Сергій Лещенко

Web-архіви не горять, шановні технологи БЮТ

12 жовтня 2009, 19:05

Днями я писав про нові персональні блоги Юлії Тимошенко, які роблять для неї політтехнологи, що не знають біографії власного лідера – і заодно вирішив перевірити, що ж коїться зі старими інтернет-проектами Юлії Володимирівни.

Я був дуже пригнічений.

Існував колись у Тимошенко сайт "Ідеальна країна", де в 2007 році вона опублікувала повний текст свого "Українського прориву", який обіцяла здійснювати на посаді прем'єр-міністра.

Але виявилося, що автори сайту змінили його наповнення.

Тепер на "Ідеальній країні" немає тексту "Українського прориву" з усіма 12 лініями прориву!

Тепер немає де звіряти обіцянки Юлії Тимошенко та її кроки на посаді. Тепер "Ідеальній країна" – це якийсь чи то форум, чи то соціальна мережа.

- А як же "Український прорив"? Де можна знайти його повний текст? – запитаєте ви.

Як виявилося, ніде.

На новому сайті Тимошенко його немає, на старому – лише стислий прес-реліз. У партії "Батьківщина" взагалі немає веб сайту (!), а на сторінці БЮТ також відсутня повна версія "Українського прориву".

Справді, що ж робити? Де мені тепер шукати нахнення?

Років 20 тому ідеологи БЮТ могли би сказати, що "Українського прориву" в тому вигляді, як я шукаю, не існувало взагалі. Що мені це просто привиділося. І довести щось було би складно.

Але в інтернеті архіви не горять.

Є такий сайт web.archive.org, де зберігаються копії навіть знищених чи закритих сайтів.

І тут мені нарешті вдалося знайти те, що я шукав – повний текст "Українського прориву"! З усіма 12 лініями прориву і викладом обіцянок Юлії Володимирівни Тимошенко! Зберігся навіть телефон гарячої лінії.

Щоб, раптом, нічого не сталося з web.archive.org, я скопіюю в себе лише уривки з розділу "Антикорупційний прорив" і принагідно нагадуватиму, що ж нам такого обіцяла Юлія Тимошенко в 2007 році і що ми бачимо сьогодні.

Наприклад, два роки тому Юлія Тимошенко зробила дуже здорову пропозицію – призначати на державні монополії за конкурсом. Про це ви теж знайдете згадку в переліку обіцянок.

А що виявилося? Можливо, якийсь конкурс і відбувався, але в кабінеті Юлії Володимирівни. Бо інакше не пояснити, чому "Нафтогаз" отримав ІСД, "Енергоатом" – Мартиненко зі Жванією, "Укрзалізницю" – Литвин, "Укрзалізничпостач" – Василь Хмельницький.

Або ще одна обіцянка Юлії Володимирівни зразка 2007 року, яка мені дуже сподобалася. "Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування".

Боюсь, що за цією статтею доведеться звільнятися самій Тимошенко, яка вже два роки не може пояснити джерела доходів власного чоловіка.

Але не буду псувати враження від прочитання "Українського прориву".

Отже, насолоджуємося разом!

"УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ"

"4.1 Боротьба з корупцією.

Корупція є однією з причин проведення позачергових виборів. Представники олігархів вирішили, що зможуть "докупити" народних депутатів до 300 чоловік, однак демократичні сили не допустили цього. З позачерговими виборами відбудеться оновлення Верховної Ради. В новому складі законодавчого органу БЮТ зобов'язується проводити рішучу боротьбу з корупцією.

Основними суб'єктами бюджетного планування, законодавчої діяльності та виконавцями даної сфери є:

Верховна Рада України;

Кабінет Міністрів України;

Правоохоронні органи: МВС, СБУ, Генпрокуратура;

Рахункова палата;

Голова КРУ;

Міністерство фінансів України;

Державна податкова адміністрація;

Державна митна служба України.

Основна робота БЮТ у цій сфері буде направлена на створення максимальної прозорості органів державної влади.

Держаний службовець, який працює у державних органах влади, повинен розуміти, що його діяльність і певною мірою приватне життя стануть публічними для народу. Люди повинні знати, що чиновник робить, як і де він відпочиває, на що витрачає кошти. Це передбачає реалізацію наступних політичних, економічних, правових, соціальних, морально-ідеологічних, правоохоронних та міжнародних заходів:

Формування політичної волі усіх гілок влади на боротьбу з корупцією. Ми вимагатимемо підписання усіма політичними силами та представниками уряду Кодексу честі, яким народні обранці на себе брали б зобов'язання боротися із корупцією.

Посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за хабарництво; встановлення довічного ув'язнення чиновників за корупцію.

Ліквідація депутатської недоторканності.

Наділення парламентської опозиції контрольними функціями за прибутковою та витратною частиною бюджетів, включно із закріпленим за опозицією правом очолювати Рахункову палату та інших контролюючих органів.

З метою ліквідації економічного підґрунтя для корупції скасування або перероблення усіх нормативних актів, що створюють підґрунтя для корупційних дій чиновників відокремлення бізнесу від влади;

Розроблення та введення в практику методології виявлення угод зацікавлених сторін та обрахунку збитків, наданих державі та власникам.

Загальна стандартизація та уніфікація законодавства з урахуванням досвіду розвинених країн та країн, що досягли успіху в боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

Ратифікація міжнародних антикорупційних актів та приведення у відповідність до них чинного законодавства щодо протидії корупції.

З метою зниження економічного підґрунтя для корупції знижувати вплив чиновництва на ухвалення економічних рішень та діяльність підприємств – саме виходячи з цього ми наполягатимемо на винятково аукціонній системі продажу земель несільськогосподарського призначення на конкурсній основі.

Створення спеціальної моніторингової комісії із залученням експертів та неурядових громадських організацій, яка аналізуватиме всі проекти законів та нормативних актів на предмет корупційних ризиків у разі їхнього запровадження.

Забезпечення оприлюднення інформації про використанні кошти державного та місцевих бюджетів.

Впровадження аукціонів на продаж державного майна та землі та відкритих тендерів при державних закупівлях у всіх відносинах та сферах державних органів незалежно від суми операції.

Встановлення у законодавстві вимоги оприлюднення чиновниками управлінського складу усіх рівнів своїх видатків, а також видатків та доходів своєї сім'ї.


Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування.

Щорічне оприлюднення повної біографічної інформації про чиновника управлінського складу при прийнятті на роботи, а також після звільнення з роботи протягом 5 років. (Часто трапляється так, що чиновник після звільнення відкриває великий бізнес, невідомо за які кошти).

Запровадження імперативного мандату для депутатів всіх рівнів – права Блоку чи партії відкликати тих депутатів, які не виконують передвиборної програми.

Запровадження механізму конкурсного призначення керівників підприємств всіх національних акціонерних компаній, підприємств державної власності, або акціонерних товариств, де контрольний пакет акцій належить державі.

Посилення правових механізмів захисту господарюючих суб'єктів від тиску правоохоронних, податкових та перевіряючих органів.

Проведення реформи правоохоронних та судових органів, створення спеціального органу щодо координації діяльності усіх суб'єктів протидії корупції з завданнями відпрацювання стратегії та контролю щодо боротьби з корупцією.

Припинення практики "фінансової підтримки" владних та силових структур (включаючи ДАІ) з боку комерційних банків та окремих підприємств з метою отримання різного виду пільг.

Покращення матеріально-технічного забезпечення суб'єктів протидії корупції.

Вдосконалення системи підбору, навчання та професійної підготовки кадрів правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з корупцією.

Підвищення рівня соціального захисту та матеріального і житлового забезпечення правоохоронців та суддів; забезпечення особистої безпеки їм та членам їх сімей.

Запровадження дієвої системи патріотичного, морально-психологічного та культурно-естетичного виховання правоохоронців.

Створення умов для розвитку незалежної преси та висвітлення у пресі та на телебаченні випадків розкриття корупції, кримінальної діяльності тощо; формування через ЗМІ у всіх категорій громадян негативного ставлення до корупції та корупціонерів, відчуття неминучості покарання за корупційні діяння, рівності усіх категорій суб'єктів корупційних відносин перед законом.

Ініціювання програм правової освіти щодо подолання звичаєвої "побутової" корупції.

Створення при всіх органах державної влади, вищих та середніх навчальних закладах, а також при правоохоронних органах гарячої телефонної лінії для того, щоб громадяни могли зателефонувати і розповісти про факт корупції, тиск та вимагання.

Проведення та публікацію щорічних соціологічних опитувань щодо стану корупції в країні.

Створення умов для здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади: створення Громадських рад при усіх органах влади, незалежно від їх доступу до фінансових ресурсів та обсягів витрачання коштів.

Створення наукових установ вивчення організованої злочинності та корупції із залученням юристів, економістів, журналістів, представників силових структур, підприємців.

powered by lun.ua
Коментарі — 547
ХведорХ _ 13.10.2009 13:12
IP: 174.96.18.---
qws _ 13.10.2009 13:00
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:41
Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах.
---------------------------
1) Кабмін колегіально призначив тих людей, яким довіряє.
Якщо Ви бачите тут корупцію – наведіть факти, і хай суд визнає їх доказову силу!

QWS! Якшо вы бачите тут КОНКУРС то наведить факты и хай суд!!?? (якый чи не Печерськый бува??) вызнае их доказову сылу! ВОбля!!
Я вас таваричи ПесдЮЛЕМАНЫ тута буду взувать как детишек бо ПесдЮЛЯ ТАК забрехалась шо нет труда ткнуть её рылом в то гавно шо она обосралась!
А как вы думаете будет кто нить инвестировать в Украину глядя как она нагло киданула
Григоришина да Коломойского??Я б их обоих шлёпнул без жалости НО! ВАНА обосрала всю Украину таким поступком!
ils _ 13.10.2009 13:12
IP: 194.187.108.---
К Тимошенко в данном случае можно было бы иметь претензии, если бы и у нее была б и соответствующая полнота власти. На сегодня же имеем расклад в КМУ – 50х50, "большинство" в ВР, "джружественный" СП, Генпрокуратура, главы обладминистраций, медиа и т.д. Проведенный Лещенко анализ, видимо, претендует на звание "самый актуальный" в период жесточайшего кризиса.
львів-750 _ 13.10.2009 13:12
IP: 194.44.241.---
qws:
Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента,

__ Ваші фантазії не треба вписувати до фактів.
Ось _ 13.10.2009 13:09
IP: 95.133.3.---
grafo:
fin2003:
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov _
Не хрен всуе навешивать ярлыки на людей и только потому, что не можешь и мысли допустить, что кто-то может искренне симпатизировать ЮВТ.
Заспокійся Фін, Валерій тіки правду сказав, не більше.
А із твоє симпатією хіба що пульку за столом розписувати, не більше.
Мухлює професійно
Ну Ви й екстремал!
Сідати за стіл з шуллером! Без штанів залишить:))
Ось _ 13.10.2009 13:07
IP: 95.133.3.---
qws:
3) Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента, і стратегічні державні монополії залишаються без керівників? А це ще більше погіршить економічну кризу в Україні? І винна буде Тимошенко? Ваш замовник цього хоче, чи не так?
Ага, це кожен міліціянт Вам розкаже, про впійманого злодія, котрий твердить, що він, з найкращих міркувань, взяв чуже, "що би хтось не вкрав"
Trokha _ 13.10.2009 13:06
IP: 62.80.184.---
браво
grafo _ 13.10.2009 13:06
IP: 194.44.153.---
fin2003:
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov _
Не хрен всуе навешивать ярлыки на людей и только потому, что не можешь и мысли допустить, что кто-то может искренне симпатизировать ЮВТ.
Заспокійся Фін, Валерій тіки правду сказав, не більше.
А із твоє симпатією хіба що пульку за столом розписувати, не більше.
Мухлює професійно
YM _ 13.10.2009 13:06
IP: 80.78.42.---
korin3:
Неправильная игра – та, которая не учитывает истину и ведет к проигрышу. Например, Трегубенко.
Нет, так нечестно. Или объясни, что такое правильная игра, или не мути сознание окружающих;)
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 13:06
IP: 62.149.2.---
fin2003:
Что Юлией Владимировной сделано из обещанного по "антикоррупционному прорыву", а?

Лещенко, one question.
Когда давались єти обещания, что-нибудь біло известно о будущем кризисе?

Лещенко, one question more.
Если бы не ЮВТ, а кто-то более достойный попал на ее место с самого начала со своими обещаниями, знал бы тогда этот более достойный о возможном кризисе? И если не знал, что абсолютно вероятно, то в каком бы состоянии было бы выполнение обещаний этого более достойного на данный момент?
Криза не заважає боротися з корупцією. Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах. ніхто її за язика не тягнув. це вона обіцяла.

Для втілення цієї обіцянки не потрібна Верховна Рада і криза тут ні до чого. Тому що цих людей призначає Кабмін. Для цього достатньо ухвалити постанову уряду про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади – і все.
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 13:04
IP: 62.149.2.---
qws:
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:41
Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах.
---------------------------
1) Кабмін колегіально призначив тих людей, яким довіряє.
Якщо Ви бачите тут корупцію – наведіть факти, і хай суд визнає їх доказову силу!

2) Кабмін діяв у відповідності із своїми конституційними, законними повноваженнями.

3) Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента, і стратегічні державні монополії залишаються без керівників? А це ще більше погіршить економічну кризу в Україні? І винна буде Тимошенко? Ваш замовник цього хоче, чи не так?
Мій замовник – це в тому числі і ви, бо ви читаєте цей сайт. Я кажу про невідповідність її дій передвиборчим обіцянкам, а ви мені про повноваження уряду. Один одного не чуємо. Повторюю – де виконання Тимошенко "антикорупційного прориву"?
fin2003 _ 13.10.2009 13:04
IP: 194.44.181.---
Что Юлией Владимировной сделано из обещанного по "антикоррупционному прорыву", а?

Лещенко, one question.
Когда давались єти обещания, что-нибудь біло известно о будущем кризисе?

Лещенко, one question more.
Если бы не ЮВТ, а кто-то более достойный попал на ее место с самого начала со своими обещаниями, знал бы тогда этот более достойный о возможном кризисе? И если не знал, что абсолютно вероятно, то в каком бы состоянии было бы выполнение обещаний этого более достойного на данный момент?
korin3 _ 13.10.2009 13:03
IP: 94.178.210.---
Болт:
Все это будет только инфобизнес на горе!
Москва слезам не верит.
Болт _ 13.10.2009 13:02
IP: 77.122.230.---
YM:
Болт:
Вы совершенно зря так стараетесь, когда пишите столь длинные спичи, разве чтобы побольше собой заполнить пространство. Ведь по одной вступительной фразе уже совершенно понятно, что будет написано дальше. А слово, которое вы использовали, правильно пишется: "Бэк-вокал" (backing vocal), эрудит Вы наш остроумный, а главное – очень грамотный.
Ну как же,
покусилисль на ваше грамотное исполнение "белого бычка".

А, то, что вам нравятся короткие реплики, которыми вы в огромном количестве загаживаете эфир, то это результат вашего несварения мыслей.

Гадить как вы, да тем более просто в сторону чужого кумира много мозгов не надо.

Нобестолку.
Тимошенко в нынешних условиях на голову действеннее всех. Оппоненты-ленивы.

Вы же не против политики "волосатых рук"

Вас и вам подобных коробит не это, а то, что "волосатая рука" не ваша и не ваших хозяев.

пользы гражданам от знания орфографии дерьмом мало.

Филолог вы наш проплаченный.
korin3 _ 13.10.2009 13:01
IP: 94.178.210.---
YM:
korin3:Должно быть доверие, а у нас сбита мораль – доверия при правильной игре быть не может...
А только при неправильной что ли может?
Неправильная игра – та, которая не учитывает истину и ведет к проигрышу. Например, Трегубенко.
qws _ 13.10.2009 13:00
IP: 193.93.17.---
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:41
Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах.
------------------------------------
1) Кабмін колегіально призначив тих людей, яким довіряє.
Якщо Ви бачите тут корупцію – наведіть факти, і хай суд визнає їх доказову силу!

2) Кабмін діяв у відповідності із своїми конституційними, законними повноваженнями.

3) Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента, і стратегічні державні монополії залишаються без керівників? А це ще більше погіршить економічну кризу в Україні? І винна буде Тимошенко? Ваш замовник цього хоче, чи не так?
korin3 _ 13.10.2009 12:59
IP: 94.178.210.---
YM:
львів-750:___ Це щось схоже на те: Ти не знаєш істини, яку знаю я...
То повторимо дискусію про істину і способи її пізнання? Га, кОріне?
Воно начебто добре, що знає, але ж не хоче ні з ким поділитися. От каже він як завжди утаємничено: "Ти не знаєш істину, а я знаю, тому слухай мене, бидло, і підтримуй Юлю, як тобі розумні люди тут кажуть". А ось ЧОМУ треба робити, саме так, як каже він, переконати ніяк не може, тому, мабуть, і лається своїми словами для зв'язки;)
Да, родной, именно так. В этом обществе нет авторитетов, которым должно было бы верить – следствие нашей морали. А рассказывать тебе теорию Маркса – да так чтобы ты понял – он гениален – и вместе с тем ошибся... да сам понимаешь...
grafo _ 13.10.2009 12:59
IP: 194.44.153.---
львів-750:
Створила Тимошенко пільгові умови чи надала преференції, адже без цього галузі не відновити.
Ні, вона пішла рятувати своїх однопартійців з буд галузі.
Білі починають і програють.
Будівельна галузь успішно провалилася.
ВОНА – МУХЛЮЄ
:))
fin2003 _ 13.10.2009 12:57
IP: 194.44.181.---
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov _

С точки зрения такого высокомерного чистоплюя, как ты, все население Украины делится на противников Тимохи и на ее штатных комментаторов. Мозги свои пойди проветри, а не 3.14зди попусту. И подбирай слова, а то разошелся про истерики и говнометания. Не хрен всуе навешивать ярлыки на людей и только потому, что не можешь и мысли допустить, что кто-то может искренне симпатизировать ЮВТ.
львів-750 _ 13.10.2009 12:54
IP: 194.44.241.---
korin3:
львів-750:
С высоты пенсионных лет трудно понять, что такое безработица.
Еще труднее осознать почему у янки 10% безработных – и почти нет кризиса, а у нас 2% – и гуляет кризис...
__ Де-де, а у Львові про безробіття добре знають і пам"ятають її ще з тих часів, коли в один момент закрилися всі заводи, на яких працювали не лише мешканці міста, а й всієї області. Тому не треба про пенсію – мені до неї далеко, а краще запитайтеся, як Львівщина вийшла з тієї біди. Правильно, заробітками. А хіба держава не може стати для наших громадян такою собі Португалією, Іспанією, Італією – створювати нові робочі місця, на щастя, ми їмо багато, вдіватися любимо. Де наша легка промисловість,харчова? Якісь кроки в тому напрямку були? Створила Тимошенко пільгові умови чи надала преференції, адже без цього галузі не відновити.
Ні, вона пішла рятувати своїх однопартійців з буд галузі.
grafo _ 13.10.2009 12:53
IP: 194.44.153.---
Сергій Лещенко:
qws:
Заспокойтеся. У вас істерика.
***
qws, а валерянку на бойове бюточернування не видають?
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:52
IP: 62.149.2.---
Просто:
qws: не стоит обольщаться по поводу целей лещенков. Ребята просто добросовестно, в меру своего разумения рубят капусту, зелень. Искать в этом какие-то "задумки" и цели – бесполезно. Точно так же его "однополчане" тупо блокируют трибуну в ВР. К лещенков работа попроще.
Смотрите, я ведь всего-навсего повторно опубликовал 1 из 12 (!) прорыров, которые обещала Юлия Владимировна, а затем были спрятаны ее технологами от общественности – а вы тут развернули дискуссию о зелени, капусте, фирташа еще забыли приплести.

Ведите спор по-сути написанного. Я даже не предлагаю анализировать остальные 11 линий прорыва – а всего одну линию, антикоррупционную, к которой финансовый кризис не имеет никакого значения.

Что Юлией Владимировной сделано из обещанного по "антикоррупционному прорыву", а?
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:51
IP: 62.149.2.---
Просто:
qws: не стоит обольщаться по поводу целей лещенков. Ребята просто добросовестно, в меру своего разумения рубят капусту, зелень. Искать в этом какие-то "задумки" и цели – бесполезно. Точно так же его "однополчане" тупо блокируют трибуну в ВР. К лещенков работа попроще.
Смотрите, я ведь всего-навсего повторно опубликовал 1 из 12 (!) прорыров, которые обещала Юлия Владимировна, а затем были спрятаны ее технологами от общественности – а вы тут развернули дискуссию о зелени, капусте, фирташа еще забыли приплести.

Ведите спор по-сути написанного. Я даже не предлагаю анализировать остальные 11 линий прорыва – а всего одну линию, антикоррупционную, к которой финансовый кризис не имеет никакого значения.

Что Юлией Владимировной сделано из обещанного по "антикоррупционному прорыву", а?
grafo _ 13.10.2009 12:48
IP: 194.44.153.---
львів-750:
YM:
А тут постає питання – а що головне для Тимошенко. Якщо влада, то все зрозуміло – вона йде правильно.
.
Саме влада.
Як вона проговорилася, "Все повинно бути нашим – ВР, уряд, президент"
Ще би уточнити, чиїм це "нашим"?
Не думаю, що мова йшла про БЮТ
Ось _ 13.10.2009 12:46
IP: 95.133.3.---
fin2003:
Ось _ 13.10.2009 12:14
Для ющечокнутых, у которых доказы все перекручены. Поэтому не пишите больше о ваших впечатлениях выполнения его обещаний.
Вах-вах-вах!
Намагатися заткнути рота опоненту – це дуже по-юлькіанському, У неї, спеціально для цього, навіть є чудовий "печерний суд"
А Вам факти слабо привести?
Давайте покроково.
Скажіть, Ющенко скоротив строк служби в армії з 2-ох до 1-го року (а для випусників ВНЗ до 9міс).
Так? чи Ні?
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov _ 13.10.2009 12:44
IP: 94.248.67.---
у меня не вызывает уважения политик, которая нанимает десятки людей для того, чтобы обливать в Инет-форумах грязью всякого, кто пытается анализировать ее работу.

Лично мне и моим коллегам по работе противнее всего видеть, как работают тимошенковские "гавнометы" в написании грязи в Инете.
Что это за политик, которая грязью своих же граждан поливает (работа которых оплачена в итоге за наши же деньги – деньги налогоплательщиков в бюджет).

Вот сейчас посмотрел на гряземетания "ЮлеоБотов" в комментариях к этому блогу и уже отправляю на принтер 70 экземпляров этой записи Лещенка в блоге. Раздам в доме, во дворе тем, кто до Инета доступа не имеет (пускай своим расскажут).

Делаю это исключительно ввиду того, что штатные комментаторы-"гавнометы" Тимошенко просто достали в комментариях.
ONLINE
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter