Сергій Лещенко

Web-архіви не горять, шановні технологи БЮТ

12 жовтня 2009, 19:05

Днями я писав про нові персональні блоги Юлії Тимошенко, які роблять для неї політтехнологи, що не знають біографії власного лідера – і заодно вирішив перевірити, що ж коїться зі старими інтернет-проектами Юлії Володимирівни.

Я був дуже пригнічений.

Існував колись у Тимошенко сайт "Ідеальна країна", де в 2007 році вона опублікувала повний текст свого "Українського прориву", який обіцяла здійснювати на посаді прем'єр-міністра.

Але виявилося, що автори сайту змінили його наповнення.

Тепер на "Ідеальній країні" немає тексту "Українського прориву" з усіма 12 лініями прориву!

Тепер немає де звіряти обіцянки Юлії Тимошенко та її кроки на посаді. Тепер "Ідеальній країна" – це якийсь чи то форум, чи то соціальна мережа.

- А як же "Український прорив"? Де можна знайти його повний текст? – запитаєте ви.

Як виявилося, ніде.

На новому сайті Тимошенко його немає, на старому – лише стислий прес-реліз. У партії "Батьківщина" взагалі немає веб сайту (!), а на сторінці БЮТ також відсутня повна версія "Українського прориву".

Справді, що ж робити? Де мені тепер шукати нахнення?

Років 20 тому ідеологи БЮТ могли би сказати, що "Українського прориву" в тому вигляді, як я шукаю, не існувало взагалі. Що мені це просто привиділося. І довести щось було би складно.

Але в інтернеті архіви не горять.

Є такий сайт web.archive.org, де зберігаються копії навіть знищених чи закритих сайтів.

І тут мені нарешті вдалося знайти те, що я шукав – повний текст "Українського прориву"! З усіма 12 лініями прориву і викладом обіцянок Юлії Володимирівни Тимошенко! Зберігся навіть телефон гарячої лінії.

Щоб, раптом, нічого не сталося з web.archive.org, я скопіюю в себе лише уривки з розділу "Антикорупційний прорив" і принагідно нагадуватиму, що ж нам такого обіцяла Юлія Тимошенко в 2007 році і що ми бачимо сьогодні.

Наприклад, два роки тому Юлія Тимошенко зробила дуже здорову пропозицію – призначати на державні монополії за конкурсом. Про це ви теж знайдете згадку в переліку обіцянок.

А що виявилося? Можливо, якийсь конкурс і відбувався, але в кабінеті Юлії Володимирівни. Бо інакше не пояснити, чому "Нафтогаз" отримав ІСД, "Енергоатом" – Мартиненко зі Жванією, "Укрзалізницю" – Литвин, "Укрзалізничпостач" – Василь Хмельницький.

Або ще одна обіцянка Юлії Володимирівни зразка 2007 року, яка мені дуже сподобалася. "Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування".

Боюсь, що за цією статтею доведеться звільнятися самій Тимошенко, яка вже два роки не може пояснити джерела доходів власного чоловіка.

Але не буду псувати враження від прочитання "Українського прориву".

Отже, насолоджуємося разом!

"УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ"

"4.1 Боротьба з корупцією.

Корупція є однією з причин проведення позачергових виборів. Представники олігархів вирішили, що зможуть "докупити" народних депутатів до 300 чоловік, однак демократичні сили не допустили цього. З позачерговими виборами відбудеться оновлення Верховної Ради. В новому складі законодавчого органу БЮТ зобов'язується проводити рішучу боротьбу з корупцією.

Основними суб'єктами бюджетного планування, законодавчої діяльності та виконавцями даної сфери є:

Верховна Рада України;

Кабінет Міністрів України;

Правоохоронні органи: МВС, СБУ, Генпрокуратура;

Рахункова палата;

Голова КРУ;

Міністерство фінансів України;

Державна податкова адміністрація;

Державна митна служба України.

Основна робота БЮТ у цій сфері буде направлена на створення максимальної прозорості органів державної влади.

Держаний службовець, який працює у державних органах влади, повинен розуміти, що його діяльність і певною мірою приватне життя стануть публічними для народу. Люди повинні знати, що чиновник робить, як і де він відпочиває, на що витрачає кошти. Це передбачає реалізацію наступних політичних, економічних, правових, соціальних, морально-ідеологічних, правоохоронних та міжнародних заходів:

Формування політичної волі усіх гілок влади на боротьбу з корупцією. Ми вимагатимемо підписання усіма політичними силами та представниками уряду Кодексу честі, яким народні обранці на себе брали б зобов'язання боротися із корупцією.

Посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за хабарництво; встановлення довічного ув'язнення чиновників за корупцію.

Ліквідація депутатської недоторканності.

Наділення парламентської опозиції контрольними функціями за прибутковою та витратною частиною бюджетів, включно із закріпленим за опозицією правом очолювати Рахункову палату та інших контролюючих органів.

З метою ліквідації економічного підґрунтя для корупції скасування або перероблення усіх нормативних актів, що створюють підґрунтя для корупційних дій чиновників відокремлення бізнесу від влади;

Розроблення та введення в практику методології виявлення угод зацікавлених сторін та обрахунку збитків, наданих державі та власникам.

Загальна стандартизація та уніфікація законодавства з урахуванням досвіду розвинених країн та країн, що досягли успіху в боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

Ратифікація міжнародних антикорупційних актів та приведення у відповідність до них чинного законодавства щодо протидії корупції.

З метою зниження економічного підґрунтя для корупції знижувати вплив чиновництва на ухвалення економічних рішень та діяльність підприємств – саме виходячи з цього ми наполягатимемо на винятково аукціонній системі продажу земель несільськогосподарського призначення на конкурсній основі.

Створення спеціальної моніторингової комісії із залученням експертів та неурядових громадських організацій, яка аналізуватиме всі проекти законів та нормативних актів на предмет корупційних ризиків у разі їхнього запровадження.

Забезпечення оприлюднення інформації про використанні кошти державного та місцевих бюджетів.

Впровадження аукціонів на продаж державного майна та землі та відкритих тендерів при державних закупівлях у всіх відносинах та сферах державних органів незалежно від суми операції.

Встановлення у законодавстві вимоги оприлюднення чиновниками управлінського складу усіх рівнів своїх видатків, а також видатків та доходів своєї сім'ї.


Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування.

Щорічне оприлюднення повної біографічної інформації про чиновника управлінського складу при прийнятті на роботи, а також після звільнення з роботи протягом 5 років. (Часто трапляється так, що чиновник після звільнення відкриває великий бізнес, невідомо за які кошти).

Запровадження імперативного мандату для депутатів всіх рівнів – права Блоку чи партії відкликати тих депутатів, які не виконують передвиборної програми.

Запровадження механізму конкурсного призначення керівників підприємств всіх національних акціонерних компаній, підприємств державної власності, або акціонерних товариств, де контрольний пакет акцій належить державі.

Посилення правових механізмів захисту господарюючих суб'єктів від тиску правоохоронних, податкових та перевіряючих органів.

Проведення реформи правоохоронних та судових органів, створення спеціального органу щодо координації діяльності усіх суб'єктів протидії корупції з завданнями відпрацювання стратегії та контролю щодо боротьби з корупцією.

Припинення практики "фінансової підтримки" владних та силових структур (включаючи ДАІ) з боку комерційних банків та окремих підприємств з метою отримання різного виду пільг.

Покращення матеріально-технічного забезпечення суб'єктів протидії корупції.

Вдосконалення системи підбору, навчання та професійної підготовки кадрів правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з корупцією.

Підвищення рівня соціального захисту та матеріального і житлового забезпечення правоохоронців та суддів; забезпечення особистої безпеки їм та членам їх сімей.

Запровадження дієвої системи патріотичного, морально-психологічного та культурно-естетичного виховання правоохоронців.

Створення умов для розвитку незалежної преси та висвітлення у пресі та на телебаченні випадків розкриття корупції, кримінальної діяльності тощо; формування через ЗМІ у всіх категорій громадян негативного ставлення до корупції та корупціонерів, відчуття неминучості покарання за корупційні діяння, рівності усіх категорій суб'єктів корупційних відносин перед законом.

Ініціювання програм правової освіти щодо подолання звичаєвої "побутової" корупції.

Створення при всіх органах державної влади, вищих та середніх навчальних закладах, а також при правоохоронних органах гарячої телефонної лінії для того, щоб громадяни могли зателефонувати і розповісти про факт корупції, тиск та вимагання.

Проведення та публікацію щорічних соціологічних опитувань щодо стану корупції в країні.

Створення умов для здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади: створення Громадських рад при усіх органах влади, незалежно від їх доступу до фінансових ресурсів та обсягів витрачання коштів.

Створення наукових установ вивчення організованої злочинності та корупції із залученням юристів, економістів, журналістів, представників силових структур, підприємців.

powered by lun.ua
Коментарі — 547
Селян _ 13.10.2009 16:47
IP: 94.178.210.---
YM:
О, становится интереснее:) Уж не хочешь ли ты сказать, что те, кто пишут фразы типа "В стране – кризис, и только премьер способна вывести нас из этого ужасного кризиса, только одна она с ним борется, а все остальные болтают!", голосуют головой. Как по мне, если это вдруг так, то в тех головах отсутствуют мозги.
Кризис, борьба, жертвы... кого-то подло убивают а кто-то продолжает тупо но культурно втирать, что он не клон. Местного разлива.

- Жизнь! – сказал Остап.-Жертва! Что вы знаете о жизни и о жертвах? Вы думаете, что, если вас выселили из особняка, вы знаете жизнь? И если у вас реквизировали поддельную китайскую вазу, то это жертва? Жизнь, господа присяжные заседатели, это сложная штука, но, господа присяжные заседатели, эта сложная штука открывается просто, как ящик. Надо только уметь его открыть. Кто не может открыть, тот пропадает.
Просто _ 13.10.2009 16:45
IP: 88.81.234.---
Если бы в стране действовала нормальная прокуроская служба, то она вполне компетентно, опираясь на практику могла четко указывать на дыры в законодательстве, которые надо закрывать для предупреждения коррупции.
YM _ 13.10.2009 16:45
IP: 80.78.42.---
львів-750:
Уважаемая львів-750, мабуть захотілось рідних поросяток скуштувати, бо польскі вже остогидли?
__ Ви би тут не партачили, бо вас навіть інтернет вже не терпить – глючить на рівному місці.
Не вимагайте неможливе!:)
YM _ 13.10.2009 16:43
IP: 80.78.42.---
Игрек-минус:
Всё относительно – относительно и это.
Не говоря всю правду, "пустоту" обязательно надо будет чем-то заполнить – и это "чем-то" уже будет неправдой.
С одной стороны, Вы совершенно правы, но если мы станем в политических блогах исходить из подобных аксиом, тогда уж точно дискуссия превратится в полный туман, а нам разве это нужно? Хотя, кому что:-)
Просто _ 13.10.2009 16:42
IP: 88.81.234.---
А если по сути, то взгляните список субъектов антикоррупционной программы и прикиньте, кто их контролирует. Тогда вопрос о реализации станет более понятным.
Игрек-минус _ 13.10.2009 16:40
IP: 194.106.218.---
grafo _ 13.10.2009 16:04 "Игрек-минус:...Вона чекала, що вони до виборів подяляться, а коли зрозуміла, що вже всім остогидла і ніхто їй бабла давати не буде, вирішила всім насвинити – і вийшла із заявами, що всі бяки, а вона – цяця. Як жавжди..."

grafo!
Вас правильно поняли, что Вы всё-таки признаёте – "лучшие" в мире банкиры грабили страну?
Если ТАК, то идём дальше.

Ваше предположение "Вона чекала, що вони до виборів подяляться" скорее всего основано на ваших собственных представлениях о том, как бы Вы работали на посту премьера.
ТАК?
Видимо ТАК.

Снова идём дальше.
С учётом вышеозначенного, весьма симптоматично и ваше утверждение "а коли зрозуміла, що вже всім остогидла і ніхто їй бабла давати не буде, вирішила всім насвинити"
Тут, как говорится, всё логично – каждый судит по себе...
ТАК?
львів-750 _ 13.10.2009 16:38
IP: 194.44.241.---
Историчка:
львів-750 _ 13.10.2009 16:19 ------Я вже сто років для неї нічого не писала. Дивина:))

Уважаемая львів-750, мабуть захотілось рідних поросяток скуштувати, бо польскі вже остогидли?
__ Ви би тут не партачили, бо вас навіть інтернет вже не терпить – глючить на рівному місці.
львів-750 _ 13.10.2009 16:36
IP: 194.44.241.---
grafo:
__ Тут на УП деколи творяться містичні речі. Одного разу я не змогла відправити пост з міркуваннями про ДЕМОКРАТІЮ.
На слові "демократія" текст переривався і далі нічого не було, при тому, що кількість символів була незначною. Я повторила спробу три рази на потрібній темі і раз на іншій гілці – далі слова "демократія" текст не йшов:))
Думаю, це не знак ЗВЕРХУ, а так...заглючив і-нет.
grafo _ 13.10.2009 16:32
IP: 194.44.153.---
ValterSkott:
Уважаемый Сергей, может Вы всё-таки начнёте писать что-то интересное?
І хіба не виконання попередніх обіцянок і зобов'язань кандидата, що так пнеться у президенти, зовсім-зовсім не цікаво?
Дивина
На Заході, винаходами якого тут більшість користуються (компи, Інет), така особа зникла би з політикуму назавжди
Сергій_Трегубенко _ 13.10.2009 16:28
IP: 95.133.188.---

_ 13.10.2009 14:20
Особенно в кризисные периоды нельзя говорить ВСЮ правду ВСЕМУ обществу.

Дякую за прямоту.
Саме так Тимошенко і діє.
Трегубенко, Лещенко, читачі УП, вся Україна – це стадо дебільних баранів, котрим нічого казати не можна. І чим вони дебільніші, тим краще – менше панікуватимуть. І менше обурюватимуться, що у когось на хліб немає, а хтось мільярди сколотив і щодня вдягає нове елітне вбрання.
Так от, я, Сергій Трегубенко, постараюся зробити все можливе, щоб подібна нечисть зникла з української влади.
Народ і його розум, ось в чому сила, гордість і майбутнє України. І ми матимемо свою владу, таку владу, котра вчитиме людей, а не задурманюватиме. А з такими як Тимошенко, треба робити так, як роблять з собачим хвостом, котрий вирішив, що він головніший від господаря.
Дякую, Игрек-минус, дуже відвертий коментар!

Игрек-минус _ 13.10.2009 16:26
IP: 194.106.218.---
YM _ 13.10.2009 14:34 "Игрек-минус:...Не говорить правду и говорить неправду – разные вещи!"

Всё относительно – относительно и это.
Не говоря всю правду, "пустоту" обязательно надо будет чем-то заполнить – и это "чем-то" уже будет неправдой.
grafo _ 13.10.2009 16:25
IP: 194.44.153.---
львів-750:
Игрек-минус:

__ Пардон, але попередній пост вам, але чомусь Історичка появилася.
Я вже сто років для неї нічого не писала. Дивина:))
Зате вона, аки соколиця, спостерігає за усім
:))
ontario _ 13.10.2009 16:24
IP: 99.234.96.---
Сергій Лещенко:
Вона обіцяла, вона обіцяла... і 90 % що не виконано не в її силах. Ти теж обіцяв, що будеш порядним журналістом, а перетворився в проплаченого...
Историчка _ 13.10.2009 16:23
IP: 193.239.180.---
львів-750 _ 13.10.2009 16:19 --------Я вже сто років для неї нічого не писала. Дивина:))

Уважаемая львів-750, мабуть захотілось рідних поросяток скуштувати, бо польскі вже остогидли?
ValterSkott _ 13.10.2009 16:21
IP: 95.135.45.---
Уважаемый Сергей, хотя для меня Вы потеряли уважение уже очень давно, после того, как начали заниматься заказными статьями, с каждой статьёй Вы просто показываете свою лживую сущность, хотя может Вы просто не имеете пользоваться интернетом, "Український прорив" я лично нашел в интернете, сделал это ради интереса, ведь у меня есть и электронный вариант и печатный, может Вы всё-таки начнёте писать что-то интересное?
львів-750 _ 13.10.2009 16:19
IP: 194.44.241.---
Игрек-минус:

__ Пардон, але попередній пост вам, але чомусь Історичка появилася.
Я вже сто років для неї нічого не писала. Дивина:))
YM _ 13.10.2009 16:19
IP: 80.78.42.---
Игрек-минус:
Вот так и в этом блоге: автором взята предвыборная программа БЮТ двух летней давности, когда о предстоящем кризисе не знал даже президент США, и экстраполируется на сегодняшнюю ситуацию-"Не выполнила!"
Ну, этот кризис для неёё вообще так просто находкка! Столько всего сразу отпала необходимость выдумывать, что мешали.
Да! – не выполнила не всё.
Причин масса, среди которых главная – циничные действия "партнёров" по срыву выполнения программы. Примеры?
Расслабьтесь и приведите лучше примеры её надёжного партнёства и выполнения обязательств, в том числе и ею подписанных;)
Блокада приватизации в момент самых высоких цен, слив миллиардов рефинансирования в карманы "свих" банкиров, срыв указами даже попыток армии на контракт...
Про приватизацию в момент самых высоких цен не надо сказки рассказывать, про рефинансирование на УП была очень подробная статья с цифрами-там и её банкиры покормились неплохо, и про армию уж лучше не надо.
львів-750 _ 13.10.2009 16:16
IP: 194.44.241.---
Историчка:
Мадам!
По подробнее пожалуйста – о каком банке речь?
Уж не о "Надрах" ли?! – А кого же тогда объявили в международный розыск?

__ Так, ви правильно зрозуміли, про банк Надра, який Тимошенко так підло знеславила, що на другий день під ним у різних містах України вишикувалася черги з людей, які захотіли забрати свої вклади. Тут ваша теорія, що потрібна тиша і не можна допустити паніки, чомусь не діяла.
І не Тимошенко мала займатися банками, це, як вона любить повторювати, коли їй вигідно, не її компетенція. А були зловживання, не треба було 4 місяці чекати, а йти в прокуратуру наступного дня.
Але Тимошенко, поки їй було вигідно, і Стельмах не противився рефінансувати її банки і купувати її папірці, мовчала.
Тому, справді, не треба думати, що всі дурні і вірять, що Тимошенко, знаючи такий компромат на Ющенка чи Фірташа, змовчала б хоча хвилину.
Ви, шановний, тупо відбілюєте Тимошенко, у вас об"єктивністю навіть не пахне, а від інших її вимагаєте.
grafo _ 13.10.2009 16:14
IP: 194.44.153.---
Кворум:
Різко, жорстко, але абсолютно справедливо!
в кінці тунелю, потрібен досвічений і водночас вольовий провідник. Тимошенко – це єдиний варіант!
Ага, спочатку на повному ходу "досвічено" влітає у болото, а потім у ньому героїчно борсається
YM _ 13.10.2009 16:07
IP: 80.78.42.---
Игрек-минус:
Я попытался охарактеризовать не Лещенко, а его методы работы – это, согласитесь, разные вещи.
Понимаем, понимаем:)
Этот журналист в своих материалах очевидным образом предвзят по отношению к одному политику – к Тимошенко.
По-моему он сам ещё вчера в комментах к этому посту довольно хорошо сие объяснил, назвав даже при этом Тимошенко нашим будущим президентом – во как!
Есть такие понятия, как объективность и необъективность – только нет между ними чёткой грани.
Ну, это Вы бросьте, объективных людей вообще в пироде не бывает, имеет смысл говорить не более, чем о добросовестной или недобросовестной субъективности. Но я Вас не сильно огорчу, если скажу, что мне кажется, что Лещенко куда менее пристрастен и предвзят, чем, например, даже Вы? По крайней мере из его многочисленных статей никак не следует, что он поддерживает какого-то конкретного кандидата и топорно всех призывает за него голосовать!
grafo _ 13.10.2009 16:04
IP: 194.44.153.---
Игрек-минус:
Тимошенко четыре месяца молчала, рассчитывая что "лучшие" в мире банкиры всё-таки остановятся...
Вона чекала, що вони др виборів подяляться, а коли зрозуміла, що вже всім остогидла і ніхто їй бабла давати не буде, вирішила всім насвинити – і вийшла із заявами, що всі бяки, а вона -цяця. Як жавжди.
Дуже шкода, що в нас нема ні прокуратури, ні судів.
Інакше Юльку арештували б ще того вечора, а сьогодні вона успішно парилася на зоні – за цілеспрямовану спробу знищити банківську систему
Игрек-минус _ 13.10.2009 15:58
IP: 194.106.218.---
львів-750 _ 13.10.2009 15:13 "Игрек-минус:...А хворому правду треба казати у будь-якому випадку, ну хоча б для того, щоб він встиг завершити свої справи на тому світі і підготуватися до Вічності."

львів-750!

Странно читать от Вас такое, но "на тому світі" свои дела ни одному человеку завершить уж никак нельзя – на том свете ответ держат.

А уж какая вечность уготована каждому из нас – не знает никто...
Оно всякое бывает – человек рассчитывает, что он праведник, а на поверку выйти может, что и не совсем...И даже хуже того – сатане служил.
Ну и вечность будет – соответствующая...

А относительно правды для больного "у будь якому випадку", то не надо расписываться за всех, потому что все люди – разные.
Кто-то правду примет и бороться будет, а кто-то не сможет справиться с этим – врачу решать, как поступать, для того и клятва даётся "Не навреди!"
YM _ 13.10.2009 15:54
IP: 80.78.42.---
korin3:
Да, ты принадлежишь к тем, кто "голосует сердцем".
О, становится интереснее:) Уж не хочешь ли ты сказать, что те, кто пишут фразы типа "В стране – кризис, и только премьер способна вывести нас из этого ужасного кризиса, только одна она с ним борется, а все остальные болтают!", голосуют головой. Как по мне, если это вдруг так, то в тех головах отсутствуют мозги.
Только другим это состояние не может быть передано ни словами ни мыслями. Только эмоциями. По этому поводу есть даже теории, согласно которым, чем больше ты думаешь о, скажем, – хорошем – тем больше ты его имеешь... Не удивлюсь, если ты из их сторонник...
Я все свои мысли выражаю вполне понятными нормальному человеку словами (заметь, не многозначительными намёками!), а часто ещё и цифрами подтверждаю, так что не надо здесь ля-ля. Про красное сердце на белом фоне – это по другому адресу;)
Кворум _ 13.10.2009 15:49
IP: 77.122.43.---
korin3:
Не будет ли для тебя слишком большим потрясением, если я скажу – она работает для тебя. Для меня. Для таких как мы – даже те уроды, которые сейчас ее поливают грязью – втайне на нее надеются – больше не на кого.
... Но не для наших детей.
Для наших детей мало работать – нужно убивать, расстреливать, сажать в тюрьмы.
Если поймешь – выбирай.
Різко, жорстко, але абсолютно справедливо! Ситуація, в якій опинилася зараз Україна, не безвихідна. Але для того, щоб чимшвидше з'явилося світло в кінці тунелю, потрібен досвічений і водночас вольовий провідник. Тимошенко – це єдиний варіант!
Dnepr-Info _ 13.10.2009 15:48
IP: 212.115.225.---
Прям совсем ополчились на бедную Юлисисеньку, требуют отвечать за свои обещания. Вы у кого требуете, она же Богоподобная. И хозяин своему слову, захотела – дала, захотела -забрала. У всех можно требовать выполнения. Скоко тут вопили, что не выполняются шаги навстречу людям. Но требовать от Юлисисеньки низзя, устав секты не позволяет. Пока уже ввести тольковый словать юлипупии. Всякий, кто бАгиню не прославляет, не вылизывает, тот клеветник, коварный враг всея страны, балоган и пр. (остальное добавят убоговы и березовцы). Для оправдания даже теорию о вреде правды сварганили. рулит. А в чем же автор оклеветал тЮльку, никто сказать не может.
ONLINE
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter