Сергій Лещенко

Web-архіви не горять, шановні технологи БЮТ

12 жовтня 2009, 19:05

Днями я писав про нові персональні блоги Юлії Тимошенко, які роблять для неї політтехнологи, що не знають біографії власного лідера – і заодно вирішив перевірити, що ж коїться зі старими інтернет-проектами Юлії Володимирівни.

Я був дуже пригнічений.

Існував колись у Тимошенко сайт "Ідеальна країна", де в 2007 році вона опублікувала повний текст свого "Українського прориву", який обіцяла здійснювати на посаді прем'єр-міністра.

Але виявилося, що автори сайту змінили його наповнення.

Тепер на "Ідеальній країні" немає тексту "Українського прориву" з усіма 12 лініями прориву!

Тепер немає де звіряти обіцянки Юлії Тимошенко та її кроки на посаді. Тепер "Ідеальній країна" – це якийсь чи то форум, чи то соціальна мережа.

- А як же "Український прорив"? Де можна знайти його повний текст? – запитаєте ви.

Як виявилося, ніде.

На новому сайті Тимошенко його немає, на старому – лише стислий прес-реліз. У партії "Батьківщина" взагалі немає веб сайту (!), а на сторінці БЮТ також відсутня повна версія "Українського прориву".

Справді, що ж робити? Де мені тепер шукати нахнення?

Років 20 тому ідеологи БЮТ могли би сказати, що "Українського прориву" в тому вигляді, як я шукаю, не існувало взагалі. Що мені це просто привиділося. І довести щось було би складно.

Але в інтернеті архіви не горять.

Є такий сайт web.archive.org, де зберігаються копії навіть знищених чи закритих сайтів.

І тут мені нарешті вдалося знайти те, що я шукав – повний текст "Українського прориву"! З усіма 12 лініями прориву і викладом обіцянок Юлії Володимирівни Тимошенко! Зберігся навіть телефон гарячої лінії.

Щоб, раптом, нічого не сталося з web.archive.org, я скопіюю в себе лише уривки з розділу "Антикорупційний прорив" і принагідно нагадуватиму, що ж нам такого обіцяла Юлія Тимошенко в 2007 році і що ми бачимо сьогодні.

Наприклад, два роки тому Юлія Тимошенко зробила дуже здорову пропозицію – призначати на державні монополії за конкурсом. Про це ви теж знайдете згадку в переліку обіцянок.

А що виявилося? Можливо, якийсь конкурс і відбувався, але в кабінеті Юлії Володимирівни. Бо інакше не пояснити, чому "Нафтогаз" отримав ІСД, "Енергоатом" – Мартиненко зі Жванією, "Укрзалізницю" – Литвин, "Укрзалізничпостач" – Василь Хмельницький.

Або ще одна обіцянка Юлії Володимирівни зразка 2007 року, яка мені дуже сподобалася. "Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування".

Боюсь, що за цією статтею доведеться звільнятися самій Тимошенко, яка вже два роки не може пояснити джерела доходів власного чоловіка.

Але не буду псувати враження від прочитання "Українського прориву".

Отже, насолоджуємося разом!

"УКРАЇНСЬКИЙ ПРОРИВ"

"4.1 Боротьба з корупцією.

Корупція є однією з причин проведення позачергових виборів. Представники олігархів вирішили, що зможуть "докупити" народних депутатів до 300 чоловік, однак демократичні сили не допустили цього. З позачерговими виборами відбудеться оновлення Верховної Ради. В новому складі законодавчого органу БЮТ зобов'язується проводити рішучу боротьбу з корупцією.

Основними суб'єктами бюджетного планування, законодавчої діяльності та виконавцями даної сфери є:

Верховна Рада України;

Кабінет Міністрів України;

Правоохоронні органи: МВС, СБУ, Генпрокуратура;

Рахункова палата;

Голова КРУ;

Міністерство фінансів України;

Державна податкова адміністрація;

Державна митна служба України.

Основна робота БЮТ у цій сфері буде направлена на створення максимальної прозорості органів державної влади.

Держаний службовець, який працює у державних органах влади, повинен розуміти, що його діяльність і певною мірою приватне життя стануть публічними для народу. Люди повинні знати, що чиновник робить, як і де він відпочиває, на що витрачає кошти. Це передбачає реалізацію наступних політичних, економічних, правових, соціальних, морально-ідеологічних, правоохоронних та міжнародних заходів:

Формування політичної волі усіх гілок влади на боротьбу з корупцією. Ми вимагатимемо підписання усіма політичними силами та представниками уряду Кодексу честі, яким народні обранці на себе брали б зобов'язання боротися із корупцією.

Посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за хабарництво; встановлення довічного ув'язнення чиновників за корупцію.

Ліквідація депутатської недоторканності.

Наділення парламентської опозиції контрольними функціями за прибутковою та витратною частиною бюджетів, включно із закріпленим за опозицією правом очолювати Рахункову палату та інших контролюючих органів.

З метою ліквідації економічного підґрунтя для корупції скасування або перероблення усіх нормативних актів, що створюють підґрунтя для корупційних дій чиновників відокремлення бізнесу від влади;

Розроблення та введення в практику методології виявлення угод зацікавлених сторін та обрахунку збитків, наданих державі та власникам.

Загальна стандартизація та уніфікація законодавства з урахуванням досвіду розвинених країн та країн, що досягли успіху в боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

Ратифікація міжнародних антикорупційних актів та приведення у відповідність до них чинного законодавства щодо протидії корупції.

З метою зниження економічного підґрунтя для корупції знижувати вплив чиновництва на ухвалення економічних рішень та діяльність підприємств – саме виходячи з цього ми наполягатимемо на винятково аукціонній системі продажу земель несільськогосподарського призначення на конкурсній основі.

Створення спеціальної моніторингової комісії із залученням експертів та неурядових громадських організацій, яка аналізуватиме всі проекти законів та нормативних актів на предмет корупційних ризиків у разі їхнього запровадження.

Забезпечення оприлюднення інформації про використанні кошти державного та місцевих бюджетів.

Впровадження аукціонів на продаж державного майна та землі та відкритих тендерів при державних закупівлях у всіх відносинах та сферах державних органів незалежно від суми операції.

Встановлення у законодавстві вимоги оприлюднення чиновниками управлінського складу усіх рівнів своїх видатків, а також видатків та доходів своєї сім'ї.


Ввести у законодавство України норми щодо звільнення з роботи високих посадових осіб та податківців, чиї (або членів їх сімей) задекларовані доходи не відповідають дійсності, а витрати не мають чітких пояснень щодо джерел фінансування.

Щорічне оприлюднення повної біографічної інформації про чиновника управлінського складу при прийнятті на роботи, а також після звільнення з роботи протягом 5 років. (Часто трапляється так, що чиновник після звільнення відкриває великий бізнес, невідомо за які кошти).

Запровадження імперативного мандату для депутатів всіх рівнів – права Блоку чи партії відкликати тих депутатів, які не виконують передвиборної програми.

Запровадження механізму конкурсного призначення керівників підприємств всіх національних акціонерних компаній, підприємств державної власності, або акціонерних товариств, де контрольний пакет акцій належить державі.

Посилення правових механізмів захисту господарюючих суб'єктів від тиску правоохоронних, податкових та перевіряючих органів.

Проведення реформи правоохоронних та судових органів, створення спеціального органу щодо координації діяльності усіх суб'єктів протидії корупції з завданнями відпрацювання стратегії та контролю щодо боротьби з корупцією.

Припинення практики "фінансової підтримки" владних та силових структур (включаючи ДАІ) з боку комерційних банків та окремих підприємств з метою отримання різного виду пільг.

Покращення матеріально-технічного забезпечення суб'єктів протидії корупції.

Вдосконалення системи підбору, навчання та професійної підготовки кадрів правоохоронних органів, що ведуть боротьбу з корупцією.

Підвищення рівня соціального захисту та матеріального і житлового забезпечення правоохоронців та суддів; забезпечення особистої безпеки їм та членам їх сімей.

Запровадження дієвої системи патріотичного, морально-психологічного та культурно-естетичного виховання правоохоронців.

Створення умов для розвитку незалежної преси та висвітлення у пресі та на телебаченні випадків розкриття корупції, кримінальної діяльності тощо; формування через ЗМІ у всіх категорій громадян негативного ставлення до корупції та корупціонерів, відчуття неминучості покарання за корупційні діяння, рівності усіх категорій суб'єктів корупційних відносин перед законом.

Ініціювання програм правової освіти щодо подолання звичаєвої "побутової" корупції.

Створення при всіх органах державної влади, вищих та середніх навчальних закладах, а також при правоохоронних органах гарячої телефонної лінії для того, щоб громадяни могли зателефонувати і розповісти про факт корупції, тиск та вимагання.

Проведення та публікацію щорічних соціологічних опитувань щодо стану корупції в країні.

Створення умов для здійснення громадського контролю за діяльністю органів державної влади: створення Громадських рад при усіх органах влади, незалежно від їх доступу до фінансових ресурсів та обсягів витрачання коштів.

Створення наукових установ вивчення організованої злочинності та корупції із залученням юристів, економістів, журналістів, представників силових структур, підприємців.

powered by lun.ua
Коментарі — 547
korin3 _ 13.10.2009 13:35
IP: 94.178.210.---
Осмомисл:
Але жодного кроку по виконанню та впровадженню таких ідей вона не виконала! Це називається обман! Обманюють лохів та ворогів. Ви для неї хто?
Например?
korin3 _ 13.10.2009 13:32
IP: 94.178.210.---
львів-750:
__ кОрін – ви мудак:))
Ваши аргументы, будьте добры.
qws _ 13.10.2009 13:32
IP: 193.93.17.---
Сергій Лещенко:
qws:
Ви читати вмієте? Повторю для тих, хто в танку. Криза не заважає боротися з орупцією!
Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах. ніхто її за язика не тягнув. це вона обіцяла.
----
Повторюю ще раз, особисто для Вас:

Якщо горить хата, то адекватна стратегія – врятувати людей і загасити пожежу.
А не влаштовувати обрання пожежників "на конкурсних засадах".

Мине криза, буде і виконання Українського прориву, і призначення керівників на конкурсних засадах.
Зрозуміло, якщо виборці підримають Юлію Тимошенко.
Але ж саме цього Ви і прагнете не допустити, чи не так?

Для втілення цієї обіцянки не потрібна Верховна Рада і криза тут ні до чого. Тому що цих людей призначає Кабмін. Для цього достатньо ухвалити постанову уряду про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади – і все.
korin3 _ 13.10.2009 13:30
IP: 94.178.210.---
YM:
korin3:Неправильная игра – та, которая не учитывает истину и ведет к проигрышу. Например, Трегубенко.
Нет, так нечестно. Или объясни, что такое правильная игра, или не мути сознание окружающих;)
Для танкистов? Правильная игра – та, которая ведет к выигрышу. Например. У тебя ребенок учится. Ты настаиваешь, чтобы он хорошо учился, чтобы иметь хорошие отметки. В этом случае ты проиграл.
Ось _ 13.10.2009 13:30
IP: 95.133.3.---
qws:
Як би ж то фантазії...
Я маю на увазі свіжий досвід зупинення дії урядових постанов Президентом, багаторазове оскарження їх в КС. ВІзьміть хоча б "допомогу" Президента у приватизації ОПЗ, кошти від продажу якого повинні були надійти до бюджету України для потреб пенсійного фонду та фінансування інших захищених статей.
Це вже не фантазії, а гірка реальність.
А Ви, значить, вважаєте, що треба було продати ОПЗ за ціною, котра менша від вартості металобрухту?
YM _ 13.10.2009 13:28
IP: 80.78.42.---
Болт:
Это "много" на таких как вы, с 0.5 b заколцованного мішления и не расчитано. Так, что не читайте больше двух слов Элочки вы наши Уповские, берегите остатки своего лавочного интелекта для любителей сериальных жвачек – старушек в инете.
Я понял, расчёт сделан на высоких интеллектуалов, и правильно – нечего разбрасываться по мелочам. Согласен, что не дорос ещё до мыслей такого высокого полёта.
Болт _ 13.10.2009 13:27
IP: 77.122.230.---
YM:
Болт:
Ладно, не тратьте больше на меня времени, ибо – бесполезно. Пишите себе и дальше про "бетвакалистов", только не так много, пожалуйста, если можно.
Это "много" на таких как вы, с 0.5 b заколцованного мішления и не расчитано.
Так, что не читайте больше двух слов Элочки вы наши Уповские, берегите остатки своего лавочного интелекта для любителей сериальных жвачек – старушек в инете.

Это подправил лично для вас. Видите учусь уважать чужой двухбитовый процессор: ((((
Надеюсь влезит. Пока. протирайте пыль.
Masterboy _ 13.10.2009 13:27
IP: 82.144.211.---
кстати, по поводу педиков – любой сотрудник Одесского оперного расскажет, как туда хотят вниснуть директором гомосека – "подругу" этого недоумка министришки.
korin3 _ 13.10.2009 13:27
IP: 94.178.210.---
Valerij_Anatoljevicn_gorod_Harkov:
Сергей, ну как Вы могли так нехорошо поступить – взять да и напомнить, что наообещала Тимошенко?
Для сурьезного таварища их Харькова, кстати, в нике нужно указывать адрес и национальность, объясняю – Лещенко вытащил очень по нонешним меркам предвыборную политтехнологию в Сети. Таких технологий было десятки и сотни.
После выборов она умерла а через несколько лет была уничтожена.
Почему Лещенко выбрал именно ее? А не скажем, скандальные сайты с Януковичем, у которого очередное имя, включающее год, отобрал педераст?...
Тем не менее, написанное там – актуально и должно быть выполнено. Победа БЮТ на выборах была поражением ПР и НУНС, но не была даже победой в парламенте – чего же ты, дядя, требуешь? – Проголосуй ТЫ за Тимошенко – она имела бы в ВР конституционное большинство – и пох палки в колеса от презика и базарная брань ПРдунов...
ХведорХ _ 13.10.2009 13:26
IP: 174.96.18.---
Чим криза заважає Тимошенко оприлюднити джерела своїх фінансових надходжень???

QWS!Тебе вопрос задали! Не надо здесь лапшать! Конкретно ответь! Не можешь??
Подь нах!
qws _ 13.10.2009 13:25
IP: 193.93.17.---
львів-750:
qws:
Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента,

__ Ваші фантазії не треба вписувати до фактів.
Як би ж то фантазії...
Я маю на увазі свіжий досвід зупинення дії урядових постанов Президентом, багаторазове оскарження їх в КС. ВІзьміть хоча б "допомогу" Президента у приватизації ОПЗ, кошти від продажу якого повинні були надійти до бюджету України для потреб пенсійного фонду та фінансування інших захищених статей.
Це вже не фантазії, а гірка реальність.
fin2003 _ 13.10.2009 13:24
IP: 194.44.181.---
grafo _ 13.10.2009 13:06
А із твоє симпатією хіба що пульку за столом розписувати, не більше.
Мухлює професійно

В таком случае, дружище, ты мне развязываешь руки. Заметь, не я начал, а вы, 2%-е ющечокнутые скоронасмитныкубуденьки. Порезвитесь, детишки, еще пару-тройку месяцев. А потом, вас, галициянських свидомитов, или Юлька, или на худой конец, Янек, дай Бог прижмут, как вы пытаетесь под себя поджать всю Украину. Продолжайте пыхтеть тут, пытаясь мессию вытащить из 2%-в. Труп уже почти захоронен. Хотя перед сном потел, и это хорошо, полезно.
Masterboy _ 13.10.2009 13:23
IP: 82.144.211.---
Сергей, ну зачем Вы что-то объясняете этим юлефилам??
Все АДЕКВАТНЫЕ люди понимают, что тимошмара – это королева популизма и цинизма.
Команда ее состояит из таких циничных сволочей как Медведев, бездарей как Яворовский, педиков как один "культырный" министр и ворюг, коих там большинство.
Ось _ 13.10.2009 13:23
IP: 95.133.3.---
qws:
Дії Уряду Тимошенко у данному разі цілком адекватні антикризовій стратегії.
Виконання передвиборчих зобов'язань 2007 року будуть продовжені після подолання економічної і політичної кризи в Україні. Що тут незрозуміло? З чим Ви незгодні?
Я у Вас уже питав – де та "антикризова стратегія"?
Де програма бротьби і виходу з кризи?
Де прозорість економічної політики Уряду (я маю на увазі засекрчення держстатистики)

Чим криза заважає Тимошенко оприлюднити джерела своїх фінансових надходжень
ХведорХ _ 13.10.2009 13:23
IP: 174.96.18.---
------------------QWS-
1) Кабмін колегіально призначив тих людей, яким довіряє.
Якщо Ви бачите тут корупцію – наведіть факти, і хай суд визнає їх доказову силу!

Ишо в СССРе призначали а в Украине в условиях рынка призначать да ещё тех кому довиряе -это значить сознательно готовить условия для воровства и коррупции! Это как с ПОРОХОМ-Я тебя мол Петя назначаю НО!! как тока свисну так шоб сразу! Еси это не корупция то шоэто??Хай меня разубедят и хай Печерський суд вызнае шо я неправ
ВОбля!

Лещенко! Особое спасиба за твой самоотверженный труд в раскопках среди ОБОСРАВШИХСЯ политиканов!
Засим таваричи ПесдЮлеманы продолжайте гавнометание!
Болт _ 13.10.2009 13:22
IP: 77.122.230.---
YM:
Болт:
Ладно, не тратьте больше на меня времени, ибо – бесполезно. Пишите себе и дальше про "бетвакалистов", только не так много, пожалуйста, если можно.
Это "много" на таких как вы, с 0.5 b заколцованного мішления и не расчитано.
Так, что не читайте больше двух слов Элочки вы наши Уповские, берегите остатки своего лавочного интелекта для любителей сериальных жвачек – старушек в инете.
grafo _ 13.10.2009 13:22
IP: 194.44.153.---
qws:
З чим Ви незгодні?
Що програма Прориву буде продовжена, оскільки вона вже надійно захована від людських очей і навіки похована.
Що обіцяла кризу не пустити в Україну, а двері відкрила.

ВОНА ОБІЦЯЄ
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 13:21
IP: 62.149.2.---
qws:
[Дії Уряду Тимошенко у данному разі цілком адекватні антикризовій стратегії.
Виконання передвиборчих зобов'язань 2007 року будуть продовжені після подолання економічної і політичної кризи в Україні. Що тут незрозуміло? З чим Ви незгодні?
Ви читати вмієте? Повторю для тих, хто в танку. Криза не заважає боротися з корупцією!

Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах. ніхто її за язика не тягнув. це вона обіцяла.

Для втілення цієї обіцянки не потрібна Верховна Рада і криза тут ні до чого. Тому що цих людей призначає Кабмін. Для цього достатньо ухвалити постанову уряду про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади – і все.
львів-750 _ 13.10.2009 13:21
IP: 194.44.241.---
ils:
К Тимошенко в данном случае можно было бы иметь претензии, если бы и у нее была б и соответствующая полнота власти. На сегодня же имеем расклад в КМУ – 50х50,

__ Не бреши!
Бо у КМ Тимошенко вже так підчистила, що всі рішення вони приймають майже одноголосно.
А нема конкурсу на заміщення вакантних посад по двох причинах:
1. Посади – та сама валюта для підкупу лояльності;
2.Гроші з "діяльності" стікаються в касу БЮТу.
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 13:20
IP: 62.149.2.---
ils:
К Тимошенко в данном случае можно было бы иметь претензии, если бы и у нее была б и соответствующая полнота власти. На сегодня же имеем расклад в КМУ – 50х50, "большинство" в ВР, "джружественный" СП, Генпрокуратура, главы обладминистраций, медиа и т.д. Проведенный Лещенко анализ, видимо, претендует на звание "самый актуальный" в период жесточайшего кризиса.
До чого тут криза, якщо мова іде про боротьбу з корупцією? Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах? ОБіцяла.

Для втілення цієї обіцянки не потрібна Верховна Рада і криза тут ні до чого. Тому що цих людей призначає Кабмін.

У Кабміні в Тимошенко не 50 на 50, як ви пишите, а стійка більшість – за рахунок Луценка, який пройщов по квоті НУНС, але грає з Тимошенко одну гру, за рахунок Куйбіди, який пройшов від Руху Тарасюка, а той також підтримує Тимошенко.

+ міністр Кучеренко.

Тому не пишіть дурниць, їх легко викривати.
Ось _ 13.10.2009 13:19
IP: 95.133.3.---
ils:
К Тимошенко в данном случае можно было бы иметь претензии, если бы и у нее была б и соответствующая полнота власти.
138 раз запитую:
1.Яким чином світова криза заважає Тимошенко оприлюднити джерела своїх фінансови надходжень котрі дозволяють їй робити багатомільйонні придбання нерухомості по всій Україні, купувати найорожчий одяг, діаманти? *це після того, як Кучма у неї "все забрав")
2. Яким чином світова криза заважає Тимошенко провадити призначення на головні посалди у держмонополії за конкурсним принципом (а не за хабарі)
Осмомисл _ 13.10.2009 13:18
IP: 91.124.99.---
Validity:
Осмомисл:

ВОНА пропонувала ПРОРИВ і ІДЕАЛЬНУ КРАЇНУ.
Она не Вам "пропонувала", а тем, кто за неё голосовал.
Те же, кому поверили Вы и за кого голосовали (НУНС), обещали кое-что другое.
Они всё, обещанное Вам, выполнили? Увы!
Вот и спрашивайте с тех, кто Вам надул.
Звідки ви знаєте, що я голосував за НУНС? Нісенітниця! І саме з неї ви починаєте своє твердження. Та наразі... дурниця вже в тому. що той хто прийшов до влади, виконує тільки обіцянки тим, хто за нього голосував!
Та головне-давайте не відхилятись від теми: а вона проста – Йуля (ВОНА САМА) висунула кілька програм і теоретично мала б їх виконувати, чи НАМАГАТИСЬ РЕАЛЬНО виконати! Але жодного кроку по виконанню та впровадженню таких ідей вона не виконала! Це називається обман! Обманюють лохів та ворогів. Ви для неї хто?
qws _ 13.10.2009 13:16
IP: 193.93.17.---
Сергій Лещенко:
qws:
Сергій Лещенко _ 13.10.2009 12:41
Тимошенко обіцяла в "Українському прориві" робити призначення керівників державних монополій на конкурсних засадах.
--------------------
3) Дія постанови Уряду "Про конкурсні засади призначення керівників...", якби вона була прийнята, легко зупиняється указами Президента, і стратегічні державні монополії залишаються без керівників? А це ще більше погіршить економічну кризу в Україні? І винна буде Тимошенко? Ваш замовник цього хоче, чи не так?
Мій замовник – це в тому числі і ви, бо ви читаєте цей сайт. Я кажу про невідповідність її дій передвиборчим обіцянкам,
Дії Уряду Тимошенко у данному разі цілком адекватні антикризовій стратегії.
Виконання передвиборчих зобов'язань 2007 року будуть продовжені після подолання економічної і політичної кризи в Україні. Що тут незрозуміло? З чим Ви незгодні?
YM _ 13.10.2009 13:16
IP: 80.78.42.---
Болт:
А, то, что вам нравятся короткие реплики, которыми вы в огромном количестве загаживаете эфир, то это результат вашего несварения мыслей.
Они бывают, кстати, и не очень короткими, но зато без вот таких маразматических упрёков и всегда по существу затронутого вопроса. Это я Вам написал в порядке исключения, ибо когда коммент бессодержательный и такой длинный, то достачно прочитать одну фразу типа "Филолог вы наш проплаченный", чтобы понять, что человек хотел сказать. Вы номер счёта что ли сообщили бы, на котором эти деньги лежат;) Ладно, не тратьте больше на меня времени, ибо – бесполезно. Пишите себе и дальше про "бетвакалистов", только не так много, пожалуйста, если можно.
львів-750 _ 13.10.2009 13:15
IP: 194.44.241.---
korin3:
YM:
korin3:Должно быть доверие, а у нас сбита мораль – доверия при правильной игре быть не может...
А только при неправильной что ли может?
Неправильная игра – та, которая не учитывает истину и ведет к проигрышу. Например, Трегубенко.
___ кОрін – ви мудак:))
Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Зеленський75
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter