Хто розв'язав проти українців економічну війну? Кремль?... Банкова?... Грушевського?... Інститутська?...

Хто?! ТА ОТАКІ Ж ДУРЕПИ, ЯК ЛИЖИЧКО, ЯКІ ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБИ ЗАМИСЛИТИСЯ – А ХТО СТВОРИВ ТОЙ МАЙДАН, І У ЧИЇХ ІНТЕРЕСАХ, І ДО ЧОГО ВІН ШВИДЕНЬКО ПРИЗВЕДЕ -

гасали собі з воланням: "Хто не скаче – той москаль!"...
"Хто не скаче – той небіжчик"...
Demyan _ 28.02.2015 21:23
IP: 94.178.77.---
Русланочко!
Ти така наївна, три місяці пробула на Майдані і не зрозуміла, що одна група кучмістів боролася за свої привілеї проти другої групи кучмістів. А народ боровся за свободу, справедливість, щасливе майбутнє і... доборовся до Кр. Сєні, Гонтарєвої та ще кількох десятків огидних свиней, які відігнали від корита інших свиней за допомогою того ж таки народу. От тепер і подякували народу. А ти ім співала зі сцени Майдану... думала, вони щирі...
19Yurkiv21 _ 28.02.2015 21:19
IP: 91.200.224.---
wictors:
Наведу цікавий приклад, який мені привів мій товариш ще в часи самого першого стрибка курсу гривні.
Якщо баскетбольний суддя помилково свисне спочатку з вигодою для однієї команди, а згодом для другої, то викликає питання шодо кваліфікації цього судді. Якщо ж він стабільно помиляється на користь однієї команди, як це не дивно, та скоріше за все він навіть дуже кваліфікований!
Ви згадайте, хоч раз будь яка влада так помилялась, що виграв зубожілий народ?

І ще одне. Пані Руслано, коли був молодий та запальний, як Ви тепер, мені гарна людина толково пояснила, якщо щось твориться, то це комусь та вигідно. Бо якщо б це було невигідно геть усим, такого не було б.
Часто переконуюсь в справедливості цієї тези!
Мудрою була та гарна людина!:)
Яна Якимцова _ 28.02.2015 21:14
IP: 46.172.139.---
Mike_Kharkov:
Надія Захарчук:
Нагальне питання – що робити народу України, де ці мудреці? Відгукніться!!
Я вже написав що – звернутися з майдану до урядів ЕС та США з проханням дати нам їх уряд, суддів, закони та поліцію. Ми, народ, купуємо це за гроші МВФ. А власне кодло геть з посад усіх, вони ніколи не закінчать дерібан та паси, це вже неможливо.
Треба зруйнувати систему, та не просто, а заміною новою системою, ринковою, без посередництва нашої "еліти".
я теж вже схиляюсь до такої думки, бо щоб не робив народ своїми зусиллями, ми ходимо по колу.
19Yurkiv21 _ 28.02.2015 21:11
IP: 91.200.224.---
Mike_Kharkov:
Надія Захарчук:
Нагальне питання – що робити народу України, де ці мудреці? Відгукніться!!
Я вже написав що – звернутися з майдану до урядів ЕС та США з проханням дати нам їх уряд, суддів, закони та поліцію. Ми, народ, купуємо це за гроші МВФ. А власне кодло геть з посад усіх, вони ніколи не закінчать дерібан та паси, це вже неможливо.
Треба зруйнувати систему, та не просто, а заміною новою системою, ринковою, без посередництва нашої "еліти".
Дивна пропозиція!
Захід не бажає дати нам якусь зброю, а Ви хочете отримати в оренду чи назавжди саме їх найдорожче, напрацьоване століттями – ЕЛІТУ Суспільства?
Де гарантія, що через півроку вони тут не збожеволіють або через рік не скурвляться?

В Конституції записано, що ДЖЕРЕЛОМ Влади в Україні є НАРОД!
Тому, "нагальне питання – що робити З народом України, де ці мудреці? Відгукніться!":)
wictors _ 28.02.2015 20:33
IP: 77.52.47.---
Наведу цікавий приклад, який мені привів мій товариш ще в часи самого першого стрибка курсу гривні.
Якщо баскетбольний суддя помилково свисне спочатку з вигодою для однієї команди, а згодом для другої, то викликає питання шодо кваліфікації цього судді. Якщо ж він стабільно помиляється на користь однієї команди, як це не дивно, та скоріше за все він навіть дуже кваліфікований!
Ви згадайте, хоч раз будь яка влада так помилялась, що виграв зубожілий народ?

І ще одне. Пані Руслано, коли був молодий та запальний, як Ви тепер, мені гарна людина толково пояснила, якщо щось твориться, то це комусь та вигідно. Бо якщо б це було невигідно геть усим, такого не було б.
Часто переконуюсь в справедливості цієї тези!
MartinK _ 28.02.2015 20:33
IP: 176.57.56.---
Той,хто не розумыв,що олігархи відрейдерять в народу Майдан- той дурень.хоч і не москаль.

А хаїти майдан- то зрада України.

не треба все запускати до гонгрени.

В України вже не місяці,не тижні, ...
В Україні дні на вирішення питання з порохряком,аваковим, ...
MartinK _ 28.02.2015 20:29
IP: 176.57.56.---
МВФ не дасть грошей ні цьому Президенту ні цьому ур'яду.

Всім нав'язують,що ніби то Яресько -це людина МВФ,яка ніби то має там довіру.
ЦЕ БРЕХНЯ.
ЯРЕСЬКО -це людина з клану Могілевича,який має вплив в США на злочинний світ.
Порошенко зйого ж орбіти.
Ніяких грошей МВФ їм не дасть.Це злочинці,а МВФ злочинцям грошей не дає.
Гонтарєву- грязними тряпками випхали з останньої зустрічі в Вашингтоні.

Після цього посол США в Україні заявив,що Україна йде у прірву зцим Урїядом та Президентом.
kren _ 28.02.2015 20:19
IP: 188.0.104.---
19Yurkiv21:
...Варшавський Блок стояв аж в Берліні...
Ви,зараз, аргументуєте на рівні кремлівської методички.Варшавський блок мав прийнятну на той
час легітимність,оскільки з*яввився в рамках післявоєнних міжнародних угод.Потім блок розпався
і не ч-з.зовнішнюї агресіюа ч-з внутрішню кризу-розійшлись полюбовно.Що теж було занотовано на міжнародному рівні.І про порушення кордонівне йшлося...
. Зараз отримали в пику, і теж проковтнуть...
Проковтнуть і ще й тому,що Україна,у всякому разі,поки що, не здається.І їх задача утримувати ситуацію в такому стані якомога довше,бо наголошую.що в іншому випадку зіткнуться з Путіним безпосередньо.
А задача Порошенка,коли він президент, донести тим шлюхам,що Україна не збирається платити
своєю кров*ю за їх добробут.І за такого розкладу ми теж можемо домовлятися з Путіни безпосередньо.
Цинічно? так,цинічно.Одначе не більше ніж їх занепокоєння з приводу порушеньПутіним угод.От
нехай і вони там подумають про свою долю.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter