Олег Тягнибок Голова ВО "Свобода"

Окупація інформаційного простору і прозріння Президента

25 березня 2008, 14:02

На нашого ґаранта зійшло прозріння.

Мабуть, він подивився телевізор. Або послухав радіо. Чи пішов до найближчого від Банкової,11 кіоску і купив кілька газет.

Як би там не було, але минулої п'ятниці, на черговому засіданні РНБО, Президент заявив: "Найбільша загроза національній безпеці – інформаційна експансія іноземних держав". Ба більше! Він зауважив ще й те, що "...в інформаційному просторі України проводяться інформаційно-психологічні кампанії з тих чи інших питань, для того щоб дезінформувати суспільство, не повністю його інформувати або проводити кампанії не в інтересах нашої країни". І навіть зробив відповідні висновки: "Ми до сьогоднішнього дня не можемо провести державну інформаційну політику високого рівня ".Ну, нарешті! Це робить Главі Держави честь. Бо вже з'являлась підозра, що всі державні достойники нічого не бачать, нічого не чують і читати не вміють. Або все добре знають, але мовчать, як партизани. Вперто не хочуть признаватися, що інформаційний простір країни, якою вони кермують, просто-на-просто окуповано.

Потішила Ганна Герман – голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, між іншим. Фахівець, не побоюсь того слова, з західним досвідом тих самих "інформаційно-психологічних кампаній". Пані Ганна дуже образилася на Президента. Коментуючи згадані одкровення Ющенка, вона поскаржилася: "Монополізація Главою Держави права на аналітичні звіти силових структур ставить Парламент у принизливе становище. Відтак, Верховна Рада в праві доступу до інформації щодо національної безпеки прирівняна до прав пересічного громадянина в прямому розумінні цього слова". Непересічних парламентарів, бачте, ніхто не повідомив, що тотальне засилля чужого інформаційного продукту становить загрозу національній безпеці. "Парламент не для того, щоб слідкувати за повідомленнями, які з'являються в Інтернеті." – обурюється Ганна Герман. Ну чому ж тільки в Інтернеті? Можна ще порадити народним обранцям у вільний від трудів час, ввімкнути телевізор, покрутити в машині ручку приймача, погортати газети за кавою...

Для того, щоб зрозуміти, що інформаційний простір України окуповано, цього є цілком достатньо. Для цього не потрібно звітів від "аналітичних центрів", "силових структур" та "інститутів стратегічних досліджень".

Хотів би нагадати, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" вже не один рік б'є на сполох про інформаційну агресію проти України і українців. І ми не тільки констатуємо очевидні факти, пробиваючи стіну мовчання. Ми даємо конкретний рецепт, як протягом двох-трьох років раз і назавжди припинити чужинську інформаційну експансію. Ще в серпні 2004 року у "Програмі захисту українців" ми виклали чіткий план невідкладних кроків. Вважаю за доцільне подати цей розділ програми повністю з преамбулою:

Інформаційний простір. Звільнення від окупації та державна безпека

Інформаційна безпека – це захищеність інформаційного простору від інформаційної агресії. У деяких країнах, зокрема Росії, існують доктрини інформаційних війн, створені спеціальні структури для розробки і проведення підривних інформаційних операцій. Сьогодні український інформаційний простір зазнає систематичної агресії ззовні і майже тотально контролюється ворожими до України силами.

Коли ввостаннє Ви бачили новий український художній фільм? Як часто Ви чуєте якісну українську музику в маршрутному таксі? Чи можете придбати дитині пристойну українську комп'ютерну забавку? Замислюючись над цими питаннями, Ви розумієте, що живете в умовах інформаційної окупації. Тенденційні, маніпулятивні, а то й відверто брехливі і наклепницькі повідомлення масово поширюються по всіх можливих інформаційних каналах – від комп'ютерних ігор до мильних серіалів, від державних ЗМІ до церкви, від бульварної літератури до дорогих кінострічок, тиражуються газетами, агентствами новин, десятками супутникових телеканалів, сотнями радіостанцій, тисячами Інтернет-сайтів.

Іде цілеспрямоване вживлення викривленого образу України у масову свідомість, дискредитація національних святинь, деморалізація суспільства, відкрито пропагується українофобія та сепаратизм. Це становить смертельну загрозу безпеці громадян, цілісності держави і майбутньому народу.

Хто ж є замовниками і стратегами цієї інформаційної агресії? З одного боку – реваншистські імперські сили, новий путінський імперіалізм, який сподівається ослабити, розколоти Україну і взяти її під каблук. З іншого боку – лібералістичний західний мондіалізм, який у блискучих обгортках всучує нам сумнівні "загальнолюдські цінності" з тою ж таки метою. "Цінності" на кшталт педерастії, "легких" наркотиків чи теорійок "політичної нації".

Для нейтралізації ворожих підривних впливів та швидкого виправлення небезпечної ситуації "Програма захисту українців" дає чіткий рецепт першочергових кроків.

1. Доповнити Конституцію України нормою про статус національного інформаційного простору як одного з головних надбань української Незалежності.

2. Створити громадське радіо та телебачення, конкурентноспроможне українське кіно.

3. Увести питання захисту національного інформаційного простору до компетенції РНБО. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або проводять антиукраїнську пропаганду.

4. Зобов'язати всі ЗМІ інформувати громадян про власників видань та каналів (для преси – у кожному номері; для ТБ та радіо – щоденно в ефірі).

5. Збільшити ввізне мито на іноземну поліграфічну, аудіо- та відеопродукцію. Запровадити податок на ретрансляцію іноземних радіо- та телевізійних програмних продуктів, тиражування та прокат музичної і кінопродукції. Спрямувати отримані кошти на розвиток національного інформаційного простору.

6. Спрямувати кожну шосту гривню з прибутку від прокату іноземної кінопродукції на розвиток вітчизняної кіноіндустрії. Встановити оподаткування на рекламу, що розміщується під час показів фільмів іноземного виробництва, на користь національного кіно.

7. Встановити пільгове оподаткування у сфері розвитку новітніх інформаційних технологій та сучасних електронних мереж.

"Програма захисту українців". Серпень, 2004 р.

P.S. Цієї суботи ми захищатимемо своє право не тільки дивитися іноземні фільми рідною мовою, але й насолоджуватися власним українським кіномистецтвом. 29 березня у столиці України відбудеться Марш українського глядача. Збір на Софіївській площі о 18.00. Приєднуйтесь!

powered by lun.ua
Коментарі — 255
zinik _ 27.03.2008 01:27
IP: 99.225.175.---
27.03.2008 00:54___ БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ
Інтернет виконує велику справу по просвітництву та вихованню народу. Браво!

Ну от, і до вас дійшло! Краще вже пізно, ніж ніколи.
Може, років так, через 50, якщо хтось, звісно, на хвоста вам наступить, нечемний, і решта це зрозуміє.
Deutsch _ 27.03.2008 01:16
IP: 84.191.194.---
27.03.2008 01:11___ zinik

Мы уже на ты? С какого будуна? Или будун будет завтра, а сегодня мы просто в "форме"?
Deutsch _ 27.03.2008 01:13
IP: 84.191.194.---
27.03.2008 00:54___ БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ
"Видно ширка для Балоги, як перше кохання. "

Думаете вы, что он может что нибудь предпринять без согласия на то Гаранта?
Я позволю себе уточнить: "Видно ширка для Ющенка, як перше кохання. "
zinik _ 27.03.2008 01:11
IP: 99.225.175.---
27.03.2008 00:40___ Deutsch
27.03.2008 00:35___ zinik
Пока не знаю. Но о цинизме, как о способе самоутверждения, достаточно много.

Пиши, почитаем.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 27.03.2008 00:54
IP: 92.49.198.---
Інтернет виконує велику справу по просвітництву та вихованню народу. Браво!
Шовіністам не до вподови пан Тягнибок, мені теж не все в ньому подобається, але проблему він підняв серйозну, хоч і не є першовідкривачем. Хто знає і спілкувався з нашим великим, прекрасним кінорежисером Ю.Ільєнком зможе це підтвердити.
Проблема полягає навіть не в факті нашого інформаційного закріпачення, це практично розуміє вся наша мисляча громада. Проблема в іншому. Вона в іншому, вона в діях Віктора Андрійовича Ющенка. Небезпека полягає в тому, що Гарант "закукурікавши" в черговий раз буде вважати що його місія на цьму закінчиться. Вибачте, але я дуже сумніваюсь, що пані Богатирьова після кукурікання "задрав штаны попрет" реалізовувати інструкції В.Ю.!?
Що конкретного, делового запропонував Президент окрім традиційного: "Посиділи, попи...ли, розійшлись"? Більш того, ми спостерігаємо як "мізок – товарознавець Гаранта!?" – Балога, черз дві годити після інформації Ю,Тимошенко стосовно її ста днів у уряді, вустами "ідеолога секретаріату" Карасева, на російських каналах демонстрував мистецтво мочилова пр'ємєр-міністра. Останій, вибачте за тавтологію, останім часом погладшав, видно до вподоби державний харч, вже не пересипає міркування наукоподібною лексикою, а конкретно мочить лідера системностворюючої політичної сили демократів. Примітив, але з притензією, як мінімум, української Касандри!?
Видно ширка для Балоги, як перше кохання. Все не дає заснути головному канцеляристу країни.
Deutsch _ 27.03.2008 00:40
IP: 84.191.194.---
27.03.2008 00:35___ zinik
Пока не знаю. Но о цинизме, как о способе самоутверждения, достаточно много.
zinik _ 27.03.2008 00:35
IP: 99.225.175.---
Дойтч, что там Павлов с Лениным писали про манию величия?
zinik _ 27.03.2008 00:33
IP: 99.225.175.---
27.03.2008 00:19___ БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ
Якщо наш північний сусід не стане чемним пропоную відповісти. Створити мережу потужніх теле та радіостанцій і "відкрити очі" нашим братам. А скільки ж там цікавих тем накопичилось? Наприклад новини з будівництва в Швейцарії будиночка ВВП, або серіал "Вся кремлевская рать-от Распутина до Путина!". Ото смерду буде.
Дякую, що хоч пояснили, чому зараз в Україні немає потужніх теле та радіостанцій.
А все, через ту кляту чемність! Мда...
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 27.03.2008 00:19
IP: 92.49.198.---
Упереджено відношусь до буть яких "ізмів". Але нагадую, що в імперських умовах, коли в країні проживає багато націй та народів навіть при "доброму Цареві" відбувається процес домінування та експансії культури имперської нації. Фігурально ця нація робить все "щоб переварити, переладнати на свій лад" культури народів, які входять до складу цього державного утворення. В якості супротиву на подібну практику і є винекнення націоналізму, тоб-то прагнення народів зберегти свою самоідентифікацію. Змереженям своєї самоїндефікації займається і імперська нація, але вона це робить не лише шляхом відтворення своєї культури, а й експансії, придушенням та асіміляції інших народів. Для цього є дуже багато різного інструментарію. Оце й є шовінізм. СРСР канув у Лету, але нажаль ці політичні реалії не торкнулись деяких наших співітчизників. В Україну вони їдуть на ліфті в булочну чи на роботу, а проживають завдяки чорному ящику в Росії і бучать все що відбувається у нас через кремлівські окуляри. Безумовно, людина і тут вправі робити свій вибір, але ж право вибору не виправдовує дії людини вживати наркоту? Про нас постійно брешуть, нас принижують, обливають лайном. Якщо наш північний сусід не стане чемним пропоную відповісти. Створити мережу потужніх теле та радіостанцій і "відкрити очі" нашим братам. А скільки ж там цікавих тем накопичилось? Наприклад новини з будівництва в Швейцарії будиночка ВВП, або серіал "Вся кремлевская рать-от Распутина до Путина!". Ото смерду буде.
Deutsch _ 27.03.2008 00:16
IP: 84.191.194.---
26.03.2008 23:58___ suspiria

Мао не был японцем, Бисмарк французом,а Дизраэли немцем.Я же не привожу в пример слова очень уважаемого в России немецкого философа о том, что "славяне-это этнический мусор". Было бы не корректно.Но ведь Павлов был русским. И кому, как не ему, психологу и физиологу с мировым именем, не знать психологию русского народа. И он ни разу не обмолвился об украинцах.
Deutsch _ 27.03.2008 00:05
IP: 84.191.194.---
___Олег Тягнибок

Вы коснулись очень важной проблемы. Комменты говорят о многом. Но мне трудно представить эффективную защиту информационного пространства Украины без параллельной работы по защите экономического пространства страны от тех же российских или пророссийски настроенных украинских субъектов предпринимательской деятельности.
Гоцман _ 27.03.2008 00:05
IP: 88.121.59.---
Suspiria

Позвольте вмешаться в Ваш...монолог. Например я не думаю, что Все русские дураки. Даже наоборот – не все русские дураки. Но если уж попался среди них дурак – то это ужа ТАААкой дурак, что Боже сбавь.
Гоцман _ 27.03.2008 00:03
IP: 88.121.59.---
Alex

Я Вас умоляю не волноваться. На дворе ночь уже, а Вы все о туалетах, о запахах. Как Вас волнует этот вопрос, надо же! Ну разве так можно не ночь себя накручивать?
Знаете что – чтобы успокоится и хорошо выспаться, попробуйте обмотаться на ночь рулончиком туалетной бумаги. Представьте наконец, что это уже использованная бумаженция. С Вашей фантазией это будет несложно.
Какой Вы шалун, однако.
suspiria _ 27.03.2008 00:00
IP: 88.214.73.---
к Гоцман
Так и быть, оставайся, ты мне понравилась.
Гоцман _ 26.03.2008 23:59
IP: 88.121.59.---
Suspiria

Вот видите, Вы вернулись. Как Карлсон, улетели и вернулись. Вы уже не можете без своих балбесов. Вы просто уже не можете отделить себя от балбесов.
Поднатужьтесь – осталось немого – и Вы станете королем балбесов.
Но возникает вопрос – зачем Вы так долго третесь здесь? Или Вас больше нигде не ждут?
suspiria _ 26.03.2008 23:58
IP: 88.214.73.---
к Deutsch
А Мао плохо думал о японцах, да и о китайцах. Бисмарк плохо думал о французах, а Дизраэли о немцах. Что ты хочешь доказать? Что все русские дураки, а украинцы умные? Мысли достойные, очень достойные для европейца, каким ты себя считаешь.
Гоцман _ 26.03.2008 23:37
IP: 88.121.59.---
Суспирия

Как жаль, какой человек покинул нас, балбесов. Какой светильник разума угас, не встретив достойного противника. А он так его искал, аж упрел.
Суспирия, возвернись, обрати свой взор на нас. Мы будем старацци, очень старацци. Мы даже испросим у тебя разрешения посетить Донбасс.
А заодно выдай нам разрешение жить в Украине, не изганяй, дарагой ты наш барин.
na5 _ 26.03.2008 23:29
IP: 77.122.146.---
26.03.2008 23:23___ suspiria

почитай собі наніч казочку Бабушкі Аріни й пензлюй звідсіля
na5 _ 26.03.2008 23:27
IP: 77.122.146.---
___ Историчка
___ Имярек
___ suspiria
___ Alex_N

адмін, а-ну забаньте ось-цих вєлікіх постерів за розпалювання міжнаціональної ворожнечі серед Братів Менших, знедолених у минулому сторіччі піддослідних лауреата Павлова. Нехай вони собі пахються до біологів на форуми, а ми тут про Національну Ідею продовжимо...
suspiria _ 26.03.2008 23:23
IP: 88.214.73.---
к Vujko_Schmajser
Тебе дружок почитать Гиммлера на сон грядущий? Извини, надоело мне с вами ребята общаться. На уровне ги-ги неохота. Так и не нашел ни одного разумного националиста, который в состоянии нормально позиционировать свою позицию. Мне скучно вас читать, балбесы.
Deutsch _ 26.03.2008 23:22
IP: 84.191.194.---
___ Историчка
___ Имярек
___ suspiria
___ Alex_N

Прочёл несколько постов и решил немного остудить буйны головы цитатой 2 из книги
"Павлов и новый человек. Разговоры о дисциплине в советской России."

Итак внимайте все вышеперечисленные лауреату Нобелевской премии по физиологии
страница 157:

Павлов использует старую связь между отсталостью или развитием и разговорами о дисциплине для своего биологического объяснения. Причина безутешного состояния России "является фундаментальная слабость в сознании россиян. Русские нереалистичны, склонны к экстремальным обобщениям, презирают факты и недисциплинированны"

О вас сегоднешних написано ещё 90 лет назад.
na5 _ 26.03.2008 23:18
IP: 77.122.146.---
к-к __suspirious
Change your tiny tool into a massive power drill. http://beutynebees.com/
suspiria _ 26.03.2008 23:10
IP: 88.214.73.---
к na5
Seldom we find, says Solomon Don Dunce, -half an idea in the profoundest sonnet. Through all the flimsy thing we see at once as easily as through a Naples bonnet.
na5 _ 26.03.2008 22:49
IP: 77.122.146.---
до 26.03.2008 21:28___ Vujko_Schmajser

а шо Вуйку, назбирали ми тут понад двіста постів від дітей сіону; може пора вже нестися до СБ, як гадаєте? для цих суспірія-гоц- манів The Only Thing Most Terrifiing Than The Last 12 Minutes Of This Film – visiting once The SS
Гоцман _ 26.03.2008 22:33
IP: 88.121.59.---
Alex

Вы нескромны, маэстро. Неужели Вы не знаете, дожив до своих седых яиц, что женщины не писают и не какают?
и где Вы усмотрели в моих романтичнейших комментах следы так поразивших Вас испражнений? Неужели это старикашка Фрейд Вас попутал, аки старый чёрт – Вы видите то, что хотите увидеть?
Копните глубже – и из моих комментов на Вас брызнет розовый фонтан тройного одеколона.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter